Droga Krzyżowa wokół jeziora Kaplicznego

  • 03.04.2017, 12:49 (aktualizacja 12.04.2017, 11:38)
  • Krzysztof Wencki
Droga Krzyżowa wokół jeziora Kaplicznego
Już od kilku lat parafia Świętej Trójcy organizuje taką wyjątkową formę modlitwy poza murami kościoła. Tym razem stacje drogi krzyżowej rozmieszczono wokół jeziora Kaplicznego.

W tej drodze krzyżowej udział mogą brać wszyscy: młodsi, starsi, całe rodziny. O 19 pod kościołem Świętej Barbary zebrało się około 200 osób. Wierni zabrali ze sobą znicze, które po zakończeniu nabożeństwa złożyli na cmentarzu.

Ks. Marcin Sikorski – wikariusz Parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie: Już od kilku lat organizujemy dla wiernych drogę krzyżową w różnych częściach naszego miasta, bo nabożeństwo drogi krzyżowej wcale nie musi być w kościele, albo w jakimś konkretnym miejscu. Chodzi po prostu o atmosferę modlitwy, rozważania męki Chrystusa.

Wokół jeziora kaplicznego powstało 14 symbolicznych stacji drogi krzyżowej. Przy każdej wierni zapalali jedną pochodnię. Przy pierwszej było wciąż jasno, ale z minuty na minutę zapadał coraz większy mrok, a nabożeństwo nabierało wyjątkowej oprawy, tworzył się też wyjątkowy nastrój, którego trudno byłoby doświadczyć w murach kościoła.

O tym, gdzie odbędzie się kolejna plenerowa droga krzyżowa przekonamy się w przyszłym roku.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe