Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane

  • 28.10.2015, 12:09 (aktualizacja 30.10.2015, 13:29)
Stypendia Prezesa Rady Ministrów rozdane
W miniony piątek w sali Szopińskiego w Kościerzynie wojewoda pomorski, Ryszard Stachurski wręczał stypendia Prezesa Rady Ministrów. W tym roku stypendia otrzymało 220 uczniów z województwa pomorskiego.

Każda szkoła ponadgimnazjalana ma prawo zgłosić jednego kandydata. Finansowe wsparcie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

 

Ryszard Stachurski - wojewoda pomorski: Po pierwsze trzeba mieć talent, po drugie ambicje, pracowitość, dążenie do celu i taką naturalną chęć do pozyskiwania wiedzy, która sprawi, że w życiu będzie nam łatwiej.

 

W ramach uroczystej gali odznaczeni zostali rónież pedagodzy. Z powiatu kościerskiego stypendia otrzymało trzech uczniów. Stypendysta z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego wyznaje, że otrzymanie stypendium sprawiło, że jest dumny z tego co robi.

 

Majkel Biegniewski- stypendysta I LO: Jest to niesamowita duma i satysfakcja. Jest to nagroda za cały nasz trud, poświęcenie. To tylko umacnia w naszej motywacji, w tym, że nasze działania mają swój cel i że możemy realizować nasze plany i pragnienia.

 

Każdy z kościerskich stypendystów otrzyma 2580 złotych, co roku na ten cel przeznacza się ok. 11 mln zł.

 

 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M.W.
M.W. 28.10.2015, 21:57
Mam nadzieje że to ostatnie działanie Pana Ryszarda, niech z tą nutką dobroci odejdzie że stołka. Dość z jego strony ignorancji.
cxg
cxg 28.10.2015, 12:39
Haha.... "stypendia ministra". Uśmiałem się do łez. Prezes rady ministrów to nie minister, tylko premier

Pozostałe