Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 14:36

Ogromny międzynarodowy sukces zawodnika z Kościerzyny!

W dniach 24-26 marca 2017 r w Lignano Sabbiadoro (Italia) odbyła się 2 runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach pod patronatem CMAS. Marcin Łukowicz został potrójnym medalistą Pucharu Świata.
Ogromny międzynarodowy sukces  zawodnika z Kościerzyny!

Zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz zdobył podczas tych zawodów 3 medale : srebro na 50 BF i 100 BF oraz brąz na 200BF.

W zawodach uczestniczyło 428 zawodników z 88 klubów z całego świata. Zawodnicy starowali w dwóch grupach wiekowych: senior i junior. Każdy zawodnik mógł starować w 3 obowiązkowych konkurencjach.

Polskę reprezentowały na tych zawodach kluby z Chodzieży, Jastrzębia Zdroju,Torunia i Olecka Najlepszym Polakiem został Marcin Łukowicz , Zuzanna Rzepka z KS Nautilus Jastrzębie Zdrój zdobywając także 3 medale (złoto srebro i brąz) była najlepsza Polką.

Marcin Łukowicz jest zawodnikiem Uczniowskiego Klubu Sportowego Manta Kościerzyna, tegorocznym podwójnym rekordzistą Polski na dystansie : 50 i 100 BF,  w lutym 2017 otrzymał powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów do Tomska (Rosja).