Łubiana. Nagrodzono sportowców!

  • 30.03.2017, 10:22 (aktualizacja 03.04.2017, 14:00)
  • admin 24
Łubiana. Nagrodzono sportowców!
Wybitnych mieszkańców nagrodził nie tylko powiat, ale też gmina Kościerzyna. Wójt wraz z Radą przyznał wyróżnienia dla sportowców, którzy w 2016 roku sięgali po najwyższe laury. 

Uroczysta Gala Sportu odbyła się 24 marca w Łubianie. Wybór tej konkretnej miejscowości nie był przypadkowy – właśnie tutaj w Gminnym Klubie Sportowym odbywają się treningi podnoszenia ciężarów, które od lat owocują doskonałymi wynikami młodych zawodników.

Grzegorz Piechowski – wójt gminy Kościerzyna: Chcieliśmy trochę zmienić formułę. Dlatego zaprosiliśmy do Łubiany. Ciężary to jest jedna rzecz, ale tutaj też jest piłka nożna, rozwija się piłka ręczna... Pewno będzie tak, że będziemy starali się tę uroczystość związaną z przekazaniem tych nagród organizować w różnych miejscach, które są aktywne, jeżeli chodzi o sport.

W tym roku nagrodzonych zostało 16 osób. Aż 7 z nich trenuje podnoszenie ciężarów i osiągają w tej dyscyplinie doskonałe rezultaty.

Marian Brunka – trener podnoszenia ciężarów GKS Gmina Kościerzyna: Mamy 3 medale Mistrzostw Polski. Karolina Kropidłowska jest Mistrzynią Polski Młodzików do lat 15, Maja Kolczyk zajęła V miejsce na Mistrzostwach Polski, Piotr Wołoszyk też V miejsce zajął i Paweł Jankowski VI Miejsce. Nieobecny jest Dominik Kozłowski, który startuje za tydzień na Mistrzostwach Europy. Jest aktualnym Mistrzem Polski seniorów i Mistrzem Polski Młodzieżowców.

Te sukcesy zostały zauważone przez gminne władze, które przyznały sportowcom wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej. Teraz priorytetem dla naszych ciężarowców jest Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która odbędzie się w lipcu. Sportowcy dają z siebie wszystko, by przywieźć z niej jak najwięcej medali.


Intensywnie trenują również lekkoatleci. W tym roku wyróżnienia trafiły do 5 osób reprezentujących Królową Sportu. Znaleźli się wśród nich: utytułowany paraolimpijczyk Daniel Pek, oraz medalistka Mistrzostw Polski Monika Czapiewska. W imieniu swoich zawodników, którzy przygotowują się do startów, nagrodę odebrał (również wyróżniony) Leszek Zblewski.

Leszek Zblewski – UKS Olimpijczyk Skorzewo: Jest dzisiaj z nami też Amelia Pobłocka, która będąc  w IV klasie podstawówki pokazała się w zeszłym roku. Zdobyła brązowy medal w Finale Wojewódzkim Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej Dysk Pomorski. Bardzo dobrze rokuje, rozwija się dziewczyna i myślę, że w tym roku będziemy mieli też z tej zawodniczki pociechę.


Z roku na rok rośnie baza osób, które otrzymują gminne stypendia sportowe. Zarówno jeśli chodzi o rozpiętość wiekową, jak i ilość dyscyplin. Nagrody trafiły również do zawodników sportów walki, piłki siatkowej, pływania w płetwach i łucznictwa. 

O miłą i smaczną oprawę sportowej gali zadbali członkowie działającego w Łubianie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”.


Wyróżnienie otrzymali:

Mateusz Jażdżewski – sporty walki
Beata Felska – Podnoszenie ciężarów
Maja Kolczyk – Podnoszenie ciężarów
Paweł Jankowski  – Podnoszenie ciężarów
Piotr Wołoszyk – Podnoszenie ciężarów
Marta Felskowska – Lekkoatletyka  
Amelia Pobłocka – Lekkoatletyka

Nagrodę za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w Gminie Kościerzyna za rok 2016 otrzymali:

Paweł Zblewski – Piłka siatkowa
Monika Czapiewska – Lekkoatletyka 
Marcin Chmielewski – Łucznictwo
Dominik Juński – Podnoszenie ciężarów
Damian Kutela - Pływanie w płetwach
Karolina Kropidłowska – Podnoszenie ciężarów
Leszek Zblewski – Lekkoatletyka
Daniel Pek – Lekkoatletyka
Dominik Kozłowski – Podnoszenie ciężarów


 

 

 

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Panie Piechowski
Panie Piechowski 31.03.2017, 07:37
To nie jest po polsku: "Ciężary to jest jedna rzecz," podnoszenie ciężarów to dyscyplina sportowa a nie rzecz. Dalej też jest ciekawie: "ale tutaj też jest piłka nożna..." GDZIE? Przecież Ceramika rozwiązano i wycofano z rozgrywek. "... rozwija się piłka ręczna... " GDZIE? Czy myślał Pan o UKS PCM? To nie w Łubianie. Jest Pan Wójtem od około 7 lat i nie wie Pan co się wokoło dzieje?

Pozostałe