Kościerzyna. UKS PCM ciężkim przeciwnikiem dla Metraco Zagłębie Lubin

  • 01.03.2017, 09:26 (aktualizacja 02.03.2017, 13:46)
  • koscierzyna24info | ponad 10 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!
Kościerzyna. UKS PCM ciężkim przeciwnikiem dla Metraco Zagłębie Lubin
W minioną sobotę na parkiecie kościerskiej Sokolni mecz rozegrały zawodniczki UKS PCM Kościerzyna oraz Mertaco Zagłębie Lubin. Nasze szczypiornistki okazały się być ciężkim przeciwnikiem dla gości z Dolnego Śląska.

Od pierwszych chwil meczu podopieczne Dariusza Męczykowskiego zaskoczyły rywalki zdecydowaniem w prowadzeniu akcji oraz skutecznej defensywie. Wysokie tempo gry oraz walka o każdą piłkę spowodowały, że dwie z naszych zawodniczek - Patrycja Wójcik oraz Dorota Jakubowska z powodu kontuzji zmuszone były opuścić boisko. Pomimo tej straty UKS PCM Kościerzyna nie dawał za wygraną i już w 26. minucie spotkania po celnych rzutach Justyny Belter i Agnieszki Białek doprowadził do remisu. Pierwsza część spotkania zakończyła się nieznaczną przewagą Lubina 13:11.

Druga połowa meczu należała do zespołu z Dolnego Śląska, a właściwie do rozgrywającej Lubina - Żany Marić, której skuteczne i celne rzuty zapewniły rywalkom wysoką przewagę punktową. UKS PCM nie poddał się jednak tak łatwo i ze wszystkich swoich sił starał się dogonić przeciwniczki. Mecz zakończył się wynikiem 26:24.

Po zakończonym meczu trener i manager UKS PCM Kościerzyna – Dariusz Męczykowski nie krył swojego wzburzenia w związku z pracą sędziów:

Dariusz Męczykowski - trener i manager UKS PCM Kościerzyna: Jestem bardzo zdegustowany, przede wszystkim pracą sędziów. Doszło do bardzo brutalnej gry, do bardzo ciężkich kontuzji kapitana naszej drużyny i dwóch zawodniczek od nas. Jestem tak zdenerwowany, dlatego że praca sędziów to była kompromitacja totalna, to było jednostronne gwizdanie. W pierwszej połowie my dostaliśmy 6 minut kary, jeden, dwa karne, oni cztery karne, po to żeby mecz ustawić.

W najbliższą sobotę UKS PCM Kościerzyna zmierzy się z rywalkami ze Szczecina na meczu wyjazdowym.

 

 

koscierzyna24info | ponad 10 tysięcy osób obserwuje nasz Facebook, dołącz do Nas!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xxx
xxx 07.03.2017, 11:36
weź się Darek w w głowę puknij... ciągle sędziowie..... nie umiesz trenować na tym poziomie i pogódź się z tym. Sam nigdy nigdzie nie grałeś w poważną piłkę ręczną to skąd masz wiedzieć jak wytrenować dziewczyny. Nawet portal już się nad Tobą lituje i nie pisze "ZNOWU PORAŻKA" tylko "UKC PCM trudnym przeciwnikiem"... a fakt jest taki, że znowu przegrały....
Panie Majewski
Panie Majewski 03.03.2017, 06:31
Trzeba wspomóc zespół. Tu potrzeba wzmocnień, funduszy i rozbudowanego zaplecza. Trzeba pomóc. Pan przecież wie, że wybory się zbliżają....
op
op 02.03.2017, 21:24
26:22. Taki był wynik.
Majewski musi POmóc
Majewski musi POmóc 02.03.2017, 13:38
Przecież mamy taki zespół w ekstralidze i trzeba w niego zainwestować. Już czas najwyższy wesprzeć PCM UKS
olek
olek 01.03.2017, 19:26
Byłem na meczu i widziałem, że zawodniczki przyjezdne były po prostu większe i silniejsze fizycznie. W grze kontaktowej, ciało w ciało były górą i stąd te kontuzje naszych. A i bardziej agresywne były. Nasze nie sprostały fizycznie.
Dron
Dron 01.03.2017, 22:17
no duże były, szczególnie jedna gigantyczna o głowę wyższa od reszty, ale mimo to nasze dziewczyny zdobyły tylko 2 punkty mniej. Grały ostro jak lwice
Kościerzyna musi wygrać!
Kościerzyna musi wygrać! 02.03.2017, 12:02
Walczyły niesamowicie 2 punkty przewagi to niewiele. Szkoda wielka że przegrałyście jednak na prawdziwych kibiców zawsze możecie liczyć. Kościerzyna musi wygrać!!!!
Lechu
Lechu 01.03.2017, 11:23
Regularnie chodzę na mecze i na tym też byłem. O momentami przypominało krwawy ring. Najgorsze było to, że sędziowie nie widzieli ewidentnych błędów a drużyny przeciwnej, jej agresji. Mimo tego i tak dziewczyny dobrze grały. Zdrowia życzę kapitanowi.
Nic się nie zmienia.
Nic się nie zmienia. 01.03.2017, 10:58
Znowu sędziowie .....
Jest Moc
Jest Moc 02.03.2017, 06:50
Małyszowi zawsze wiatr przeszkadzał.
Małysz
Małysz 02.03.2017, 06:53
Mimo t o zawsze ćwiczył, zawsze był sobą, no i piszesz o nim. Zobacz co Ty osiągnąłeś a co osiągnął on. Widzisz różnicę. Wyśmiewasz niezwykłego człowieka, po to by nie myśleć o swoich problemach. Popatrz na siebie, to nie będzie Ci do śmiechu.
Jest Moc
Jest Moc 02.03.2017, 07:58
Nikt nikogo nie wyśmiewa. Czytaj ze zrozumieniem.

Pozostałe