Kościerzyna. Schetynówki podpisane. Powstaną nowe drogi!

  • 23.03.2017, 12:57 (aktualizacja 27.03.2017, 11:49)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Schetynówki podpisane. Powstaną nowe drogi!
W Kościerzynie powstaną dwie nowe drogi o łącznej długości 2 km. Jest to efekt uzyskania dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

20 marca w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania przez Michała Majewskiego umowy na dofinansowanie inwestycji drogowej pod nazwą „Budowa układu drogowego łączącego drogę wojewódzką nr 221 z drogą krajową nr 20 w Kościerzynie.”

Przedsięwzięcie to obejmuje powstanie dwóch ulic na terenach miejskich znajdujących się we wschodniej części miasta w tak zwanym „trójkącie przemysłowym”. Takie drogowe rozwiązanie ma spowodować rozwój usług w tym rejonie i zachęcić przedsiębiorców do inwestowania na kościerskich terenach:

Michał Majewski – burmistrz miasta Kościerzyna: Ma to otworzyć te tereny, abyśmy umożliwili przedsiębiorcom kupno, budowanie tam firm, przedsiębiorstw. Podjęliśmy też uchwałę w mieście o możliwości zwolnienia z podatków, wyłączyliśmy z tego jedynie sieci supermarketów i handel, żeby zachęcić drobnych przedsiębiorców, aby inwestowali u nas w Kościerzynie.

Środki finansowe zabezpieczone w budżecie miasta na tę inwestycję wynoszą 8 mln zł, dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, które udało się uzyskać wynosi 3 mln zł.

Pierwsze pracę nad tym projektem mają ruszyć już w kwietniu, a zakończenie całego przedsięwzięcia ma nastąpić przed końcem roku.

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a co to się wydarzyło dzisiaj?
a co to się wydarzyło dzisiaj? 28.03.2017, 20:01
Jak tam samopoczucie Pana Burmistrza po dzisiejszych wydarzeniach? Jest nad czym myśleć? A dopiero się zaczyna....
afera
afera 28.03.2017, 21:06
normalnie TVN, coś się wydarzyło, ale nie wiadomo co. Szok, sensacja goni sensację
to ty nic nie wiesz?
to ty nic nie wiesz? 29.03.2017, 07:05
myślałem, że BOLEK i lolek dwa ratlerki szczekające wiedzą co się dzieje
Kiedy dokończycie ulicę Kalinową?
Kiedy dokończycie ulicę Kalinową? 28.03.2017, 07:03
Na razie zrobiliście asfalt tylko koło Tesco a dalej?
co na to Młodzieżowa Rada Miasta?
co na to Młodzieżowa Rada Miasta? 28.03.2017, 08:13
przyjęła uchwałę w tej sprawie czy zastanawia się nad swoim jubileuszem?
Będzie dobrze ale po wyborach!
Będzie dobrze ale po wyborach! 27.03.2017, 16:30
Teraz to mamy bałagan i kolesiostwo.
Janusz T
Janusz T 27.03.2017, 15:02
Drogi muszą być, bez tego nie ma życia, transportu, niczego. Niech Pan nie słucha pseudo znawców, bo im nie zależy na drogach, ale na tym, aby w mieście nic pozytywnego się nie działo. Pan za dużo teraz robi i to boli co niektóre osoby i stąd te negatywne wpisy. Byle tak dalej szło, to będzie dobrze
Drogi TAK
Drogi TAK 27.03.2017, 16:33
Interesy prywatne NIE!!!
pisz prawdę a nie kłamstwa
pisz prawdę a nie kłamstwa 27.03.2017, 17:53
napisz konkretnie jakie prywatne interesy są związane z tą drogą, albo zamilknij na wieki. Szukasz sensacji i rozgłosu negatywnego. Rzucasz oszczerstwami. Napisz nazwiska kto zyska na tej drodze jeżeli takie znasz. Zrób coś z tym a nie siej bezpodstawnego fermentu, bo to jest żałosne.
stare przysłowie powiada: uderz w stół a nożyce się odezwą...
stare przysłowie powiada: uderz w stół a nożyce się odezwą... 27.03.2017, 20:05
"napisz konkretnie jakie prywatne interesy są związane z tą drogą..."
DROGA JEST ŹLE ZAPLANOWANA
DROGA JEST ŹLE ZAPLANOWANA 26.03.2017, 07:43
Drogi powinny być tak planowane aby służyły mieszkańcom a nie prywatnym inwestorom i "kolegom królika" zapewne jest tak, że ktoś kiedyś przyobiecał "komuś" drogę w pola i teraz następuje realizacja a GDZIE W TYM SŁUŻBA DLA MIESZKAŃCA?
Karlik
Karlik 25.03.2017, 20:28
Mi to odpowiada, że są pozyskiwane tak duże pieniądze na budowę dróg, że Kościerzyna się rozwija na wielu frontach, że są tak poważne działania. Nie rozumiem negowania takich inwestycji.
BOLEK i lolek
BOLEK i lolek 26.03.2017, 07:40
przekonują nas o trafności inwestycji a prawda jest taka ZA MIEJSKIE PIENIĄDZE za pracę w Urzędzie będą przekonywać do każdej bzdury nawet największego błędu inwestycyjnego
To prawda.
To prawda. 26.03.2017, 17:42
Masz rację obaj starają się z całych sił wmówić nam, że wszystko jest dobrze a fakty nie potwierdzają ich opinii. Mamy tyle potrzeb w Kościerzynie a tu budujemy drogę przy której nic nie ma.
To jest prawda
To jest prawda 26.03.2017, 20:31
Mamy bardzo dużo potrzeb w Kościerzynie, bo wiele rejonów takich jak Osiedle 1000 lecia od 20 lat było omijane szerokim łukiem. w mieście jest tylko jeden budynek socjalny, park za urzędem miasta od lat straszy i krzyczy, nie ma wiat dla komunikacji miejskiej, nasz dworzec PKP straszy i niszczeje, nie ma ścieżek rowerowych poza miasto, mamy od wielu wielu lat najbardziej zanieczyszczone powietrze w województwie, można wyliczać w nieskończoność. teraz jednak na reszcie jest w mieście osoba, która to wszystko zauważyła, ale przez 2 lata nie jest w stanie naprawić 20 lat zaniedbań. Dobrze, że pozyskuje pieniądze, że działa, dobrze, że mamy takiego burmistrza.
Prawda jest taka...
Prawda jest taka... 27.03.2017, 06:47
Ta osoba o której PISzesz jest już 2 i PÓŁ ROKU i w tym czasie odebrała mieszkańcom Dworzec PKS pozostawiając bez wiat na przystankach komunikacji miejskiej, park nadal straszy mimo, że w październiku 2016 roku "pierwszy piarowiec BOLEK " ogłosił sukces bo uporządkowano park za Urzędem, ścieżek rowerowych nadal nie ma i nie wiadomo kiedy powstaną, powietrze mamy bardzo zanieczyszczone i prawie NIC się nie robi aby zachęcić mieszkańców do wymiany pieców, co do Osiedla 1000 lecia to nadal nie ma tam żadnych inwestycji. Zgadzam się, że w dwa czy 2,5 roku tego się nie zmieni ale trzeba jednak próbować a tu są ogłaszane kolejne sukcesy których NIE MA ...zacznijcie w końcu pracować bo za rok mamy wybory!
Majewski marnotrawi miejskie pieniądze
Majewski marnotrawi miejskie pieniądze 26.03.2017, 00:31
Blok socjalny na bagnach i bezsensowna droga na peryferiach - to marnotrawienie miejskich pieniędzy!!! I to nazywasz "rozwojem Kościerzyny??? Nieźle Cię pogięło.
prawidłowy rozwój Kościerzyny
prawidłowy rozwój Kościerzyny 26.03.2017, 07:18
to jest twoja opinia. Drogi muszą powstawać, jeżeli jest na peryferiach, to ma to cel. Na szczęście ty nie jesteś burmistrzem i nie podejmujesz decyzji. Oprócz tej drogi na "peryferiach " powstają inne w naszym mieście. Zresztą cały czas coś się teraz dzieje, a jeszcze dużo przed nami jak rewitalizacja całego Osiedla 1000 lecia, ścieżki rowerowe, stacja kolejowa z otoczeniem, wymiana lamp w całym mieście, no i niedługo będzie oddana obwodnica. Działania są mimo, że ty jako jeden do wszystkiego masz zawsze jakieś ale po kilka mejli dziennie. Miasto się rozwija i to w bardzo dobrym kierunku.
prawidłowy ROZWÓJ?
prawidłowy ROZWÓJ? 26.03.2017, 07:46
TO OGRANICZENIE ZBĘDNYCH WYDATKÓW, to przemyślane inwestycje, to również dbanie o interes mieszkańca ale nade wszystko to uczciwość. Trzeba być wiarygodnym i gotowym służyć a NIE CZERPAĆ.
Analizator
Analizator 26.03.2017, 08:38
Masz rację prawidłowy rozwój to ograniczenie zbędnych wydatków, np milion złotych na realizację projektu budowy Galerii Wybickiego. Tak ogromna oszczędność, a to tylko jedna inwestycja. To dbanie o dobro mieszkańców. Majewski jest wiarygodnym uczciwym człowiekiem, a ty? Jesteś taki skoro takie kłamliwe insynuacje na forum piszesz? Czy jesteś wiarygodny po tym wszystkim co wypisywałeś w monitorze kościerskim? Czy tobie jeszcze ktoś zaufa po tym jak prowadzisz taką brudną politykę?
" Czy tobie jeszcze ktoś zaufa...?"
" Czy tobie jeszcze ktoś zaufa...?" 26.03.2017, 10:02
Wiaty na przystankach przy Galerii Wybickiego - POrażka!, zaciągnięcie wielomilionowych zobowiązań w postaci obligacji obciążających Miasto - POrazka!, budowa domu socjalnego na łąkach, domu którego fundamenty toną w wodzie, oj będą tam grzyby i komary - POrażka!, utwardzanie drogi na do Mrówki i Tesco na ulicy Głogowej - POrażka!, wciąż zaniedbany park za Urzędem z leżącymi gałęziami i śmieciami straszącymi mieszkańców - POrażka! a do tego rozbicie lokalnej struktury PISu oraz związanie się z skrzydłem PO pana Męczykowskiego.
zdziwiony
zdziwiony 26.03.2017, 10:39
Wiaty to porażka? Ty chyba nigdy nie byłeś na naszych starych PKSach, tam to była porażka. Mam do Ciebie pytanie co Ty na to, że burmistrz Czucha stworzył w Kościerzynie komunikację miejską "płatną" i nie postawił ani jednej wiaty dla podróżnych? Nie bulwersuje Ciebie to? Zastanawiałeś się nad tym? Kto ma to wszystko teraz naprawiać? Takich perełek w mieście jest więcej.
do kandydata na budmistrza
do kandydata na budmistrza 26.03.2017, 10:09
Mieszkam na Skłodowskiej i u mnie też są komary, a co mają powiedzieć osiedla koło lasu? Nie masz tam komarów? Park za urzędem w porównaniu do tego co było, to istna bajka, ale prace jeszcze nie są skończone. Dlaczego nie krzyczałeś wtedy jak tam był busz nie do przebycia, a krzyczysz teraz gdy trwają prace? Nie jesteś obiektywny. Nie doceniasz prac na rzecz mieszkańców. Szukasz tylko wymyślonych negatywów. Robisz sobie brudną kampanię wyborczą i tylko siebie poprzez takie pisanie stawiasz w złym świetle.
Dobry włodarz wie co robi
Dobry włodarz wie co robi 26.03.2017, 08:29
no wiesz zawsze można by było wybudować dom na "Przekrętowie" jednak tam już nie ma działek, a wiesz dlaczego??? Tam była mocna afera, ale jakoś ciebie to nie dziwi. Dobrze, że są pozyskiwane pieniądze na drogi. Urząd wie co robi. Nie dał by pieniędzy na bezsensowną drogę. Droga północ była bezsensowna nie tylko w mojej opinii, ale i wielu mieszkańców i dobrze, że burmistrz wstrzymał jej realizację. Majewski dokładnie analizuje to co robi. Chwała panu, że to on wygrał wybory, a nie ty.
Mam pytanie?
Mam pytanie? 25.03.2017, 13:17
Jak tam przebiega budowa domu socjalnego na bagnach Wierzyska? Czy dużo wody wybija? A fetor jest do zniesienia? Kto tam będzie mieszkał? Ludzie otwórzcie oczy bo samorządowe pieniądze topią w bagnie na Wierzysku.
Zaniedbane Wierzysko!
Zaniedbane Wierzysko! 02.02.2018, 14:26
To nie jest wierzysko tylko Gajowa !!
Mieszczuch
Mieszczuch 25.03.2017, 13:34
Ile Ty masz dzisiaj pytań? kto je wszystkie zliczy, a kto odpowie? Tutaj o Schetynówce, ty o domu na bagnach. Czy wiesz, że do tej pory w Kościerzynie wybudowano tylko jeden dom socjalny? Wiesz może, że galeria Wybickiego została wybudowana na bagnach? Naprawdę robisz sensację z niczego, a ludzie czekają na te mieszkania. Potrzeb w naszym mieście jest dużo, ale w 2 lata wszystkiego się nie zrobi. Tak czy inaczej jestem zadowolony, że tyle się dzieje, chociaż by z kolejnego dofinansowania na Schetynówkę.
POnawiam pytanie:
POnawiam pytanie: 25.03.2017, 07:37
- ilu mieszkańców zamieszkuje przy tej drodze?
- ilu mieszkańców buduje domy przy tej drodze?
- ilu działających przedsiębiorców mamy usytuowane przy tej drodze?
Odpowiedz da nam obraz jak potrzebna jest ta droga.
Jakie są tam tereny inwestycyjne???
Jakie są tam tereny inwestycyjne??? 25.03.2017, 11:55
Pytanie zasadnicze - jakie są tam faktycznie "tereny inwestycyjne"???
lol
lol 25.03.2017, 12:05
Jak zawsze nic nie wiesz i tylko pytasz i pytasz. Nie wiesz nawet, że tutaj nikt Ci na takie pytania nie odpowie, bo to nie jest strona urzędowa. Oj gapa z ciebie jest.
Do głupio-mądrego szczzekacza Majewskiego
Do głupio-mądrego szczzekacza Majewskiego 25.03.2017, 15:17
Choć pytam wiem więcej niż ty. A ty udajesz mędrca, choć o niczym nie masz pojęcia jak Majewski.
Dawaj czadu
Dawaj czadu 25.03.2017, 15:31
Niesamowita riposta. Mistrzostwo świata. No podziwiam ciebie i jestem pod wrażniem doboru słów, twoich przemyśleń i polotu. Jesteś niesamowity. Dawaj dalej z tymi wpisami. Esa esa
Marian
Marian 25.03.2017, 09:03
Czy Ty uważasz, ze ktoś Ci tutaj na forum z Urzędu miasta odpisze na te pytania? Czy Ty się z choinki urwałeś? Zastanów się do czego jest forum i do kogo kierujesz pytania? Kto ma Ci na nie odpowiedzieć? nie rozumiem niektórych ludzi. i jeszcze to twoje ciągłe PO? PO jaką cholerę?
Za
Za 24.03.2017, 16:05
A jak inne drogi ? Plebanka ,Sosnowa itp ???
Karl
Karl 24.03.2017, 16:23
Ty jak zawsze jesteś niezorientowany
mam pytanie?
mam pytanie? 24.03.2017, 14:59
Ilu mieszkańców zamieszkuje przy tej drodze? Ile zakładów już istniejących funkcjonuje przy tej drodze?
Iwo
Iwo 25.03.2017, 05:43
Kolejne dobre inwestycje i kolejna nagonka medialna, to wszystko jest tak ze sobą sprzeczne. Im więcej robi ten burmistrz, im więcej ma działań i inwestycji to bardziej się go czepiasz. Tobie nie chodzi ani o miasto, ani o ludzi.
Majewski dba tylko o interesy biznesmenów
Majewski dba tylko o interesy biznesmenów 24.03.2017, 19:28
Majewski nie dba o sprawy zwykłych ludzi, tylko interesy biznesmenów. Na Osiedlu Tysiąclecia, gdzie mieszkają setki mieszkańców jest dziura na dziurze. Ale tego Majewski nie widzi i nic z tym nie robi - bo nie dba o sprawy zwykłych ludzi. Załatwia tylko interesy biznesmenów. Czy robi to bezinteresownie??? Czy ma z tego jakieś korzyści???
Rewitalizacja Osiedla 1000 lecia
Rewitalizacja Osiedla 1000 lecia 24.03.2017, 21:20
Przyznaję Ci rację, że to najbardziej zaniedbane osiedle, to koszmarnie wyglądające miejsce od lat latecznych zaniedbywane. Dlaczego? Bo każdy poprzedni burmistrz miał je w poważaniu, jednak teraz będzie rewitalizacja tego osiedla właśnie. Ta część miasta będzie totalnie zmieniona i odnowiona. Odbędą się konsultacje społeczne na które i ja pójdę. W końcu ktoś się bierze za naprawę całej Kościerzyny. Brawo Majewski.
Asia
Asia 24.03.2017, 20:56
Przygotowany jest Gminny Program Rewitalizacji, który zakłada milionowe inwestycje na Osiedlu Tysiąclecia.
Majewski buduje drogi swoim kolegom biznesmenom. Niech pomyśli o ludziach…
Majewski buduje drogi swoim kolegom biznesmenom. Niech pomyśli o ludziach w mieście! 24.03.2017, 21:46
Więcej niż te pięć milionów, które poszły na drogę na peryferiach Kościerzyny gdzie swje biznesy chcą ulokować koledzy biznesmeni Majewskiego???
Patologie za Majewskiego sięgają zenitu
Patologie za Majewskiego sięgają zenitu 24.03.2017, 22:03
Drogi Majewski buduje z większym rozmachem niż Czucha. I towarzystwo cwaniaków lepiej na tyz zarabia niż za Czuchy. Patologie za Majewskiego sięgają zenitu.
Drogi dla samochodów Majewskiego to nie wszystko
Drogi dla samochodów Majewskiego to nie wszystko 25.03.2017, 11:48
Panie Majewski nie wszyscy mają firmy transportowe w okolicach plebanki więc zrób coś więcej niż drogi dla swoich samochodów. Pomyśl o zwykłych mieszkańcach.
patologia przeniosła się z monitora kościerskiego
patologia przeniosła się z monitora kościerskiego 24.03.2017, 22:07
co za teksty kto ile zarabia napisz wszystko a nie strzelaj ogólnikami. wiesz coś o zarobkach i to konkretnych osób to napisz. Zaczynasz z tego portalu robić drugi monitor kościerski. to co piszesz to ogólniki, a fakt jest taki, że dużo dobrego się dzieje w mieście, a to ciebie najbardziej boli
Biznesowy kolega
Biznesowy kolega 24.03.2017, 21:49
teraz jest budowana duża ilość dróg, do tego obwodnica a do tego jeszcze Schetynówki, ten Majewski musi mieć przyjaciół biznesmenów w całym mieście, bo zajmuje się wszystkimi osiedlami bez wyjątku, lampy będą też wymienione w całym mieście. Ty chyba nie jesteś jego biznesowym kolegom co, skoro tak go obrażasz?
Magda
Magda 24.03.2017, 21:45
dokładnie, są już rozmowy z mieszkańcami, są plany i są działania. To pierwszy burmistrz, który zajmie się naszym osiedlem i całą Kartuską. Wiem też, że będą jeszcze kolejne spotkania w tej sprawie i można się wypowiedzieć i podać pomysły
Masz odpowiedź
Masz odpowiedź 24.03.2017, 15:18
W drodze do Gdańska na trasie gdzie nie ma zabudowań i zakładów trzeba zwinąć drogi bo w tych miejscach nie są potrzebne. Taki masz tok rozumowania? Jak czytam te wpisy to zastanawiam się nad tym co ci dolega i jak szybko twoja choroba postępuje.
"...jak szybko twoja choroba postępuje"
"...jak szybko twoja choroba postępuje" 24.03.2017, 21:05
twoja logika mnie kładzie, twój intelekt równy jest twoim umiejętnościom dialogu a twój sposób obrony twojego pracodawcy jest wręcz obsesyjny i bezpodstawny
Ktoś
Ktoś 24.03.2017, 08:39
Czyli znowu władza się podlizuje "inwestorom" drogę wybudują, zwolnią z podatków, a ci zatrudnią ukraińców i tyle będzie z tego eldorado., a ciemny lud na nowych osiedlach domków nawet równiarki się nie może doprosić.
dobrze napisałeś
dobrze napisałeś 24.03.2017, 14:53
tak to wygląda w życiu a ci co piszą, że jest inaczej lub zakłamują rzeczywistość jak ci dwaj co dostali pracę za wciskanie bajek po prostu kłamią i tyle
wróżka
wróżka 24.03.2017, 14:58
wiecie co będzie? to ja wam napiszę: Rada Miasta na wniosek Burmistrza wybuduje nową drogę przy której nikt nie mieszka i nie będzie mieszkać gdyż jest to droga do nieistniejących zakładów, ta droga będzie czekać na swoich użytkowników stopniowo się niszcząc aż pewnego dnia inny Burmistrz powie, że to była nietrafiona inwestycja którą teraz trzeba tylko remontować...a mieszkańcy nadal będą czekać na utwardzenie swoich dróg.
Do wróżka
Do wróżka 24.03.2017, 09:11
Jak jesteś taki dobry w przepowiadaniu przyszłości to idź do telewizji ezoterycznej. Wróżka jesteś czy co? A może piszesz jak sam przetargi załatwiasz?
Ktoś
Ktoś 24.03.2017, 11:57
Od kilku lat widzę że dobrze to miasto robi paru osobom. Reszta ma tylko płacić i za dużo nie marudzić.
iiiiii
iiiiii 24.03.2017, 06:00
Macie racje ze to dobrze ze powstają nowe drogi tylko niech wybiorą dobrego wykonawcę
abel
abel 23.03.2017, 19:18
Jakie "schetynówki"? Proszę nie przywoływać tu nazwisk antypolskich warchołów.
Politykierek
Politykierek 23.03.2017, 16:53
Teraz to są chyba błaszczakówki, Schetyna jest w opozycji.
Super
Super 23.03.2017, 18:40
Zwał jak zwał. Ważne, że będzie kolejna nowa droga w mieście.
też się cieszę
też się cieszę 23.03.2017, 19:24
dosłownie nazwa nie ma większego znaczenia, dobrze że tyle dróg teraz jest robionych
czytelnik
czytelnik 23.03.2017, 20:27
nazwa ma wielkie znaczenie. Pamiętacie świtałówkę w klinczu?
olaf
olaf 23.03.2017, 20:10
Jak nazwa nie ma znaczenia, to może nazwijmy te drogi - stalinówkami albo hitlerówkami. A może bierutówkami czy mao-tse-tung-ówkami.
Kajetan
Kajetan 23.03.2017, 22:03
Ważne że drogi będą robione. Jak tak czytam wypowiedzi o nazwach to myślę że co niektórzy z byle czego problem robią. Liczy się że kolejne drogi będą

Pozostałe