Akcja znicz - zmiana organizacji ruchu

  • 30.10.2015, 12:44 (aktualizacja 03.11.2015, 14:22)
Akcja znicz - zmiana organizacji ruchu
Jak co roku w związku z Dniem Wszystkich Świętych od 30 października do 2 listopada kościerscy policjanci rozpoczynają "Akcję znicz". W okolicach cmentarza, na trasach wjazdowych i wyjazdowych z miasta pojawi się więcej policjantów. Kierowcy powinni się spodziewać się wzmożonej kontroli trzeźwości i prędkości.

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Piotr Kwidziński - rzecznik prasowy KPP w Kościerzynie:Tu przy cmentarzu w Kościerzynie jest zmiana organizacji ruchu. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na ulicy Kaplicznej oraz przechodzącą dalej w ulicę Skarszewską. Proponuję mieszkańcom Kościerzyny, aby korzystali z bezpłatnej komunikacji miejskiej, na pewno szybciej dojadą na miejsce. 

Z możliwości parkowania ma zostać wyłączony plac, który znajduje się przy cmentarzu. O wprowadzonych zmianach mają informować znaki drogowe. Policjanci apelują, aby w tych dniach zachować szczególną ostrożność.

Piotr Kwidziński: Apelujemy do mieszkańców Kościerzyny i do osób, które będą korzystać tutaj z cmentarza w Kościerzynie, aby parkowały w miejscach do tego wyznaczonych. Policjanci i straż miejska będą kierować w wyznaczone miejsca,a przy wyjazdach z drogi podporządkowanej, czasami jadąc drogą główną, aby przepuszczały samochody, które będą chciały włączyć się do ruchu, aby ten ruch był płynny i nie stwarzał większych problemów.

Policja apeluje też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza.Pamiętajmy również, aby po zmierzchu mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.  

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bili
Bili 01.11.2015, 08:17
Oby tylko dużo myślenia na drodze i będzie wszystko OK

Pozostałe