"Z roku na rok dojrzewamy do tańca"

  • 07.04.2017, 10:56
  • admin 24
"Z roku na rok dojrzewamy do tańca"
Z Joanną Szwed rozmawiamy o Zespole Tańca Nowoczesnego RYTM, którego opiekunem jest nasz gość.

Zaczęliśmy od gratulacji, bo przecież są powody: dwa Wicemistrzostwa Polski. RYTM jest na fali wznoszącej. Najpierw Puchar Kujaw i Pomorza, teraz dwa srebra Krajowych Mistrzostw. Te sukcesy nie przyszły same – trzeba było do nich intensywnie trenować.

Tańczy coraz więcej chłopców i radzą sobie bardzo dobrze. Ich obecność to plus dla choreografii i występów, zwłaszcza, że właśnie Łukasz Troka był autorem obu choreografii, które wygrały drugie miejsca w Polsce.

Mieszkańcy Kościerzyny mogli zobaczyć przedpremierowe pokazy formacji. Sokolnia była pełna widzów. W dużej mierze byli to bliscy tancerzy. Jak ważny jest wkład rodziców w działalność zespołu?

Pokazy zrobiły ogromne wrażenie, ale przecież na mistrzostwach są tylko najlepsi. Czy kościerski RYTM jest już marką, czy tancerze z dużych miast wiedzą, że to jest siła, z którą trzeba się liczyć?

Ciężka praca i wielki talent zaowocowały sukcesami, które dają wstęp na Mistrzostwa Europy i Świata. Czy RYTM weźmie udział w tych prestiżowych konkursach?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NIEdlaKOD
NIEdlaKOD 08.04.2017, 13:55
Ja na inny temat, bo nie ma gdzie o tym pisać.
Kto wpuścił KODziarzy do Kościerzyny? Tak walczą o polską demokracje, a mają wywieszoną unijną flagę.
Kościerzynianin
Kościerzynianin 08.04.2017, 19:52
Jutro taka wspaniała uroczystość kościelna w naszej parafii. Ma przyjechać od 3000 do 4000 młodych osób. Dzisiaj KOD pokazał swoją potęgę w naszym mieście. Te parę osób przed samymi świętami co chciało zrobić? Edukować mieszkańców naszego miasta? Na zdjęciu widać mało Kościerzaków. Jest jedna czy dwie osoby z miasta, a reszta? Teraz przynajmniej wiadomo kto promuje KOD w Kościerzynie i jak "wielkie" ma poparcie.
beks
beks 08.04.2017, 23:51
Mimo, że widać było tam małą grupkę, przewinęło się przez ten namiot bardzo dużo osób. Nie poszło po myśli burmistrza, który nie zgodził się na tą akcje na rynku. Albowiem okazuje się, że w dniu dzisiejszym rynek był praktycznie pusty, a najbardziej były oblężone sklepy wokół ronda.
Zdegustowany
Zdegustowany 09.04.2017, 08:44
Kto jako KODowiec reprezentuje Kościerzynę? Widziałem, że ta grupa osób chodziła za przechodniami i zaczepiała ich. Jeżeli liczycie, że to duża grupa zainteresowanych, to trzeba by napisać, zgodnie z prawdą, że była duża grupa zaczepianych przez was osób.Większość mieszkańców w chwili obecnej myśli o Świętach Wielkanocnych, o Niedzieli Palmowej, o tym że spotka się z rodziną. No a kilkanaście ludzi zbiera podpisy pod petycją o budowaniu pomnika w Sopocie.
POpatrzyłem im w oczy
POpatrzyłem im w oczy 08.04.2017, 16:22
To są ludzie zagubieni, szukają zajęcia aby odnaleźć się na nowo, wybrali dobry czas na odnowę...jutro niedziela palmowa Pan Jezus 2000 lat temu wjechał na osiołku do Jerozolimy.
Malwina
Malwina 07.04.2017, 20:35
Ale przytyło się??? to efekt dobrobytu czy choroby???
A ty malwinko
A ty malwinko 08.04.2017, 07:21
jesteś szczupła? Pewnie też jesteś atrakcyjna? Więc czego zazdrościsz? Wycisz się na Wielki Tydzień i spędź radośnie święta.

Pozostałe