Kościerzyna. Spotkali się z psychologiem sportu!

  • 06.03.2017, 12:59 (aktualizacja 08.03.2017, 10:42)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Spotkali się z psychologiem sportu!
3 marca w sali konferencyjnej kościerskiego kina odbyły się warsztaty z zakresu psychologii sportu skierowane do młodych sportowców oraz ich rodziców. To pierwsze z cyklu spotkań jakie przewiduje KS Kaszubia.

Warsztaty z zakresu psychologii sportu poprowadziła Aleksandra Zienowicz – Członek Zespołu Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. 

Spotkanie trwało dwie godziny i podzielone było na dwa bloki tematyczne, pierwszy z nich skupiał się na mentalnej pracy zawodników i skierowany był do dzieci oraz młodzieży. Druga godzina warsztatów przeznaczona była dla rodziców oraz trenerów. Omówiono na niej sposoby obniżania presji oraz podnoszenia motywacji:

Aleksandra Zienowicz – psycholog sportu: Na pewno warto przypominać dziecku przed meczem dobre treningi, przytaczać jego osiągnięcia i to nie tylko te duże, ale też te małe kroki, które czyni każdego dnia. Istotne jest również mówienie o zadaniach, co może zrobić dziecko żeby poprawnie wykonać powierzone mu zadanie bez wspominania o wyniku, bo to mówienie o wyniku, im bliżej tego najważniejszego dnia tym presja rośnie.

Aleksandra Zienowicz radziła również, co zrobić w sytuacji przegranego meczu odbieranej jako poniesienie porażki:

Aleksandra Zienowicz – psycholog sportu: Istotne jest, żeby po porażce odezwać się do dziecka i powiedzieć mu chociażby: fajnie, widziałem że byłeś zaangażowany. Nie zawsze się wygrywa, czasem się przegrywa, ale to też jest lekcja.

Jak zapowiada wiceprezes KS Kaszubia warsztaty z Aleksandrą Zienowicz to pierwsze z cyklu spotkań zorganizowanych przez Zarząd Klubu Sportowego Kaszubia Kościerzyna:

Patryk Maćkowiak – wiceprezes KS Kaszubia: Zobaczymy jaki jest odzew mieszkańców, jakie jest zapotrzebowanie, żebyśmy mogli też odpowiedzieć im naszą realizacją zadań na ich potrzeby. Dodatkowo będą jeszcze zajęcia z dietetykiem, będzie pokazane jak się odżywiać, co jeść na co dzień, co jeść w dniu meczowym, jak się nawadniać, wszystko po to, żeby wiedzieć swój organizm najlepiej przygotować do warunków meczowych.

Kolejne spotkanie ze specjalistą odbędzie się prawdopodobnie w pierwszym tygodniu kwietnia. 

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 06.03.2017, 16:05
Widać pozytywne zmiany w zarządzie. Do dzieła Kaszubia!!

Pozostałe