Kościerzyna. Początek dużych zawodów w pływaniu - zawody miejskie z udziałem 120 zawodników

  • 15.02.2017, 09:13 (aktualizacja 16.02.2017, 11:36)
  • KOSiR
Kościerzyna. Początek dużych zawodów w pływaniu - zawody miejskie z udziałem… KOSiR
Kościerzyna będzie wyjątkowo popularna w lutym i marcu wśród miłośników pływania. W tym czasie na naszym basenie odbędzie się kilka cenionych i widowiskowych zawodów pływackich na wysokim poziomie. Ten swoisty cykl rozpoczął się 9 lutego, gdy 120 uczennic i uczniów kościerskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w konkurencji pływania drużynowego wg zasad Szkolnego Związku Sportowego.  

Pływanie drużynowe zostało zaproponowane przez Szkolny Związek Sportowy w taki sposób, aby faworyzować duże grupy pływających dzieci, dlatego, aby wystartować w konkurencji, szkoła musiała zebrać przede wszystkim 8 zawodników do sztafety (osobno chłopców i dziewczęta). Później uczestnicy sztafet mogli wystartować w konkurencjach indywidualnych. Łączny wynik drużyny z danej szkoły to kombinacja punktów zdobytych w sztafecie oraz w startach indywidualnych.

Wyniki drużyn szkolnych po wszystkich konkurencjach:
Szkoły podstawowe (sztafeta 8x25 m oraz indywidualne starty na 25 metrów w różnych stylach i w dwóch kategoriach wiekowych):

Drużyny dziewcząt:
1 miejsce - SP 6
2 miejsce - SP 1
3 miejsce - SP 2

Drużyny chłopców:
1 miejsce - SP 3
2 miejsce - SP 6
3 miejsce - SP 1
4 miejsce - SP 2
 
Szkoły gimnazjalne (sztafeta 8x50 m oraz indywidualne starty na dystansie od 50 do 100 metrów w różnych stylach i w kategoriach wiekowych):

Drużyny dziewcząt:
1 miejsce - Gim. 1
2 miejsce - Gim. 3
3 miejsce - Gim. 2
4 miejsce - Gim. Prymus

Drużyny chłopców:
1 miejsce - Gim. 3
2 miejsce - Gim. 1
3 miejsce - Gim. 2
4 miejsce - Gim. Prymus

Rezultaty końcowe nie obrazują całości zawodów, ponieważ niektóre starty były bardzo widowiskowe i zacięte. Najwięcej emocji wzbudza zawsze rywalizacja sztafet, ale niektóre starty indywidualne były również niezwykle zacięte i wyrównane - jak np. start na 50 metrów gimnazjalistek w stylu motylkowym, gdzie setne sekundy decydowały o miejscu na podium wszystkich zawodniczek.

Zwycięzcom gratulujemy wyników, życzymy powodzenia w półfinałach i finałach wojewódzkich, które również będą się odbywały w Kościerzynie, na naszym basenie. Zapraszamy kibiców na te zawody, choć konkurencja drużyn szkolnych, jednak rywalizacja na tym poziomie już będzie zacięta. 

Zawodową rywalizację będziemy mieli również podczas najbliższego weekendu - przed nami pływanie w płetwach na najwyższym w Polsce poziomie. Zapraszamy serdecznie na trybuny - warto !!!

Za pomoc w zorganizowaniu zawodów serdecznie dziękujemy AQUA Centrum w Kościerzynie oraz wolontariuszom.

Organizatorzy: Miasto Kościerzyna oraz KOSiR 

więcej zdjęć na naszym profilu społecznościowym: www.facebook.com/kosirkoscierzyna 

 

KOSiR

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe