Garczyn. Blisko 500 osób wzięło udział w VI Biegu Morsa!

  • 27.02.2017, 13:27 (aktualizacja 02.03.2017, 09:51)
  • koscierzyna24info | ponad 10 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Garczyn. Blisko 500 osób wzięło udział w VI Biegu Morsa!
Miłośnicy zimowej aury spotkali się w Garczynie, by wziąć udział w corocznym Biegu Morsa. Tego dnia na starcie stanęło blisko 500 osób.

Bieg Morsa to impreza dla wszystkich miłośników ekstremalnych wrażeń zorganizowana już po raz VI przez kościerski klub Forrest Gump. Wydarzenie to przyciągnęło śmiałków z całej Polski, na których czekały około 6 kilometrowe trasy prowadzące leśnymi drogami:

Radosław Flisikowski - prezes kościerskiego Klubu Morsów Forrest Gump: Deszcz w całym tygodniu, który był fantastycznie tę trasę jakby rozpuścił. Wczoraj było właściwie idealnie, było piękne słońce i tylko dwie duże kałuże, niestety dzisiaj trochę popadało, ale nie jest źle.

Deszczowa aura dla nikogo nie stanowiła problemu, zawodnicy z pełną determinacją pokonywali przygotowane dla nich trasy, nie tylko w pojedynkę ale również ze swoimi czworonogami:

Karolina Kurpisz – Skwarczak – zawodniczka z Gdyni: Zawsze jak tylko mogę to ją zabieram, ponieważ jest to bieg leśny to nie odmówiłam i jej i sobie tej przyjemności. To jest żaden dystans dla niej, ona miała zdecydowanie zapas siły, także tak, pokonała ten dystans i ze mną wbiegła na metę.

Równolegle z Biegiem Morsa odbył się ekstremalny bieg Niedźwiedza Polarnego, wzięły w nim udział 62 osoby, a wśród nich był Misjonarz Klaretyn z Warszawy Tadeusz Lihs, który dobiegł do mety jako trzeci:

Tadeusz Lihs - Misjonarz Klaretyn z Warszawy: Bez zadyszki bo to jest bardzo krótka trasa, a jestem teraz na etapie przygotowania do maratonu. Nigdy nie narzekam, podłoże jest takie jak Pan Bóg dał i dzisiaj było superowe i bardzo dobre. Kąpiel w jeziorze będzie obowiązkowa, musiałem na to czekać całe 52 lata i po raz pierwszy będę się w lutym kąpał.

Na wszystkich zawodników czekały medale oraz poczęstunek. Tradycyjnie już, zwieńczeniem imprezy była wspólna kąpiel w jeziorze Garczyn oraz rozgrzewające ognisko.

Szczegółowe wyniki VI Biegu Morsa znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

koscierzyna24info | ponad 10 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

misiu
misiu 28.02.2017, 20:40
POWODZENIA W NASTĘPNYM ROKU!!
Morsy :)
Morsy :) 02.03.2017, 08:42
A dziękujemy

Pozostałe