Wybraliśmy! Lamczyk, Zwiercan i Bonkowski

  • 26.10.2015, 11:26 (aktualizacja 30.10.2015, 11:12)
  • Krzysztof Wencki
Wybraliśmy! Lamczyk, Zwiercan i Bonkowski
Czas decyzji już za nami. W niedzielę o 21 zamknęły się drzwi lokali wyborczych, a komisje zaczęły zliczać głosy.

 

Znamy już oficjalne wyniki wyborów podane przez PKW. Głosy Polaków rozłożyły się następująco:

Prawo i Sprawiedliwość - 37,58%
Platforma Obywatelska - 24,09% 
Kukiz'15 - 8,81% 
Zjednoczona Lewica - 7,55%
Nowoczesna - 7,60%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,13%
KORWiN - 4,76% 
Razem - 3,62%

 

Progu wyborczego nie udało się przekroczyć Zjednoczonej Lewicy, partii KORWiN oraz RAZEM.

 

 

 

WYNIKI W OKRĘGU GDYŃSKO-SŁUPSKIM:

Glosy na poszczególne partie w okręgu gdyńsko-słupskim:

- Platforma Obywatelska - 156147
- Prawo i Sprawiedliwość - 145698
- Nowoczesna - 38344
- Kukiz - 37410
- Zjednoczona Lewica - 30973
- KORWiN - 20677
- Razem - 18918
- Polskie Stronnictwo Ludowe - 15064

 

PO - 6 mandatów:
Marek Biernacki - 42 586 
Henryka Krzywonos-Strycharska - 24 333
Kazimierz Plocke - 11 060
Zbigniew Konwiński - 10 783
Stanisław Lamczyk - 8 981
Tadeusz Aziewicz - 6 625


PiS - 6 mandatów:
Jolanta Szczypińska - 31 013
Janusz Śniadek - 26 671
Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 25 054
Marcin Horała - 10 546
Jan Klawitter - 7 389
Aleksander Mrówczyński – 5 835

.Nowoczesna - 1 mandat:
Grzegorz Furgo – 14 247

Kukiz - 1 mandat :
Małgorzata Zwiercan – 11 822

 

Liczba głosów oddanych na wybranych kandydatów:
Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) – 11 822
Stanisław Lamczyk (PO) – 8 981
Dariusz Męczykowski (PO) – 6 249
Piotr Karczewski (PiS) – 5 353
Dariusz Janta (PiS) – 1 382

 

Senatorem został Waldemar Bonkowski. Głosy rozłożyły się następująco:
Waldemar Bonkowski (PiS) - 60 596
Roman Zaborowski (PO) - 57 321
Wacław Kozłowski (Zjednoczona Lewica) - 18 464
Tomasz Dorniak (PSL) - 14 180

 

Szczegółowe wyniki dostępne są już na stronie internetowej PKW.

 

 

WYNIKI W POWIECIE KOŚCIERSKIM:

Jak podaje PKW frekwencja w powiecie kościerskim wyniosła 49,16%.

 

Liczba głosów oddanych na wybranych kandydatów do Sejmu:

Dariusz Męczykowski (PO) – 4 450

Piotr Karczewski (PiS) – 2 465

Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) – 1 013

Dariusz Janta (PiS) – 900

Stanisław Lamczyk (PO) – 685

 

W wyborach do Senatu mieszkańcy powiatu głosowali następująco:

Waldemar Bonkowski (PiS) - 11 250

Roman Zaborowski (PO) - 9 060

Wacław Kozłowski (Zjednoczona Lewica) - 2 768

Tomasz Dorniak (PSL) - 2 500.

 

 

 

 

WYNIKI W KOŚCIERZYNIE:

Według informacji, jakie uzyskaliśmy z Urzędu Miasta frekwencja w Kościerzynie wyniosła 51,23%, a głosy mieszkańców rozłożyły się następująco:

 

Platforma Obywatelska - 3 232

Prawo i Sprawiedliwość - 3 075

Kukiz'15 - 782

.Nowoczesna - 655

Zjednoczona Lewica - 537

KORWiN - 293

RAZEM - 267 

Polskie Stronnictwo Ludowe - 162 

KWW Zbigniewa Stonogi - 54.

 

Kandydaci, którzy otrzymali najwięcej głosów w Kościerzynie:

 

Senat:

Roman Zaborowski (PO) - 3 820

Waldemar Bonkowski (PiS) - 3 371

Wacław Kozłowski (SLD) - 1 127

Tomasz Dorniak (PSL) - 609

 

 

Sejm:

Dariusz Męczykowski (PO) - 1 863

Piotr Karczewski (PiS) - 1 244

Małgorzata Zwiercan (Kukiz'15) - 466

Dariusz Janta (PiS) - 140


 

 

 

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 29.10.2015, 18:23
Mnie martwi, że mamy burmistrza przyklejonego do ................. , aż boję się myśleć do kogo. Nie mamy posła, najlepiej byłoby z PIS, z naszego powiatu, Karczewski lub Janta. No oczywiście pierwszemu zabraklo tylko 482 głosy. Drugi jest słabszy i jeu zabrakło więcej. Z kolei Karczewski przyniósłby w zębach kupe kasy dla Kościerzyny. A tak, kto przyniesie Szczypińska ze Słupska, Mrówczyński z Chojnic, Lamczyk walczący tylko o Kartuzy i Chojnice, czy Biernacki ? Po raz kolejny oddaliśmy ponad 5000 głosów na osoby z dalekich powiatów ? Kto będzie walczył u ministrów o pieniądze? Majewski ? Może tak, ale poseł ma dużo większe przebicie ! Ciężko będzie teraz Majewskiemu, a potrzeba nam wiele pieniądzy na rozwój miasta !
Tomek
Tomek 29.10.2015, 21:57
Majewski!!!??? Żart!!! Ten Pan nawet nie potrafi oczyścić swojego środowiska z ludzi, którzy pracują dla PANA Lorda.
!!!
!!! 28.10.2015, 09:05
Bonkowski ponad 60 tys. głosów, a ty Męczykowski tylko 6 tys. głosów? Twoi wyborcy już poznali ciebie. Dobrze, że w czas! Rozliczymy jeszcze ciebie za 3 lata przy wyborach samorządowych. Dziękuje wyborcom, którzy na ciebie Dareczku NIE zagłosowali. Społeczeństwo dorosło. Przejrzało na oczy.
Olka
Olka 28.10.2015, 08:57
Bardzo dobrze, że Męczykowski się nie dostał. Jak zwykle był pewny siebie i jak zwykle po wyborach miałby wszystkich w ***
Olek
Olek 28.10.2015, 10:54
Święte słowa Olka
Filip
Filip 28.10.2015, 05:58
Karczewski przegrał na własne życzenie. Na plakacie pisze Pan:były wojewoda. Było to 8 lat temu i to zaledwie 7 m-cy. O braku jakichkolwiek sukcesów nie wspomnę. Tak więc "pycha kroczy tuż przed porażką".Taktu i skromności nie można się nauczyć; to sie wynosi z domu!
Wyborca
Wyborca 27.10.2015, 22:04
Jaki by nie był Pan Bonkowski Waldemar ma różne dziwne pomysły ale szacunek iż z całego okręgu uzyskał najlepszy wynik choć już mówiono że z Zaborowskim był faworytem. Nie jestem związany z PiS ale powiem jedno ani Męczykowski ani Karczewski nie byli dobrymi kandydatami na posłów. Wybrało społeczeństwo po tylu aferach jednego i drugiego ludzie wybrali co innego mieli tego dość. Do ludzi w Kościerzynie nie wystawiajcie tych samych twarzy bo niestety nikt nie będący z naszego rejonu próbując pozyskiwanie środków nic nam nie da. Lemanczyk próbował się doklejając do naszej obwodnicy niestety jest to takie fałszywe. W następnych wyborach postawcie na jedną osobę by móc otrzymać mandat poselski tak jak Chojnice które któryś raz z rzędu mają posłów. No i najważniejsze zły przykład był Pan Czucha nie załatwiając Nic i myślący o UZDROWISKU był to zły pomysł. Mieszkańcy też powiedzieli dość wybierając innego BURMISTRZA.
Życzę przemyśleń dla naszej społeczności na przyszłość za cztery lata.
Czas pokaże czy obecny wybór był właściwy.
M
M 27.10.2015, 23:24
Społeczność lokalna w Kościerzynie jest bardzo specyficzna coś na zasadzie pies ogrodnika sam nie zje cudzemu nie da. Gdyby myślano perspektywicznie i o dobru wspólnym Kościerzyny to postawiono by głosy na mieszkańca Kościerzyny, a paru takich było. Przy takim podejściu społecznym Kościerzyna zawsze będzie marginalizowana i odczuwać będą to mieszkańcy. P Czucha w którym pokładano nadzieje, a odwrócił się tyłem do mieszkańców nie może być wyrocznią, a tak się do tego podchodzi. Szkoda, że ta mentalność i myślenie nie zmienia się cierpią na tym wszyscy. Sama ciekawa jestem ile jeszcze trzeba będzie dekad zanim, zrozumie się, że o swoje trzeba walczyć, że nikt na tacy nic nie przyniesie, że tylko racjonalne, przemyślane zachowania i schowanie osobistych uraz może dać dobre wyniki dla ogółu społecznego. Niestety przez następne 4 lata nie mamy reprezentanta w Parlamencie stricte z Kościerzyny, a szkoda bo była okazja, ale wygrały osobiste uprzedzania, nie uzasadniona zazdrość, negatywne emocje
OLGA
OLGA 27.10.2015, 16:41
czucha pokazał kościerzynie jakie jest PO, prawie cała Polska przeciw takim typom, Kościerzyna nie! Chcecie tak bardzo dalej utrzymywać tych darmozjadów! Gratuluję podjętej decyzji głosownia na PO
mieszkaniec
mieszkaniec 29.10.2015, 22:02
Niestety w wyborach samorządowych wybrali Burmistrza z PiS i co? Nic. Żadnej poprawy ani perspektywy. Tylko podwyżki i nabijanie ludzi w butelkę.Pani Przewodnicząca dowodzi i Sekretarz od Czuchy plus Pani Ala od Czuchy.
do Bedy
do Bedy 27.10.2015, 12:43
Widzicie liczby na PKW wyniki ? Mrówczyński z Chojnic (5835 głosów) wyprzedził Karczewskiego o 482 głosy (5353). Karczewski jest następnym w kolejce na posła. Stąd wniosek, że Kościerzacy nie chcieli posła z Kościerzyny. (może mają złe skojarzenia ze Zdzisiem ?). Wybraliśmy posłów z obrzeży województwa. Tylko czy Biernacki, Lamczyk i inni z PO pojadą teraz do Kaczyńskiego po pomoc, po pieniądze ? Znów Kościerzyna będzie w ogonku, całkowicie zapomniana ?
realista
realista 27.10.2015, 10:31
Całe szczęście, że sikanie po szufladach będzie u nas a nie w Warszawie... Mniejszy wstyd!
do redakcji
do redakcji 27.10.2015, 09:50
Dlaczego napisaliście o Lamczyku? To nie jest nasz poseł! Jego działanie od lat jest dla Chojnic i Kartuz. O Kościerzynie przypomina sobie głównie przed wyborami.
Kaszuba
Kaszuba 28.10.2015, 22:18
Trochę się mylisz to Lamczyk załatwiał drugą linię kolejową oraz elektryfikację na trasie Gdynia Bydgoszcz przez Kościerzynę, a co załatwił dla Kartuz od roku prawie codziennie jestem w tej miejscowości i proszę mi wierzyć tam nic się nie dzieje w niejednej wsi dzieje się więcej niż w Kartuzach. Oczywiście zaraz ktoś powie, jak to przecież PKM Kartuzy miały wcześniej niż Kościerzyna, to u nas linie kolejową szybciej wyremontowali i w jak krótkim czasie u nich odcinek 10 km robili 9 miesięcy.
Beda
Beda 27.10.2015, 09:47
Gratulacje dla Kościerzyny! WYbraliśmy posłów ze Słupska, Chojnic i Gdyni. Widocznie dobrze się nam powodzi.
Czytelnik
Czytelnik 27.10.2015, 00:05
Poseł Czucha zasłynął w sejmie z b. dużej liczby zakupionych książek (oczywiście na koszt podatnika). Co jest w stanie kupić SENATOR Bąkowski?
Lotnik
Lotnik 27.10.2015, 10:27
Czucha jako poseł zasłynął również w rankingu największej ilości lotów na koszt podatnika! Zajął zaszczytne miejsce na pudle... był 3 pośród wszystkich posłów! Ciekawe gdzie doleci Bonkowski? Chociaż lepiej niech lata niż ma się w Warszawie pokazywać swoim bonkowozem...
Aga
Aga 26.10.2015, 21:50
Z podanych powyżej wniosków wynika, że nie mamy posła z PIS. Nie ma mamy więc dostępu do pani premier Szydło. Czy pani Szczypińska zrobi coś dla Kościerzyny ? Wątpię. Na Szczypińską oddało głosów ponad 500 osób, na Śniadka i Arciszeską po 400 głosów - razem ponad 1400 głosów oddaliśmy na posłów mieszkających pond 60 km od Kościerzyny. Dlatego posłem został pan z Chojnic - pan Mrówczyński (5835 głosów). Karczewskiemu zabrakło kilkaset głosów. Znów pieniądze będą omijały Kościerzynę szerokim łukiem, jak za Czuchy i będą szły do Trójmiasta, Słupska i Chojnic. Majewski nie ma więc posła, który walczyłby o interesy Kościerzyny.
Kaszuba
Kaszuba 28.10.2015, 22:35
Pani Ago proszę przetrzeć oczy i ponownie spojrzeć na Kościerzynę pieniądze omijały Kościerzynę za Czuchy? To wszystko zostało wybudowane za pieniądze Kościerzyny? A może ksiądz proboszcz coś od siebie dodał. Przypominam remont dróg, ronda, basen(często słyszę, że najlepszy w Pomorskiem), oddłużenie szpitala, remont linii kolejowej do Kościerzyny, oczyszczalnia ścieków, renowacja oczyszczalni, wodociągi, kanalizacja, gaz. Nie wszystko pamiętam. Remont centrum, ale to już robił Pan Modrzejewski markety też wpuścił Modrzejewski.
obserwator
obserwator 29.10.2015, 22:05
Basen nie został wybudowany dzięki Czusze. Co za bzdura. Przez tego człowieka inwestor zszedł z budowy i zaprzestano prac na długi okres. Dopiero potem pojawili się ludzie z jajami i ten basen zbudowali.
pis
pis 27.10.2015, 14:01
No przecież mamy senatora
Zgaga
Zgaga 27.10.2015, 00:00
Wiadomo, ze mogły bezpośrednio ....
"Na PO oddaliśmy 3 tysiące 232 głosy"
"Na PO oddaliśmy 3 tysiące 232 głosy" 26.10.2015, 21:48
Wstyd niesłychany. 3232 osoby w Kościerzynie popierają złodziejstwo, przekręty, oszustwa, rozkradanie majątku narodowego, prywatę, kolesiostwo, wyłudzenia, rozpasanie za pieniądze podatników, itp. Chciałbym zobaczyć jak tacy ludzie wyglądają, jak się ubierają, co jedzą, czy mają rodziny, dzieci, czy potrafią kochać, śmiać się, bawić, czy potrafią być poważni i odpowiedzialni, czy mają odrobinę empatii, jaki jest ich stosunek do świata przyrody, do zwierząt, itd. To muszą być osobliwe postaci. Teraz wiem w jakim mieście żyję, kogo mijam na ulicy, z kim rozmawiam, z kim się stykam. Jak ich rozpoznać, by nie narazić się na wstyd przy niezamierzonym spotkaniu? Może ktoś ma jakiś pomysł, jak te indywidua rozpoznać i oznakować. Jest ich przecież ponad 3 tysiące.
Nie dla rozbiorów Kaszub
Nie dla rozbiorów Kaszub 28.10.2015, 22:48
Wstyd mi za to, że w mojej małej ojczyźnie zdarzają się takie wypowiedzi brak tolerancji na Kaszubach. Wydaje mi się, że musi być Pan przyjezdny Kaszubi tacy nie są. Wasza partia postanowiła ukarać Kaszubów (za przegrane wybory w województwie Pomorskim) pierwszy ruch zrobił dziś Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym uderzając w ten sposób również w Kaszubów. Planują również robicie dzielnicowe Kaszub.
Wyborca
Wyborca 27.10.2015, 13:23
Jednym z tych potworów jestem ja. Nazywam się Karol Bunik. Jeżeli Pani/Panu nie odpowiada mój wybór i nie potrafi Pani/Pan zaakceptować podstawowej zasady demokracji i różnicy w politycznych przekonaniach to proszę mnie omijać szerokim łukiem , żeby nie daj Boże się Pani nie zaraziła liberalną zarazą. Pozdrawiam
Tak.
Tak. 26.10.2015, 23:54
Podejrzewam, że Ci ludzie po prostu nie popierają Kaczyńskiego, smoleńskiej afery i wszystkiego tego co pis nam oferuje. A żeby pis nie doszło do władzy to na kogo głosować? Oczywiście, że na po. Dlaczego? Bo żadna inna partia nie może konkurować z kościołem.
Zmielony
Zmielony 26.10.2015, 21:35
Przy calej zyczliwosci do P. Kukiza, ale to kolejna banka jak poprzednio Rywinski i Ibisz, po nich Lepper, Palikot, a teraz Kukiz. Piekne hasla okraszone nietuzinkowym nazwiskiem liderow. Nie chce czarnowrozyc, ale za 4 lata ludzie P. Kukiza znikna jak wspomniani wyzej. Mimo to dalem zielone swiatlo i 1 glos w ich strone.
kolo
kolo 26.10.2015, 21:13
Za wysokie progi na Darka nogi ....
Kedytobiorca
Kedytobiorca 27.10.2015, 00:02
Kredyty trzeba będzie spłacać z pensji ... A miało być tak pięknie
karczmianin
karczmianin 26.10.2015, 21:12
A nasz ukochany Dyzma Dariusz ?
wyborca
wyborca 26.10.2015, 21:06
Brawo Pani Małgosiu !
Mój głos nie poszedł na marne !
Ktosia
Ktosia 26.10.2015, 18:37
Krzywonos-Strychalka???? wstyd droga redakcjo, że nie wiecie, jak się słynna tramwajarka nazywa...
Justyna
Justyna 27.10.2015, 09:02
Jesli już to p. Krzywonos-Strycharska
szacun pis
szacun pis 26.10.2015, 16:37
https://www.youtube.com/watch?…
ktos
ktos 26.10.2015, 14:42
Janta - 144 głosy ? W Dziemianach też go nie lubią ?
Mateusz
Mateusz 26.10.2015, 15:30
To jest z miasta ...

Pozostałe