czwartek, 25 kwietnia 2024 15:34

Wygrana UKS PCM

W środę UKS PCM wygrał kolejny mecz w Superlidze. Nasze szczypiornistki pokonały KPR Ruch Chorzów 27:23.

Dla UKS PCM to drugie zwycięskie spotkanie przed własną publicznością. Starcie o tyle ważne, że oba zespoły miały na swoim koncie po dwa punkty. Zarówno UKS PCM, jak i Ruch Chorzów miały więc dużą motywację do wygranej, co było widać na boisku. Gra była bardzo wyrównana, w 16 minucie na tablicy widniał wynik 6:6. Na szczęście gospodynie zmobilizowały siły na przerwę schodziły z czterobramkową przewagą 13:9.

W drugiej połowie nasza drużyna wygrywała przez większość czasu, ale w końcówce do głosu doszły Chorzowianki doprowadzając do remisu 21:21. W emocjonującym finiszu ogromną skutecznością popisała się Karolina Mokrzka, która w całym spotkaniu rzuciła aż 11 bramek! Świetna współpraca całego zespołu zakończyła się zwycięstwem 27:23, dzięki czemu UKS PCM ucieka z końca tabeli Superligi na 10. miejsce.

Dariusz Męczykowski - manager, trener UKS PCM Kościerzyna: Nie ustrzegliśmy się błędów, ale nie przegrywaliśmy nawet przez moment. Najwięcej, to był remis, a przy ciągłym uciekaniu jeszcze bardziej trzeba być psychicznie odpornym. Bardzo dziewczynom dzisiaj dziękuję. Dziękuję za ten solidny, dobry doping. Naprawdę tak kulturalnego dopingu jak dzisiaj, to ja nie widziałem wiele lat. Rzeczywiście kibice kościerscy pokazują wielką klasę i za to im bardzo dziękuję, bo to nam pomaga.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra 6 listopada z AZS-em Łączpol AWFiS w Gdańsku.