Kościerzyna. Kierował pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy

  • 17.02.2017, 12:34 (aktualizacja 21.02.2017, 13:10)
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Kierował pod wpływem narkotyków i bez prawa jazdy KPP w Kościerzynie
Policjanci z kościerskiej drogówki zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował renault laguną. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu kościerskiego wsiadł za kierownicę samochodu będąc pod wpływem narkotyków oraz bez uprawnień do kierowania, ponadto przy mężczyźnie znaleziono narkotyki. Dziś zatrzymany usłyszy zarzuty.

 

Wczoraj przed północą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego naszej jednostki, na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kaliska, zatrzymali do kontroli renault laguna. W trakcie legitymowania stwierdzono, że 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który siedział za kierownicą tego auta, nie posiadał uprawnień do kierowania. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło też zachowanie oraz wygląd 33-latka, który jak się okazało kierował pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotesterem potwierdziło podejrzenia, że kierujący jest pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze podczas kontroli osobistej znaleźli przy kierowcy amfetaminę.

Kierowca renault został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a samochód, którym podróżował, został zabezpieczony procesowo i trafił na policyjny parking.

Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. 33-latek odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz za kierowanie bez wymaganych uprawnień, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 5 tys. zł. Odpowie także za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo może on trafić do więzienia nawet na 3 lata.

KPP w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe