"Trudno być prorokiem w swojej miejscowości"

  • 30.10.2015, 10:04 (aktualizacja 06.11.2015, 14:50)
  • Krzysztof Wencki
"Trudno być prorokiem w swojej miejscowości"
Gościem Marty Gerbatowskiej i Krzysztofa Wenckiego jest w tym tygodniu Waldemar Bonkowski – senator elekt.

Z naszego okręgu o mandat senatora ubiegało się czterech kandydatów. Największym rywalem Waldemara Bonkowskiego był Roman Zaborowski z PO. Ostatecznie to Bonkowski zdobył o prawie 3,5 tysiąca głosów więcej. Czy jest zadowolony z tego wyniku?

Najpierw zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, teraz duża wygrana w parlamentarnych. PiS ma bardzo dobrą passę. Bonkowski mówi o sobie „żołnierz frontowy PiS”, jest związany z Jarosławem Kaczyńskim od 1990 roku, a więc już 25 lat. Zakładał w Kościerzynie Porozumienie Centrum i był jednym z pierwszych członków Prawa i Sprawiedliwości. Czy przez ten czas ani razu nie chciał rozstać się z partią? Jak wyglądają kontakty naszego gościa z Jarosławem Kaczyńskim? Czy sądzi, że prezes docenia jego działalność dla Prawa i Sprawiedliwości?


Publiczne wystąpienia Waldemara Bonkowskiego często budzą kontrowersje. Czy w Senacie zamierza wypowiadać się w sposób bardziej stonowany? Kilka miesięcy temu głośno zrobiło się o akcji Bonkowskiego przeciwko środowiskom homoseksualnym. Czy w senacie będzie reprezentował takie samo stanowisko? Jak zapatruje się na kwestię przyjęcia do Polski imigrantów?

Ogólnopolską sławę zyskały samochody obklejone politycznymi hasłami – pojawiały się w przeróżnych mediach. Niektóre są bardzo kontrowersyjne. Na jednym z nich wizerunek Ewy Kopacz znalazł się tuż obok porteru zbrodniarza wojennego Josefa Mengele. Czy Bonkowski miał już problemy z powodu tych plakatów?

Na 100 miejsc w Senacie PiS uzyskał ponad połowę - aż 61, PO tylko 34. Bonkowski wiele razy bardzo negatywnie wypowiadał się na temat Platformy, a jak będzie traktował jej reprezentantów w Senacie? Czy są dla niego równorzędnym partnerem do rozmowy?

Nasz gość mówi o sobie, że w sprawach najważniejszych nie uznaje kompromisów. O co będzie więc walczył w Senacie?


Zapraszamy do oglądania i udziału w naszej sondzie!

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krzysiek
Krzysiek 08.11.2015, 19:50
koscierzanie? slyszalem, ze dopuszcza sie juz koscierzacy, acz poprawnie jest chyba koscierzynianie. A swoja droga nie wiem czy tylko ja odnioslem takie wrazenie, ale pani redaktorka byla chyba nastawiona negatywnie do pana senatora. Bylo widac jakies subiektywne odczucia co do wynikow wyborow.
Jan
Jan 08.11.2015, 20:23
Chyba nie była wrogo nastawiona
gosc
gosc 06.11.2015, 17:47
No to teraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów będzie przeniesiona z Aleji Ujazdowskich w Warszawie do Torunia :)
Jan
Jan 03.11.2015, 21:14
To ci dopiero młot. Ciężki przypadek nieuctwa, zaściankowości i kompleksów.
AntyKaczor
AntyKaczor 03.11.2015, 08:32
W Warszawie są dobrzy psychiatrzy-jest dla niego nadzieja. Gorzej z tymi, co na niego głosowali...
jeszcze raz
jeszcze raz 02.11.2015, 23:10
Zobaczcie jak wydawano publiczne pieniądze !

http://kartuzy.info/wiadomosc,22620,Wycieczka-do-Chorwacji-za-140-000-zl-i-portal-widmo-czyli-projekt-Inwestuj-na-Kaszubach.html
z Szenajdy
z Szenajdy 03.11.2015, 10:47
Nasz Honorowy Obywatel, Dżentelmen Roku, Europejczyk Roku ZDZISŁAW CZUCHA też chyba był na tym wypadzie do Chorwacji? Jakie korzyści z tego wyjazdu odnieśli mieszkańcy Kościerzyny? Ilu inwestorów pozyskał nasz Lord?
PO siła PIS
PO siła PIS 02.11.2015, 21:29
Czy Pan Bonkowski przeszedł do PO
PIS i PO to kolesiostwo
PIS i PO to kolesiostwo 02.11.2015, 21:27
Jak można reklamować Męczykowskiego a nie swojego kolegę partyjnego Pana Karczewskiego jest to jakiś rozłam. A Męczykowskiego mieszkańcy już rozliczyli poszedł na straty. Teraz jedno co by dobrze zrobił zapisał się do AA bo ma wielki problem. A do Pana Senatora reklamowanie członka partii PO to nie przystoi, gdyby to Jarosław słyszał jak rozliczacie PO reklamując Męczykowskiego usłyszał by Pan chorą postawę.
costerina
costerina 01.11.2015, 11:48
Rasista, ksenofob, antysemita... Będzie wstyd!
kolorowy
kolorowy 31.10.2015, 18:00
I pamiętajcie rozliczyć PO.
Młody Kościerzak
Młody Kościerzak 31.10.2015, 17:17
Normalny facet, zawsze mówi tak samo i napewno sie nie sprzeda.
Tak dalej Panie Waldku.
Liczę na nowy rząd, mam nadzieję że nas nie rozczarujecie.
jan
jan 31.10.2015, 10:49
Swój chłop, bez pychy,normalny,zapewne nie lubi ośmiorniczek i nie pije drogich win, oby tylko nie szedł za daleko w katoland
jolka
jolka 31.10.2015, 10:42
SUPER panie WAldku, pan wie,po co pan startował i co pan będzie robił w senacie, nie dziwię się,że pan właśnie wygrał z konkurencją
ło matko!
ło matko! 30.10.2015, 22:13
Boże chroń Polskę!!
ecia
ecia 30.10.2015, 21:19
Życzę powodzenia. Najważszniejsze że jest Pan wyrazisty i nie fruwa ja chorągiewka na wietrze tylko ma swoje poglądy.
R
R 02.11.2015, 09:31
Pan Adolf teżbył wyrazisty i nie zmieniał poglądów
szcza - taka litera w cyrylicy
szcza - taka litera w cyrylicy 30.10.2015, 20:09
Ciekawe, czy do Senatu będzie wchodził w tych swoich gumiakach?
_
_ 30.10.2015, 17:45
ten gościu lepiej udziela wywiadu niż burmistrz
Łukasz
Łukasz 30.10.2015, 21:18
Zdecydowanie lepiej. O kilka klas. Odpowiada sam a nie mówi za niego Pani Tereska
demot
demot 30.10.2015, 12:26
Panie Waldku, Pan się nie boi 2/3 Kościerzyny za Panem stoi
G57
G57 04.11.2015, 20:27
Pytałeś? Gdzie publikowane są wyniki tego badania?
Myślę, że klepiesz co ci ślina na język przyniesie.

Pozostałe