Kościerzyna. Koncert Zbigniewa Wodeckiego!

  • 20.03.2017, 13:28 (aktualizacja 27.03.2017, 09:58)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Koncert Zbigniewa Wodeckiego!
18 marca na deskach sceny kościerskiego kina wystąpił Zbigniew Wodecki. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Rade Seniorów Miasta Kościerzyna z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem sobotniego koncertu była Rada Seniorów Miasta Kościerzyna, której już po raz drugi udało się zrealizować tego typu wydarzenie w ramach Dnia Osób Niepełnosprawnych:

Zbigniew Stencel – radny Rady Seniorów Miasta Kościerzyna: To duże wyzwanie dla Rady Seniorów, dlatego że zaprzestano obchodzenia tego dnia, kiedyś ten dzień organizował powiat, powiat zaprzestał organizowania tego dnia i postanowiliśmy, że warto kontynuować Powiatowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, żeby przypomnieć społeczeństwu, że Ci ludzie są wśród nas, że mają swoje problemy i żeby zwrócić uwagę i uczulić na to, że warto im pomagać.

Jak podkreśla przewodnicząca Rady Seniorów - Aniela Stolc najważniejszy tego dnia był uśmiech:

Aniela Stolc - przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Kościerzyna: Najważniejsze żeby na ustach dzieci był uśmiech, a myślę że jest i to jest najważniejsze i to jest nasz cel.

Nie był to jednak jedyny cel tego wieczoru, duże znaczenie miała również wzajemna społeczna integracja:

Karina Młodzianowska – opiekun Rady Seniorów Miasta Kościerzyna: Przede wszystkim integracja ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, żeby one się czuły dobrze, żeby wiedziały, że nie są przez nas w żaden sposób odrzucane.

Kinowa sala tego dnia została wypełniona dosłownie po brzegi, około 300 osób podziwiało spektakl pod tytułem „Calineczka”, który zaprezentowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie. W kościerskim SOSW uczy się obecnie około 200 uczniów, otrzymujących na co dzień opiekę, edukację oraz rehabilitację. Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane w niespełna tydzień, a dochód z ich sprzedaży został przekazany dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kościerzynie:

Jarosław Grzyb – dyrektor SOSW w Kościerzynie: Z poprzedniego roku dochód został przeznaczony na zakup telewizora, który został umieszczony na holu szkoły i dzieci z niego chętnie korzystają. Jest to zrobione w ten sposób, że pieniążki rozdzielają same dzieci, bo to dla nich przecież jest.

Zaraz po spektaklu młodych aktorów nadszedł czas na gwiazdę wieczoru – Zbigniewa Wodeckiego, który w niebywały sposób przywitał wszystkich utworem pod tytułem „Opowiadaj mi tak”.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe