"Ekstremalna Droga Krzyżowa" to pigułka Wielkiego Postu

  • 10.03.2017, 09:58 (aktualizacja 17.03.2017, 12:17)
  • Krzysztof Wencki
"Ekstremalna Droga Krzyżowa" to pigułka Wielkiego Postu
W tym tygodniu gościem "Przesłuchania" jest siostra Mirona Turzyńska - koordynatorka projektu Ekstremalna Droga Krzyżowa Dziemiany.

Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz pierwszy odbyła się w naszej diecezji rok temu. Wkrótce druga edycja. Czy wierni chcą brać udział w takiej nietypowej modlitwie?

Trasa prowadzi z Dziemian do Kalwarii Wielewskiej. Do wyboru są dwa dystanse: 28 i 41 km. A pokonuje się je w nocy, w milczeniu. Jak wygląda ta wędrówka? Co dzieje się podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej?

Tę drogę pokonuje się w milczeniu. To ma być czas na rozmowę, ale z Bogiem?

Każdy uczestnik otrzymuje mapę, trasy są oznakowane, ale pewnie momentami ta wędrówka może być trudna, wymagająca. Czy to również sposób na sprawdzenie siebie?

Wszyscy uczestnicy mają ze sobą krzyże. Dlaczego?

14 stacji drogi krzyżowej pokonane w zimnie, ciemności i milczeniu. Jakie są świadectwa osób, które pokonały Ekstremalną Drogę Krzyżową. Co daje im pokonanie tego wyzwania?

W zeszłym roku najstarszy uczestnik miał 74, a najmłodszy 14 lat. Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Jak trzeba się przygotować do tej drogi?

Gdzie można zapisać się do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej?

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzys
Krzys 27.03.2017, 23:51

1350 chetnyvh ns EDK.kto zgromadzi tylu chetnych na droge.ktora boli i zmienia?
Arek
Arek 14.03.2017, 21:02
jestem w szoku, zapisalo sie juz ponad 500 osob,to i ja pojde, od poczatku mnie korciloi juz podjalem decyzje.
Rafał i olo
Rafał i olo 14.03.2017, 09:07
razem pójdą na drogę krzyżową
myśliciel
myśliciel 13.03.2017, 09:10
Wiarę od dewociarstwa po tym można odróżnić, że rodzi postawy i czyny godne dzieci Bożych. Nawet bardzo wzniosłe przeżycia religijne są tylko dewociarstwem, jeśli nic z nich nie wynika.
zakłopotany
zakłopotany 13.03.2017, 09:11
Ten komentarz dotyczy W.Postu ?
ktoś
ktoś 13.03.2017, 09:07
Frustracja niektórych czytelników sięga dna. Rozumiem ,że jest Wielki Post , a połowa deklarujących się jako chrześcijanie populacji nie wie nawet co to znaczy. Warto poczytać na ten temat.
Rafał
Rafał 13.03.2017, 06:54
Ja to czytam i uważam, że temat jest interesujący. POlecam tolerancję szacunek.
olo
olo 13.03.2017, 08:08
Jeszcze raz to napisz, żeby nam się utrwaliło.
wydaje mi się, że Tobie
wydaje mi się, że Tobie 13.03.2017, 10:58
nawet 1000 razy POwrórzone nie trafi...stare przysłowie POwiada: "z pustego to i Salomon nie naleje" a więc pozostaje mieć wiarę, że Ty "mój drogi" kiedyś dojrzejesz z tym, że nie na pewno...
olo
olo 13.03.2017, 08:08
Jeszcze raz to napisz, żeby nam się utrwaliło.
olo
olo 13.03.2017, 08:08
Jeszcze raz to napisz, żeby nam się utrwaliło.
olo
olo 13.03.2017, 08:08
Jeszcze raz to napisz, żeby nam się utrwaliło.
Rafał
Rafał 13.03.2017, 06:54
Ja to czytam i uważam, że temat jest interesujący. POlecam tolerancję szacunek.
Rafał
Rafał 13.03.2017, 06:54
Ja to czytam i uważam, że temat jest interesujący. POlecam tolerancjęi szacunek.
Zawiedziony
Zawiedziony 13.03.2017, 06:02
Szału nie ma. Nikt tego nie czyta. POrażka
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej 13.03.2017, 06:56
Mamy post a to czas wyciszenia i przygotowania. POlecam tolerancję i szacunek dla innych.
Zawiedziony
Zawiedziony 13.03.2017, 06:02
Szału nie ma. Nikt tego nie czyta. POrażka
Zawiedziony
Zawiedziony 13.03.2017, 06:01
Szału nie ma. Nikt tego nie czyta. POrażka
Zawiedziony
Zawiedziony 11.03.2017, 06:16
A Pigułki PO nie ma !!!!!
co ty PISzesz?
co ty PISzesz? 11.03.2017, 07:25
Jest już. Weź no wystaw na noc wiadro pełne wody i rano skoro świt wstań i wylej sobie na łeb a otrzeźwiejesz. Myślę, że na tą drogę krzyżową to my razem pójdziemy.
Ola
Ola 10.03.2017, 22:52
Już teraz mnie nic nie powstrzyma,ide! Dzięki za ten wywiad.
Tomasz
Tomasz 10.03.2017, 22:21
Też o tym myślę. Żałuję, ale w ubiegłym roku nie mogłem pójść.
Rafał
Rafał 10.03.2017, 21:01
Wspaniała inicjatywa i dobrzy ludzie. Pewnie większości z nas przydało by się oderwać od codziennych spraw i w ciszy odkryć głębie samego siebie.
Marcin
Marcin 10.03.2017, 16:40
Aż miło poczytać jak nie ma hejtu
eveline
eveline 10.03.2017, 14:26
Niestety, mimo młodego wieku takie wyzwania nie dla mnie. Problemy z kręgosłupem i stawami nie pozwalają :(
Grazyna
Grazyna 10.03.2017, 16:57
W ub. roku szły tez osoby niepełnosprawne, podpierając się rowerem, zapewniam, że będę pamiętać o pani w czasie drogi
Dominika
Dominika 10.03.2017, 13:09
Oczywiscie,że idziemy.Nie ma innej opcji.Potwierdzam ,tej drogi sie nie da zapomnieć, mimo bólu i lęku, ja foświadczyłam ogromnej radosci i wolności.Po tej drodze jestem silniejsza.
Grażyna
Grażyna 10.03.2017, 13:03
Ja również polecam to wyzwanie EDK. Jest to niesamowite przeżycie, właściwie żyję tym doświadczeniem cały rok i nie mogę się doczekać by już iść ponownie! Polecam!

Pozostałe