Kościerzyna. Ponad 4 tysiące wiernych na Światowym Dniu Młodzieży

  • 10.04.2017, 11:29 (aktualizacja 12.04.2017, 11:37)
  • admin 24
Kościerzyna. Ponad 4 tysiące wiernych na Światowym Dniu Młodzieży
Ponad 4 tysiące młodych ludzi przybyło do Kościerzyny na XXXII Światowy Dzień Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Uroczystościom przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna.

Zaczęło się o 13.00 zgrupowaniem młodzieży na ul. 8 Marca. Tu biskup pozdrowił wiernych, odbyła się modlitwa i poświęcenie palm oraz odczytanie Ewangelii. Młodzi w radosnej atmosferze czekali na przejście na plac Jana Pawła II.

Procesja ulicami miasta wyruszyła przed 14.00. Celem był plac Jana Pawła II, gdzie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny, który nawiązał do Światowych Dni Młodzieży, które w zeszłym roku odbyły się w Polsce, a zainicjowane zostały przed ponad 30 laty przez papieża Polaka.

Dziś wyruszyliśmy w drogę z Panem Jezusem – powiedział do wiernych proboszcz kościerskiej parafii Świętej Trójcy – ksiądz prałat Antoni Bączkowski.

Młodzieży towarzyszyli opiekunowie – około 70 księży, klerycy, siostry zakonne, katecheci i członkowie Szkoły Animatorów i Liderów. Podobnie, jak biskup, młodzi wracali do Światowych Dni Młodzieży i podkreślali: dobrze, że tu jesteśmy.

Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży trwały do godziny 18.00. W ten uroczysty sposób Niedzielą Palmową rozpoczął się najważniejszy okres w roku liturgicznym – Wielki Tydzień.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 11.04.2017, 16:09
Pięknie. Normalna młodzież i to w takiej ilości. Jest nadzieja !

Pozostałe