Kościerzyna. Utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowco, patrz na znaki!

  • 17.03.2017, 13:39 (aktualizacja 21.03.2017, 12:38)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowco, patrz na znaki!
Wraz z końcem zimy rozpoczął się w naszym mieście sezon budowlany. Roboty drogowe jakie trwają obecnie w Kościerzynie stanowią spore utrudnienie dla kierowców oraz mieszkańców naszego miasta.

Chaos na drodze oraz ogromne korki paraliżują ruch w Kościerzynie. Pojawiające się w naszym mieście utrudnienia mają związek z robotami drogowymi między innymi na skrzyżowaniu ulicy Kalinowej z ulicą Piechowskiego:

Ewa Aleksandrowicz – zastępca burmistrza miasta Kościerzyna: W zeszłym roku niedokończona inwestycja - ulica Kalinowa, trzeba wciąć się kanałami deszczowymi do ulicy Piechowskiego, w tej sytuacji należało zamknąć skrzyżowanie ulicy Kalinowej i Piechowskiego. Są to duże utrudnienia, prosimy kierowców żeby zwracali uwagę na znaki drogowe. Ulica Piechowskiego jest zamknięta waśnie na tym odcinku, objazd – ulica Hallera, ulica Wrzosowa.

Warto podkreślić, że objazd nie dotyczy służb ratunkowych, które w nagłych przypadkach mogą przejechać zamkniętą dla ruchu ulicą. Mieszkańcy nie powinni mieć zatem powodów do niepokoju.

Otwarcie tego odcinka drogi ma nastąpić najpóźniej 27 marca.

Trwają również prace związane z budową obwodnicy, są one dodatkowymi utrudnieniami w tym rejonie miasta. Warto zatem patrzeć na znaki i nie jeździć na pamięć.

 

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kościerzak
Kościerzak 21.03.2017, 13:39
Niestety muszę stwierdzić, że prace na ulicy Piechowskiego były źle zaplanowane. Objazd jest nieprzygotowany bo ulica Wrzosowa nie nadaje się do takiego ruchu a oznakowania na trasie brak.
ulica Wrzosowa
ulica Wrzosowa 21.03.2017, 11:01
została wylana asfaltem do Biedronki, Mrówki i przy Tesco, o stanie asfaltu i nierównościach nie będę pisać gdyż wole taki niż żaden
lookash
lookash 21.03.2017, 09:25
Oczywiście, remonty robić trzeba, choć cyt: "W zeszłym roku niedokończona inwestycja - ulica Kalinowa, trzeba wciąć się kanałami deszczowymi do ulicy Piechowskiego" - dlaczego nie udało się dokończyć? Dlaczego też Wrzosowa nie została cała wylana asfaltem? Dziś - jak ktoś słusznie zauważył - można na tej drodze robić crash testy aut. W tych okolicznościach ona powinna być KAŻDEGO DNIA WYRÓWNYWANA. I do tego wahadło na krajówce. -50 za koordynację działań. Oznakowanie do bani. Gdybym nie znał terenu, to z tej mapki bym niewiele wyczytał, a co dopiero przyjezdni... Na czas remontu przystanek autobusowy z Piechowskiego też powinien być przeniesiony na Wrzosową, ale to już szczególik. Odnoszę wrażenie, że miejscy urzędnicy zajmujący się tematem nie mają bladego pojęcia, co się dzieje. Szkoda, że są przyspawani do swoich foteli w ratuszu...
chaos i degrengolada
chaos i degrengolada 21.03.2017, 10:45
w ratuszu, zarządza ten kto wcześniej przyjdzie do pracy, spółki miejskie nie potrafią zrobić wcześniejszych uzgodnień i każdy działa PO omacku aby dalej aby cokolwiek aby pokazać jacy są potrzebni...a zatrudnienie w Urzędzie rośnie z każdym rokiem
Mark
Mark 21.03.2017, 16:22
droga objazdowa jest naprawdę prosta, trzeba być naprawdę nieporadnym aby tym objazdem nie trafić do celu. No ale są czasami takie orły co to ze wszystkim mają problemy.
Objektywny
Objektywny 21.03.2017, 13:29
Robisz sztuczne problemy i nic niewarte zamieszanie. Remonty muszą być, utrudnienia z tym związane są zawsze, a oznakowanie jest czytelne. Przebycie tej drogi nie stwarza większych kłopotów.
AdaM
AdaM 21.03.2017, 11:09
Co ty za kampanię prowadzisz? Skąd masz takie dane? Wciąż zamęczasz czytelników tego portalu takimi negatywami. Prowadź swoją kampanię gdzie indziej bo tego się już nie da czytać.
czytelnik
czytelnik 21.03.2017, 13:14
to nie czytaj
TRAGEDIA
TRAGEDIA 21.03.2017, 06:47
Organizacja pracy przy tym remoncie i oznakowanie jest bardzo złe. Sama droga na ulicy Wrzosowej jest nie przygotowana do tak dużego ruchu. Droga nie wytrzymuje takiej ilości samochodów. Czy w Kościerzynie jest ktoś kto nad tym panuje? Nie bo inaczej nie dopuścił by do takiego bałaganu.
były wyborca Majewskiego
były wyborca Majewskiego 20.03.2017, 09:37
To jest najlepszy przykład katastrofalnego bałaganu jaki panuje w Kościerzynie! Burmistrz nad niczym nie panuje! PUDM robi co chce, KOS-EKO nawet dokumentacji nie potrafi uzgodnić... ul. Piechowskiego zamknięta a na równoległym (alternatywnym) odcinku DK20 ul. Kościuszki wahadło... Gdzie tu koordynacja? A na Piechowskiego przez weekend przy pracach nawet żywego ducha nie było...
masz rację Kolego
masz rację Kolego 21.03.2017, 07:29
Nie ma koordynacji prac. Na ulicy Piechowskiego przez weekend nic się nie działo poza stojącym patrolem POlicji, objazdu tak jak by nie było bo znaków brak a na ulicy Kościuszki ruch wahadłowy.... sorry taką mamy władzę w Kościerzynie
Krox
Krox 21.03.2017, 08:14
Patrząc na ilość twoich wpisów wnioskuję, że jeździsz tą trasą kilkadziesiąt razy dziennie. Pomyśl jak cudowna będzie ta trasa gdy skończy się remont. Na razie uzbrój się w cierpliwość i pomyśl, że przy remontach zawsze są utrudnienia.
Xork
Xork 21.03.2017, 08:28
Tak przy remontach zawsze są utrudnienia ale nie bałagan i braki w oznakowaniu objazdu. POza tym jeśli na weekend planuje się prace to...powinny tam być prowadzone prace. Nie umiecie tego zaplanować i wykonać a nade wszystko nadzorować.
jest dobrze a będzie tylko lepiej
jest dobrze a będzie tylko lepiej 20.03.2017, 10:24
Burmistrz panuje nad miastem i to bardzo dobrze. W weekend przeprowadzałeś inspekcję, więc burmistrz pewnie odwołał wykonawców aby Ci nie przeszkadzali. Nie pisz że jesteś byłym wyborcą Majewskiego, bo swój głos w wyborach oddałeś na siebie. Remonty muszą być i dobrze, że są. Objazdy są dobrze oznaczone, informacje też są w mediach. Piszesz negatywy, bo swoją kampanię prowadzisz, dla ciebie nie liczy się dobro mieszkańców. Obojętnie co burmistrz zrobi i tak będziesz hejtował.
do bolka i lolka
do bolka i lolka 21.03.2017, 13:19
śmiech na sali. miasto to wodorosty i dwa metry mułu
spoza
spoza 21.03.2017, 13:02
objazdy dobrze oznaczone? Jestem spoza Kościerzyny i nie znam nazw ulic - jadąc od Rolnika do Szpitala wg mapy mam jechać dalej i w lewo, czyli do centrum, gdzie Szpital jest po prawej stronie. Osioł te plany robił
ten objazd ulicą Wrzosową to tragedia!!!
ten objazd ulicą Wrzosową to tragedia!!! 20.03.2017, 06:57
dziura na dziurze i na tym dziura, powinno być wstyd zarządzającym Kościerzyną aby cały ruch kierujący się do Szpitala skierować na ulicę Wrzosową
Bart
Bart 20.03.2017, 09:26
Jedź odrobinę dalej. Tam jest asfalt i większy komfort jazdy. Jak są remonty są i utrudnienia. Droga rozmokła przez deszcze, ale widziałem dzisiaj że ją wyrównywali. Jak jesteś taki wciąż niezadowolony i nie potrafisz zrozumieć sytuacji to pozostaje ci teleportacja.
Wrzosowa?
Wrzosowa? 20.03.2017, 07:35
a czy to nie jest przypadkiem ta droga którą w zeszłym roku zarządzający Miastem chcieli utwardzić asfaltem? Przecież ta ulica podobno jest zalana asfaltem?
TAK to ta sama ulica Wrzosowa
TAK to ta sama ulica Wrzosowa 20.03.2017, 08:00
Wylali asfalt od ulicy Hallera do Mrówki i przy Tesco a dalej mieszkańcy mają tor przeszkód i crash test podwozia. Pewnie asfaltu zabrakło....
ja nie rozumiem takiego POstępowania
ja nie rozumiem takiego POstępowania 19.03.2017, 07:52
JAK MOŻNA ZAMKNĄĆ JEDNĄ Z GŁÓWNYCH DRÓG a ruch przy bardzo znikomym oznakowaniu, objazdem puścić na drogę która nie nadaje się do ruchu lokalnego i powinna zostać zamknięta?
Kornel
Kornel 19.03.2017, 08:05
Droga jest zamknięta na krótko, oznakowania są bardzo czytelne "nie tylko dla kierowców", droga zastępcza jest tak naprawdę dobra a jak komuś nie odpowiada, to może jechać odrobinę dalej i ma ful wypas drogę. Ktoś tutaj mądrze napisał, że "normalne osoby" to zrozumieją, że przy remontach pojawią się utrudnienia
nie ktoś ale ty napisałeś: "normalne osoby"
nie ktoś ale ty napisałeś: "normalne osoby" 19.03.2017, 08:23
Sam siebie komentujesz? U Ciebie to normalne. Ulica Wrzosowa jest w złym stanie i ciekawi mnie dlaczego tego nie chcecie zauważyć? Poza tym zamknięta ulica Piechowskiego to dojazd do Szpitala co często bardzo utrudnia dojazd ludziom spoza Kościerzyny. Co do oznakowania to dramat. Jeśli myślisz, że wystarczy TYLKO OZNAKOWAĆ miejsce prac to się mylisz. Nie macie pojęcia ani o rządzeniu ani o gospodarowaniu mieniem ani o wymogach chociażby oznakowania opisanych w stosownym rozporządzeniu.
to normalne
to normalne 18.03.2017, 18:49
jest remont to są i utrudnienia, normalni to zrozumieją
wpis POwyżej
wpis POwyżej 19.03.2017, 07:50
to typowe pijarowe pisanie BOLKA i lolka, a ja wam POwiem, że trzeba było najpierw przygotować drogę na ulicy Wrzosowej do objazdu
Janka
Janka 18.03.2017, 21:10
zawsze są utrudnienia jak są remonty, coś za coś. tak czy inaczej nie za długo ta droga będzie zamknięta. Dobrze, że się dzieje, że to robią, a reszta się da
Marcin
Marcin 18.03.2017, 16:56
utrudnienia w ruchu to pikuś. A co tam w związku śmieciowym słychać? Prokurator tam zaglądnął? http://www.naszekociewie.pl/kt…
Marcin
Marcin 18.03.2017, 22:18
Zapomniałem dodać, że nie wspomniano w artykule o pannie Knopik co współtworzyła statut śmieciwego związku
XX
XX 18.03.2017, 16:34
REMONT I OBJAZD ZAPEWNE BYŁ PLANOWANY OD DAWNA..... SZKODA ŻE W ŻADEN SPOSÓB MIASTO NIE PRZYGOTOWAŁO OBJAZDU. MOGLI BYŚCIE CHOCIAŻ WYRÓWNAĆ TE DZIURY NA DRODZE OBJAZDOWEJ.
czy ktoś z was jechał ulicą Wrzosową?
czy ktoś z was jechał ulicą Wrzosową? 18.03.2017, 13:36
To nie jest ulica przygotowana do objazdu...gratuluje Pani Aleksandrowicz i życzę aby częściej jeździła tam swoim samochodem.

Pozostałe