piątek, 29 marca 2024 14:29

Międzyzdroje. Sukces Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate!

Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK odbyły się 18 marca w Hali Sportowej im. Andrzeja GRUBBY przy Szkole Podstawowej Nr 1 ul. Leśna 17 w Międzyzdrojach. Organizatorem tego wydarzenia był Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido kierowany przez Sempai Andrzeja Sawickiego, współorganizatorami natomiast Polska Federacja Kyokushin Karate oraz Urząd Miasta Międzyzdroje.

Autor: mat. nadesłane

W zawodach wzięło udział  173 zawodników z 23 klubów z: Bydgoszczy, Bytowa, Chełmna, Chełmży, Choszczna, Gdańska, Golubia-Dobrzynia, Kalisza, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Krzyża Wielkopolskiego,  Łobza, Międzyzdrojów, Solca Kujawskiego, Świecia, Świnoujścia, Torunia, Wąbrzeźna, Władysławowa, Wolina, Woźnik, Zduńskiej Woli, Złocieńca.  Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 5dan, natomiast sędzią technicznym - shihan Artur Wilento 5dan.

Kościerski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez Krzysztofa Sosnówkę 2 dan reprezentowało 4 zawodników:
Zofia Wyszecka zdobyła I miejsce w konkurencji Kumite juniorów 9-10 lat – 33 kg
Martyna Nawrot zdobyła III miejsce w konkurencji Kumite juniorów 13-14 lat +50 kg
Jakub Wyszecki zdobył IV miejsce w konkurencji kumie juniorów 15-16 lat + 70 kg
Kacper Bela tym razem nie zdobył medalu ale przegrał z zawodnikiem który wygrał jego kategorie.

Wszyscy pokazali prawdziwego ducha walki i pokazali, że w przyszłości będziemy mogli liczyć na więcej medali. Dla naszych zawodników tan sukces jest ogromny tym bardziej, że Kyokushin Karate trenują dopiero 1,5 roku a walczyli z zawodnikami którzy mają za sobą kilkuletni staż treningowy.

Zosia Wyszecka zrobiła sobie wspaniały prezent urodzinowy gdyż właśnie w sobotę w dniu urodzin została Mistrzynią Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i sukcesu w przyszłości.