Pomóż w renowacji nagrobków

  • 29.10.2015, 12:58 (aktualizacja 03.11.2015, 11:02)
  • Urząd Miasta Kościerzyna
Pomóż w renowacji nagrobków
1 listopada 2015 r. odbędzie się IV kwesta (zbiórka publiczna) na rzecz renowacji nagrobków osób zasłużonych dla Kościerzyny oraz zabytkowych nagrobków znajdujących się na terenie Cmentarza Parafialnego w Kościerzynie.

Kwestować będą wolontariusze posiadający identyfikator z danymi osobowymi i numerem zezwolenia 2015/3778/KS. Wszystkich, którzy zechcą wesprzeć zbiórkę zapraszamy 1 listopada na cmentarz parafialny w godz. 10.00 - 14.30.

 

Urząd Miasta Kościerzyna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do poprzednika
do poprzednika 03.11.2015, 10:38
A biskupi polscy wrócili z synodu watykańskiego z tarczą i całą ich trójka zablokowała zmiany w kościele.Skro kościół korzysta z dóbr tego świata /np.elektronika/,to powinien trochę dostosować się do niego i potrzeb ludzi/katolików. Sami żyją w grzechu,a rozwodnikom zabraniają przyjmowania komunii św. i się z tego cieszą,że mają władzę nad ludźmi-to jest nie ok.
katolik
katolik 03.11.2015, 10:04
Zawsze się znajdzie ktoś, komu Kościół kuje w oczy. "moje", "twoje", "oni niech płacą", "ja chcę", "oni muszą" itd. A odwiedziłeś grób bliskich ? Pomodliłeś się za nich (i za siebie) ? Zatrzymałeś się w chwili zadumy ?
Radzę patrzeć najpierw na siebie a później na innych. Naprawę świata należy zaczynać od siebie... Pozdrawiam wszystkich, którzy w ten czas zadumy potrafili się na chwilę zatrzymać i spojrzeć na siebie z innej perspektywy !
mania
mania 02.11.2015, 08:36
"Ostatni będą pierwszymi" -mówi ewangelia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
standardowy
standardowy 02.11.2015, 05:42
Wystarczy odpowiednio naliczyć opłaty od tych "nadmetrażowych" i kasa się znajdzie. Wiele cmentarzy w tym roku odwiedziłem, ale tylko w Kościerzynie tak wyraźnie wyznaczono miejsca dla tych "lepszych". A zauważyliście jak niewielu jest odwiedzających takie groby. Wstydzą się??????
do operatora
do operatora 01.11.2015, 19:33
Oj,oj,- coś oszukujecie-chciałem dołożyć +1 do ewangelika,ale niestety,jest już +4,więc +5 już nie wchodzi,dlaczego tak tumanicie swoich internautów??czego się boicie?dlaczego tak nieuczciwie?przecież możecie zlikwidować tą opcję?
do poprzednika
do poprzednika 30.10.2015, 12:07
to niech parafia odnawia swoje pomniki, ja też odnawiam swój prywatny dom
kk
kk 29.10.2015, 21:14
Cmentarz nalezy do Parafi Sw. Trojcy
ewangelik
ewangelik 29.10.2015, 18:23
A czyją własnością są i będą pomniki odrestaurowane? Wszystkie prace na cmentarzu idą z pieniędzy podatników,włącznie z wywozem odpadów,to kiedy ten cmentarz stanie się komunalny??Chciałbym pochówek swoich bliskich załatwiać w urzędzie a nie na plebani.Opłacać groby też chciałbym w urzędzie,o ile rada podejmie stosowną uchwałę i wyznaczy stawkę opłat
demot
demot 29.10.2015, 13:55
1. Czy kościerski cmentarz jest parafialny?
2. Czy kościerski cmentarz jest komunalny, pod administracją Parafii Św. Trójcy?

Pozostałe