Kościerzyna. I Runda Klubowego Pucharu Polski zakończona!

  • 21.02.2017, 11:56 (aktualizacja 01.03.2017, 11:28)
  • koscierzyna24info | ponad 10 tysiący osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. I Runda Klubowego Pucharu Polski zakończona!
W dniach 18-19 lutego w Aqua Centrum w Kościerzynie odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach zorganizowana przez klub UKS Wodniacy Garczyn. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników! 

Kościerskie Aqua Centrum jest centralnym ośrodkiem szkoleniowym Polskiego Związku Płetwonurkowania, co roku na naszym basenie rozgrywane są zawody Klubowego Pucharu Polski. I tak, pierwsze w tym roku zawody pływania w płetwach oraz monopłetwie miały tu miejsce w miniony weekend.

W zmaganiach udział wzięło 13 klubów z całej Polski, wśród których nie mogło zabraknąć UKS Manta oraz UKS Wodniacy Garczyn.  Ci ostatni byli organizatorami tegorocznej I Rundy Klubowego Puchary Polski:

Michał Zarach - trener UKS Wodniacy Garczyn: Mamy generalnie trzy konkurencje. Pływanie w płetwach podwójnych, czyli konkurencje bi-fins – 50m, 100m i 200m. Mamy konkurencje podwodne, to jest 25 metrów pod wodą na bezdechu – to jest kategoria E i D, czyli od 13 lat i młodsi, natomiast od 14 lat wzwyż pływają 50m na bezdechu i to jest w monopłetwie. Są konkurencje 100 metrów pod wodą, już nie na bezdechu, tam używa się małej butli i aparatu powietrznego. No i konkurencje po powierzchni w monopłetwie od 50m do 800m i na takim Klubowym Pucharze Polski pływamy.

Wodniacy Garczyn w zawodach startują dopiero drugi rok, w poprzednim sezonie w ogólnej klasyfikacji klub ten zajął 8 miejsce w Polsce. Obecnie po I Rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach Wodniacy uplasowali się na 7 miejscu. 

UKS Manta natomiast po raz pierwszy w historii zajął 4 miejsce. Szczęśliwie rozpoczął się sezon również dla jednego z jej zawodników - Marcina Łukowicza, który na 4 starty zdobył 3 złote medale i 1 srebrny, ustanawiając dwa nowe Rekordy Polski na 50 BF z czasem  00:19.70  i 100 BF z czasem 00:43.60:

Marcin Łukowicz: Jeszcze to do mnie nie dotarło, jeszcze rok temu byłem poza piątką, dziesiątką, a teraz jak się jest mistrzem to w ogóle jest to dziwne uczucie.


Zawodnicy UKS Manta zdobyli łącznie 11 medali:

Złoty medal: trzykrotnie Marcin Łukowicz uczeń Gimnazjum Montessori  w Kościerzynie i Marta Majewska uczennica I LO w Kościerzynie 

Srebrny medal: Nadia Dopierała, Julia Kiedrowska uczennice Gimnazjum nr 1 w Kościerzynie, Julia Greń uczennica ZSP nr 3 w Kościerzynie i Marcin Łukowicz

Brązowy medal: Magdalena Majewska uczennica Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie, Magda Stoltmann uczennica Gimnazjum nr 2 w Kościerzynie; Marcin Majewski uczeń Gimnazjum nr 3 w Kościerzynie.

 

Prezes Polskiego Związku Płetwonurkowania Aleksander Polak wręczył powołania do Reprezentacji kraju kilku wybitnym zawodnikom, a wśród nich ponownie Marcinowi Łukowiczowi z Kościerzyny. Najlepszym klubem został Delfinek Chodzież przed Laguną 24 Toruń i Nautilusem Jastrzębie i to te 3 kluby wywiozły z Kościerzyny Puchary. Najlepszym zawodnikiem zawodów został reprezentant UKS Manty Kościerzyna Marcin Łukowicz, a zawodniczką Weronika Prętka z UKS Cityzen Poznań.

Kolejna runda KPP odbędzie się 8 i 9 kwietnia, a nasze kluby pojadą tym razem do Rumii.

Wyniki I Rundy Klubowego Pucharu Polski znajdą Państwo tutaj.
 

 

 

koscierzyna24info | ponad 10 tysiący osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pływak
pływak 26.02.2017, 18:51
A Wodniacy Garczyn nie zdobyli żadnych medali ?.

Pozostałe