Twój Pies, Twój Obowiązek!

  • 03.04.2017, 11:57 (aktualizacja 03.04.2017, 14:00)
  • Straż Miejska w Kościerzynie
Twój Pies, Twój Obowiązek!
W dniach 10 - 22 kwietnia 2017 r. na terenie województwa zostanie przeprowadzona druga, wspólna akcja zorganizowana przez Prefekturę Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego tym razem dotycząca przestrzegania przepisów związanych z warunkami bytowymi i wyprowadzaniem psów o nazwie „Twój Pies”

Główne założenia akcji to: 
- kontrole prowadzone przez strażników pod kątem przestrzegania miejscowych „Regulaminów utrzymania czystości i porządku” w gminach, a dotyczących zasad prowadzania psów na smyczach i w kagańcach;
- kontrole sprzątania po psach na terenach publicznych;
- kontrole sposobu utrzymania psów na posesjach i w gospodarstwach rolnych (trzymanie psów w obrębie posesji/gospodarstwa bez możliwości wydostawania się poza teren, kojce, sprzątanie, woda i pożywienie, długość łańcuchów, szczepienia itd.), 
- pogadanki w szkołach w klasach najmłodszych o tematyce związanej 
z zachowaniem się dziecka w chwili napotkania wałęsającego się psa oraz zasad wyprowadzania psów na spacery przez dzieci.

Statystyki Straży Miejskiej w Kościerzynie dotyczące psów w 2016 r.:
- kontrole 463;
- pouczenia 88;
- mandaty 5;
- sprawy przekazane Policji 2 (brak szczepień);
- psy oddane do schroniska 34;

Przypominamy!
Na terenie miasta Kościerzyna realizowany jest program bezpłatnej identyfikacji zwierząt mikrochipem. Polega to na tym, że każdy mieszkaniec miasta może udać się do wybranej lecznicy dla zwierząt i tam bezpłatnie zarejestrować swojego psa w ogólnopolskiej bazie psów. Korzyści wynikające z rejestracji to przede wszystkim szybka identyfikacja znalezionego psa w przypadku zaginięcia i powrót do opiekuna bez pobytu pasa w schronisku.

 

Drugim temat, o którym warto przypomnieć dotyczy kolizji zwierzęcia z pojazdem.  Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia służb, które takiej pomocy udzielą min. Policji lub Straży Miejskiej. Od początku roku zarejestrowaliśmy już 9 takich przypadków i to na odcinkach dróg, na których obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Bardzo rzadko sprawca potrącenia zawiadamia o tym zdarzeniu pozostawiając zwierzę bez opieki.

 

Straż Miejska w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

0 mandatów
0 mandatów 04.04.2017, 09:28
Ale za co mandat? Skoro można parkować na ścieżce rowerowej radiowozem bezkarnie to za co tu mandaty?
5 MANDATÓW?
5 MANDATÓW? 03.04.2017, 21:10
No właśnie. 5 mandatów przez cały ROK??? Do zwolnienia ci co za to odpowiadają.
To jakiś żart?!
To jakiś żart?! 03.04.2017, 21:08
5 mandatów na tyle gówna po psach na trawnikach i chodnikach!!! Bloczków mandatowych by zabrakło wystarczy 1 godzina!!!

Pozostałe