Kościerzyna. Policjanci z wizytą w szkole

  • 13.03.2017, 09:27 (aktualizacja 17.03.2017, 12:48)
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Policjanci z wizytą w szkole KPP w Kościerzynie
Policjanci z Kościerzyny, zajmujący się profilaktyką młodzieży, przeprowadzili spotkania z uczniami klas gimnazjalnych. Wizyta odbyła się w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie, a jej celem było m.in. przedstawienie szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Nie zabrakło także informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa.

Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z komendy powiatowej w Kościerzynie odwiedzili w piątek młodzież klas gimnazjalnych. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie z ZSP nr 3 w Kościerzynie. Podczas rozmowy policjanci przypomnieli młodzieży o karach, jakie grożą za posiadanie narkotyków i dopalaczy.

Mundurowi udzielili również informacji o działających policyjnych mapach zagrożeń, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. Pracownicy kościerskiego Sanepidu, PIK-u i MOPS omówili zagrożenia wynikające z zażywania zakazanych substancji dla zdrowia młodego człowieka. Przekazano także ulotki z poruszaną problematyką.

Młodzi słuchacze brali też czynny udział w dyskusji na temat dopalaczy oraz zadawali nurtujące ich pytania. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach akcji profilaktycznej i będzie prowadzone również w innych klasach.

KPP w Kościerzynie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe