Kościerzyna. Podpisanie dofinansowania na zmianę oświetlenia

  • 06.03.2017, 13:21 (aktualizacja 09.03.2017, 11:27)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Podpisanie dofinansowania na zmianę oświetlenia Urząd Miasta Kościerzyna
Projekt Gminy Miejskiej Kościerzyna pod nazwą „Ziemia kościerska regionem o wysokiej efektywności energetycznej” powstał w październiku ubiegłego roku. 1 marca burmistrz miasta Michał Majewski podpisał umowę o dofinansowaniu tego projektu.

Projekt „Ziemia kościerska regionem o wysokiej efektywności energetycznej” zakłada zmianę obecnego w mieście oświetlenia ulicznego na energooszczędne lampy ledowe:

Michał Majewski – burmistrz miasta Kościerzyna: Jest to złożony wniosek na 1919 punktów oświetleniowych, gdzie będą wymienione na dotychczasowy mieniu Energi, słupach Energi oprawy świetlne z opraw sodowych na oprawy ledowe. Szacujemy obniżkę kosztów związanych ze zużyciem prądu na poziomie 30%-35% zużycia prądu i to będzie też wpływało na zmniejszenie opłat za zużycie i funkcjonowanie systemu oświetleniowego.

Przewidziana modernizacja przestarzałego oświetlenia ulicznego ma wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Kościerzyny poprzez lepsze doświetlenie dróg oraz ciągów pieszych, dodatkowo zmiana ta jest korzystna również dla środowiska:

Michał Majewski – burmistrz miasta Kościerzyna: Tak jest, jest to związane na pewno ze zmniejszoną ilością emisji dwutlenku węgla do atmosfery i to będzie znacząca pozycja, znacząca ilość.

Władze Gminy Miejskiej Kościerzyna w złożonym przez siebie projekcie wnioskowały o maksymalne dofinansowanie tej inwestycji i takie też udało się uzyskać. Wynosi ono 85% i opiewa na kwotę niemal 3,4 mln zł. Prace modernizacyjne mają ruszyć w miesiącach letnich.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BRAWO!!! Jedną lampę dla mnie.
BRAWO!!! Jedną lampę dla mnie. 10.03.2017, 06:59
To teraz ja chcę lampę przed domem. Nie chce tłumaczenia, że nie ma lub się nie da.
No i obudził się nasz poranny prześmiewca
No i obudził się nasz poranny prześmiewca 10.03.2017, 07:06
3 wpisy jak zawsze z rana na Majewskiego, jeden na Piechoskiego, a Twoja lista osób których nienawidzisz i oczerniasz jest długa. Jesteś jak Sheldon Cooper ze swoją paranoją. Przecież ta nienawiść zje Ciebie od środka i to w szybkim tempie. Takimi wpisami szkodzisz głównie sobie.
miłuj nieprzyjaciół swoich jak siebie samego
miłuj nieprzyjaciół swoich jak siebie samego 10.03.2017, 07:24
zacznij ocenę od siebie
A ile lamp Majewski
A ile lamp Majewski 08.03.2017, 13:57
ustawi na Plebance?
czy wy na Plebance cokolwiek dostaliście?
czy wy na Plebance cokolwiek dostaliście? 10.03.2017, 06:53
Majewski zadbał o mieszkańców przyległych ulic do Plebanki? To zapomniana ulica w Kościerzynie.
Janusz
Janusz 09.03.2017, 22:04
Na Plebance tez żyją mieszkańcy miasta i nam też jak i innym należą się lampy, drogi, czy chodniki. Chcesz z Plebanki zrobić drugie osiedle 1000 lecia zapomniane przez wszystkich?? teraz powstaje cały plan odnowy Osiedla 1000 lecia, po tylu latach w końcu będzie coś tam robione, bo wszyscy poprzedni burmistrzowie otaczali szerokim łukiem tę część miasta, jak i Plebankę zresztą. Nie dyskryminuj różnych dzielnic miasta tylko dlatego, że pałasz nienawiścią do burmistrza, swoją drogą porządnego i pracowitego człowieka.
myślę, że co najmniej 2 lampy
myślę, że co najmniej 2 lampy 09.03.2017, 06:57
jedną na początku a drugą na końcu
placu?
placu? 09.03.2017, 07:42
dla TIRów?
CIEKAWE "... oddanie obwodnicy..." nowy serial BOLKA i lolka
CIEKAWE "... oddanie obwodnicy..." nowy serial BOLKA i lolka 08.03.2017, 12:31
" Najpierw zmiana oświetlenia, oddanie obwodnicy, rewitalizacja Osiedla 1000 lecia." CZY BURMISTRZ MAJEWSKI BUDUJE TEŻ OBWODNICĘ??? Ile kosztuje Miasto wybudowanie obwodnicy? Kiedy przejęliście to zadanie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad?
Burmistrzu Majewski
Burmistrzu Majewski 08.03.2017, 06:29
a kiedy w końcu powstaną wiaty dla mieszkańców na przystankach komunikacji miejskiej?
Kandydacie na burmistrza
Kandydacie na burmistrza 08.03.2017, 12:10
Komunikacja miejska w Kościerzynie działa od 19 lat, bo powstała w 1998 roku. Dlaczego przez tyle lat nie walczyłeś o wiaty? Dzięki temu burmistrzowi mamy bezplatny transport dla mieszkańców. Teraz komunikacja odżyła. Autobusy są pelne seniorów, uczniów i innych podróżujących. Czlowieku burmistrz nie zrobi wszystkiego na raz. Wiaty pewnie też będą, ale w swoim czasie. Najpierw zmiana oświetlenia, oddanie obwodnicy, rewitalizacja Osiedla 1000 lecia. Ważnych tematów jest dużo. Burmistrz wie co robić. Jest mądry i kompetentny.
Nie doczekamy się...
Nie doczekamy się... 08.03.2017, 10:18
prędzej powstanie blok na łąkach za miastem...ale przynajmniej dzięki nowym lampom będzie widać jak woda stoi...
znowu POrażka?
znowu POrażka? 07.03.2017, 22:02
Panie Burmistrzu można było lepiej wydać te pieniądze. Te parę zużytych lamp można było wymienić taniej. Szkoda publicznych pieniędzy na polityczne wspieranie "swoich".
MASZ RACJĘ
MASZ RACJĘ 08.03.2017, 07:24
ZNOWU POrażka a zapłacą za to mieszkańcy!
Zenek
Zenek 08.03.2017, 10:10
Zapłacą mieszkańcy. To jest normalna rzecz. Nie odkryłeś Ameryki. Przecież wszyscy płacimy podatki. To oczywista oczywistość. Dobrze że Majewski wydaje pieniądze rozsądnie. Całe miasto będzie dobrze oświetlone. Stare lampy wymienione. Uważam że to jest bardzo dobre działanie. Dodatkowo lampy będą energooszczędne.
A ile lamp Majewski
A ile lamp Majewski 08.03.2017, 10:16
ustawi na Plebance? Musi plac doświetlić?
dobre działania
dobre działania 07.03.2017, 22:10
Panie Burmistrzu, te działania są bardzo dobre, nie tylko pod względem oszczędności, ale i estetyki. Duża część lamp jest starych i zniszczonych, część z nich jest zasłonięta drzewami. Takie działania są bardzo dobre dla całego miasta i jego mieszkańców. Z całego serca popieram i uważam, że te działania są rewelacyjne. Niech Pan dalej robi swoje, bo te działania idą w dobrym kierunku
bart
bart 07.03.2017, 21:22
dla mnie to też perspektywiczny projekt trafiony w dyszkę, jestem za
Kinia
Kinia 07.03.2017, 17:53
Kolejna dobra inwestycja na lata. Dodatkowo będzie oszczędniej. Podoba mi się to. chcę więcej takich dobrych decyzji.
"...będzie oszczędniej"?
"...będzie oszczędniej"? 07.03.2017, 22:03
Kiedy? Za 10 lat? Amortyzacja "zje" wasze oszczędności ale was to nie interesuje.
NIE BYŁO POtrzeby ale Majewski chce
NIE BYŁO POtrzeby ale Majewski chce 07.03.2017, 06:30
wymieniać w takim tempie wszystkie lampy. Można było wymieniać stopniowo tam gdzie było to niezbędne. Zgodzę się, że brakuje tu gospodarności. Za chwilkę na ważne sprawy zabraknie pieniędzy a dług i zobowiązania Kościerzyny są większe niż za Burmistrza Czuchy,,,DRAMAT a miało być lepiej?
Bronisław W
Bronisław W 07.03.2017, 09:41
Podpisać umowę a stopniową wymianę lamp? Ktore osiedla chciałbyś wyłączyć z projektu? Herezje piszesz. Ja popieram takie działania które sa perspektywiczne i dające korzyść wszystkim mieszkańcom. Byle tak dalej. Mieszkańcy są z Panem. To sa bardzo dobre decyzje.
Jacek K
Jacek K 07.03.2017, 09:57
Byle tak dale? Owszem a w wyborach Burmistrz Majewski w ogóle nie wytaruje bo nie będzie miał z kim kandydować. Ta wymiana lamp w całym Mieście jest tak samo dobra jak postawienie bloku dla najuboższych za miastem na podmokłych łąkach z ogrzewaniem elektrycznym. Brawo!
Kandydacie na burmistrza
Kandydacie na burmistrza 07.03.2017, 11:26
Dobrze że napisałeś o bloku dla najuboższych, to duży postep z twojej strony bo wcześniej pisałeś o slamsach. Tereny podmokłe to całość galerii Wybickiego i dalsza część Koscierzyny. Jezeli chodzi o wymianę lamp to gratuluję burmistrzowi pomysłu i działania. O jego zaplecze się nie martw. Burmistrz sobie poradzi. Myśl o swoim zapleczu bo podejrzewam że oprócz brudnej kampanii nic wiecej nie masz.
"slamsy"
"slamsy" 07.03.2017, 11:31
POwstaną na Wierzysku na łąkach. Tereny podmokłe dużo wilgoci a i insekty będą zewsząd wyłazić. Do tego drogie ogrzewanie bo elektryczne. Kto tam ma mieszkać? Kto za to zapłaci? No ale pewnie Burmistrza Majewskiego na to stać?
Kasia
Kasia 06.03.2017, 21:46
Lampy są w opłakanym stanie szczególnie na starych osiedlach, dobrze, że taka wymiana nastąpi, na pewno będzie bezpieczniej.
Gustaw
Gustaw 06.03.2017, 17:48
Proponuje burmistrzu wymienic w pierwszej kolejnosci jak zwykle rynek i sklodowska a na kartuskiej i 1000 lecia wstawcie swieczki!!!!!bo olewane sa te ulice nie wspomne o odsniezaniu i sprzataniu chodnikow 5 stopien odsniezania i zamiatania i mamy slamsy brawo tak trzymac! Nie wspomne o psich gownach ktore snieg roztopil amen!!!
Kandydacie na burmistrza
Kandydacie na burmistrza 06.03.2017, 21:31
po twoim wpisie wnioskuję, że to na czym się najlepiej znasz, to psie gówno
dobra decyzja!!!
dobra decyzja!!! 06.03.2017, 17:57
Dobrze robisz burmistrzu, nie słuchaj rad tego zawistnego człowieka. Twoje działania są dobre. Lampy od lat nie były wymieniane i swoje mają już wysłużone. Na deptaku drzewa się rozrosły i zakryły lampy. To jeden z lepszych pomysłów dla mieszkańców i całego miasta.
Bezmyślny Majewski, bezmyślne otoczenie
Bezmyślny Majewski, bezmyślne otoczenie 06.03.2017, 18:10
Bzdury trzepiesz. Widać o potrzebach i korzyściach dla miasta masz takie same pojęcie jak Majewski - czyli żadne.
Naiwny, niegospodarny Majewski
Naiwny, niegospodarny Majewski 06.03.2017, 14:58
W Kościerzynie nie następuje emisja zanieczyszczeń związanych z wytwarzaniem energii - więc ogrwniczenie emisji tych zanieczyszczeń nie ma znaczenia dla zatrutego powietrza w Kościerzynie. Majewski ładuje miliony w majątek nie należący do miasta, bo dba jedynie o interesy PO-wskich cwaniaków kręcących swoje lody.

Pozostałe