Łubiana. Policjanci z wizytą u pierwszoklasistów

  • 29.03.2017, 10:39 (aktualizacja 03.04.2017, 14:00)
  • KPP w Kościerzynie
Łubiana. Policjanci z wizytą u pierwszoklasistów KPP w Kościerzynie
Policjanci z wydziału prewencji kościerskiej komendy odwiedzili pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w Łubianie i Lipuszu. Wizyta stróżów prawa u najmłodszych była dla dzieci wielką atrakcją i okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mali uczniowie uczyli się jak przechodzić przez ulicę i co zrobić, w przypadku odłączenia się od opiekunów. Wielu chłopców i dziewczynek marzy o zawodzie policjanta. "Muszą jeszcze tylko trochę podrosnąć" jak mówią sami zainteresowani.

Bezpieczeństwo dzieci jest jednym z głównych priorytetów policjantów z Kościerzyny. Wizyta w szkołach w Lipuszu i Łubianie okazała się dla dzieci dużą atrakcją, okazją do poznania zawodu policjanta i możliwością nauki podstawowych zasad postępowania w miejscach zagrożonych wypadkiem lub zagubieniem. Podczas spotkania policjanci przypominali najmłodszym jak należy prawidłowo przechodzić przez ulicę, uczyli podstawowych zasad ruchu drogowego oraz ostrzegali przed odłączaniem się od opiekunów w miejscach zaludnionych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali co należy do zadań stróżów prawa, oglądali policyjną odznakę i przymierzali czapki mundurowych.

Po spotkaniu wielu chłopców i dziewczynek marzy o zawodzie policjanta. Nic nie stoi na przeszkodzie, "tylko muszą jeszcze trochę podrosnąć" jak zauważyły same dzieci.

 

 

KPP w Kościerzynie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe