Kościerzyna. Targi Pracy za nami!

  • 10.04.2017, 11:33 (aktualizacja 10.04.2017, 12:21)
  • Agnieszka Wróblewska
Kościerzyna. Targi Pracy za nami!
W kościerskiej Sokolni odbyły się Targi Pracy. Celem tego wydarzenia było umożliwienie osobom poszukującym zatrudnienia zapoznania się między innymi z ofertami lokalnych pracodawców.

Ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie wynika, że liczba osób bezrobotnych w naszym powiecie systematycznie maleje, na koniec lutego tego roku odnotowano 2411 osób, a więc o 29 mniej niż w styczniu.

Powiatowy Urząd Pracy w minionym tygodniu zorganizował Targi Pracy skierowane do osób poszukujących zatrudnienia. I tak, można było na nich znaleźć stanowiska lokalnych pracodawców, agencji pracy oraz urzędu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych również mogli znaleźć coś dla siebie, a to za sprawą promujących się uczelni wyższych. Jak podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy liczba ofert pracy cały czas wzrasta:

Mirosław Ginter – dyrektor PUP: Widać w tej chwili dużą liczbę ofert na rynku pracy, może nie na tej sali w całości, ale generalnie rzecz biorąc jest dużo ofert pracy, oczywiście może nie zawsze one są zbyt atrakcyjne, ale jest ich bardzo dużo. Kurcząca jest liczba osób szukających pracy konkretnej realnej pracy i to jest jakby znak naszych czasów.

Liczba osób poszukujących zatrudnienia w naszym powiecie systematycznie maleje, w porównaniu do danych z końca lutego zeszłego roku liczba bezrobotnych na tę chwilę jest mniejsza o 14,3%.  

 

 

Agnieszka Wróblewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe