Kościerzyna. Nabór do szkół i przedszkoli trwa tylko do końca marca!

  • 15.03.2017, 13:02 (aktualizacja 17.03.2017, 12:46)
  • admin 24
Kościerzyna. Nabór do szkół i przedszkoli trwa tylko do końca marca!
Uwaga, rodzice! Trwa nabór do przedszkoli i klas pierwszych szkół podstawowych. W tym roku nie będzie już I klas gimnazjów – szóstoklasiści pozostają w swoich szkołach podstawowych.

Od 1 września, tak samo jak do tej pory, w Kościerzynie będzie działało 5 miejskich szkół podstawowych. Z tym że będą to już szkoły 8-klasowe. W tym roku uczniowie klas VI przejdą do VII, a za rok do VIII i tym sposobem spełnione zostaną założenia reformy systemu oświaty.

Jeśli chodzi o przedszkola, to rodzice mogą wybierać spośród niemałej oferty przedszkoli funkcjonujących przy miejskich szkołach, a także oddziałach przedszkolnych, w których jest ponad 400 miejsc. Oprócz tego 270 dzieci przyjąć może przedszkole samorządowe.

Alicja Kirstein – dyrektor Biura Obsługi Placówek Oświatowych: Miejskich miejsc jest w tej chwili bardzo dużo. Aczkolwiek w tym roku zapraszamy też trzylatki. Czyli trzy, cztero, pięcio i sześciolatki mogą trafić do naszych przedszkoli. Ale, tak, jak powiedziałam: oferta niepublicznych przedszkoli też jest atrakcyjna, więc rodzice mają możliwość dokonania właściwego wyboru.

Zaznaczmy, że w Szkole Podstawowej nr 1, 2 i 3 funkcjonują przedszkola o analogicznej numeracji. Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 4 i nr 6 tworzone są Oddziały Przedszkolne dedykowane starszym - 6-letnim dzieciom.

Alicja Kirstein: W tamtych pozostałych przedszkolach też raczej namawiamy rodziców z dziećmi troszeczkę starszymi. Dla tych młodszych, wydaje mi się, że właściwe jest to takie pełne Przedszkole.

Mowa o Przedszkolu nr 7, które ma teraz dwa oddziały – przy ul. Szkolnej 2 oraz Wybickiego 10 (dawna Tęczowa Trójeczka). We wszystkich placówkach trwa teraz rekrutacja. Szansę na zapisanie dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych rodzice mają do końca marca.

Alicja Kirstein: Muszą się zgłosić do przedszkola lub do szkoły, pobrać wniosek, wypełnić, złożyć, a wtedy rozpoczyna pracę komisja rekrutacyjna.”

Kluczem rekrutacji do szkół są obwody, dzieci spoza wyznaczonego terenu mogą zostać uczniem wybranej szkoły, jeśli zostaną w niej wolne miejsca. Z reguły nie ma z tym problemu. W przypadku przedszkoli duże znaczenie ma sytuacja życiowa rodziców. Osoby samotne oraz z niskimi dochodami mają tu pierwszeństwo.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów promujących kościerskie szkoły i przedszkola!

 

 

 

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe