Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 07:00
Reklama

"STOP DOPALACZOM" - rajd w ZSP nr 2

Sprzedaż dopalaczy i rosnąca ich popularność wśród dzieci i młodzieży to problem, z którym służby oraz instytucje próbują sobie radzić różnymi sposobami. W miniony wtorek na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 2 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Muzeum Ziemi Kościerskiej i słupskiemu WOPR zorganizowali mini rajd pt. „Stop Dopalaczom”.
"STOP DOPALACZOM" - rajd w ZSP nr 2

W imprezie wzięło udział blisko 120 osób, które po otrzymaniu kart patrolowych wyruszyły na trasę rajdu, by odwiedzić punkty tematyczne usytuowane na terenie szkoły. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa na drodze i szkodliwości używek.

 

Dopalacze to temat, który w ostatnim czasie ponownie opanował media. W tej sprawie wypowiadają się osoby z różnych środowisk, mundurowi, pedagodzy, politycy. Wszyscy są jednak zgodni w jednej kwestii, bardzo ważne są dobrze przeprowadzone akcje profilaktyczne.

 

Aleksandra Pozorska - specjalista pracy z rodziną MOPS: Zazwyczaj takie marsze mają za zadanie pokazywanie młodym ludziom, jak ważna jest profilaktyka. W tym momencie przez cały czas z tą akcją dopalaczową o tym, żeby młodzi ludzie mogli uzyskać jak najwięcej informacji, żeby dowiedzieli się o dopalaczach, jak bardzo są niebezpieczne, jak źle wpływają na organizm i co niebezpiecznego dzieje się z taką osobą., która takie dopalacze zażywa.

 

Dopalacze to nowe narkotyki o zróżnicowanym składzie, które łączy jedna wspólna cecha, zawierają substancje psychoaktywne działające na układ nerwowy człowieka w bardzo podobny sposób do dotychczas znanym nam narkotyków.

 

Piotr Kwidziński – rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie: Osoby, które posiadają dopalacze od lipca traktowane są na równi z osobami, które miałyby narkotyki. Dopalacz równa się narkotyk, a więc jest zabroniony, produkcja i zażywanie też jest zabronione.

 

Dopalaczy najczęściej próbują ludzie młodzi. Jak przyznaje Aleksandra Pozorska, ten problem istnieje w naszym mieście i boryka się z nim wiele szkół w powiecie kościerskim.

 

Aleksandra Pozorska: Muszę powiedzieć z przykrością, że jest to dużym problem w naszym mieście, nie tylko w naszym mieście, ale z mojego rozeznania, również o cały powiat. Miasto ma z tym problem, szkoły mają z tym problem. Nie zawsze do końca wiemy jak z tym pracować.

 

Dla wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat tego problemu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy w sprawie dopalaczy.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/114570,Dopalacze-Gdzie-szukac-pomocy-Najwazniejsze-numery-telefonow.html

Źródło fotografii: KPP w Kościerzynie



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu koscierzyna24.info dostępny pod linkiem https://www.koscierzyna24.info/s/23/regulamin. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama