Pozbądź się elektrośmieci - zbiórka w sobotę

  • 27.03.2017, 09:52 (aktualizacja 29.03.2017, 11:02)
  • ELEKTROPOGROMCZYNIE
Pozbądź się elektrośmieci - zbiórka w sobotę
Jesteśmy Elektropogromczyniami. Reprezentujemy Gimnazjum nr 1 im. ks. dr. B.Sychty w Kościerzynie w IX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY - ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE - 2017”.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości na temat negatywnego wpływu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii i akumulatorów na środowisko.

W naszym mieście spotykamy się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Przyczyniły się do tego m.in. śmieci palone w piecach oraz spaliny aut. Duży problem stanowi również nieodpowiednia segregacja odpadów, często są one wyrzucane w lasach lub na poboczach dróg, gdzie rozkładają się i uwalniają szkodliwe dla środowiska substancje. Niepotrzebne sprzęty gromadzone są na strychach lub w piwnicach.

Nie czekaj do jutra, do następnego miesiąca, roku, ale już dziś poszukaj w swoich domach elektrośmieci i zużytych baterii. Pomóżmy sobie nawzajem!

Zbiórka elektroodpadów odbędzie się w sobotę 1 kwietnia 2017 r. w godzinach 8.00 – 16.00 w Zespole Szkół Publicznych nr 1 przy ul. M.Skłodowskiej-Curie 19 w Kościerzynie.  W naszej szkole przez cały rok prowadzimy zbiórkę zużytych baterii. Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta i okolic.

ELEKTROPOGROMCZYNIE

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 27.03.2017, 11:02
Co się dalej będzie działo z tymi odpadami? Co na to Związek Gmin Wierzyca?
Nicram
Nicram 30.03.2017, 15:05
ksiazke piszesz?

Pozostałe