Kościerzyna. Seniorzy opanowują techniki samoobrony

  • 20.03.2017, 13:05 (aktualizacja 27.03.2017, 09:58)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Seniorzy opanowują techniki samoobrony
Samoobrona to nic innego jak szereg działań, które mają uchronić przed fizycznym atakiem napastnika. Zajęcia pokazowe z jej zakresu to propozycja Kościerskiego Domu Kultury skierowana do seniorów.

 

15 marca w sali baletowej Kościerskiego Domu Kultury odbyły się warsztaty z zakresu samoobrony. Były one pierwszym spotkaniem z senseiem Krzysztofem Sosnówką – dwukrotnym Mistrzem Polski. Uczestnicy podczas trwania zajęć nabyli nie tylko teoretyczną wiedzę na temat sztuki samoobrony, ale przede wszystkim ćwiczyli jej praktyczne wykorzystanie pod okiem Mistrza.


Jednym z aspektów samoobrony, na który warto zwrócić uwagę jest jej psychologiczne znaczenie. Dzięki opanowaniu konkretnych technik nie tylko możemy uniknąć napaści i nie zostać chociażby ofiarą kradzieży, ale również podnieść swoją pewność siebie:

sensei Krzysztof Sosnówka - instruktor: Poprzez trening podnosimy swoją pewność siebie, to nasze Ja jest troszeczkę pewniejsze, możemy inaczej spojrzeć na świat troszeczkę bardziej odważnie, nie boimy się pewnych sytuacji. Do tego dążymy, żeby iść przez życie pewnie, a nie chować głowę w piasek i uciekać od pewnych rzeczy.

Seniorzy zainteresowani opanowaniem technik samoobrony będą mieli okazję do przećwiczenia odpowiednich zachowań, gdyż zajęcia z senseiem Krzysztofem Sosnówką mają być kontynuowane.

 

 

 

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lena
Lena 21.03.2017, 10:44
Uczestniczyłam w podobnych zajęciach w szkole na Skłodowskiej. Super sprawa. Popieram
Pati
Pati 20.03.2017, 18:24
Świetny pomysł. Takich akcji powinno być jak najwięcej.

Pozostałe