Dofinansowanie na poprawę jakości powietrza w Kościerzynie

  • 12.04.2017, 11:29 (aktualizacja 18.04.2017, 09:52)
  • Urząd Miasta Kościerzyna
Dofinansowanie na poprawę jakości powietrza w Kościerzynie
Decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku projekt „KAWKA w Kościerzynie. Ograniczenie niskiej emisji poprzez likwidację węglowych źródeł ciepła” uzyskał dofinansowanie w kwocie 762 450,00 zł.

Jest to kolejna inwestycja, która poprzez likwidację przydomowych kotłowni węglowych u naszych mieszkańców przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza substancjami szkodliwymi (PM10, PM2,5) oraz poprawi efektywność energetyczną Miasta. Projektem objętych zostało 21 gospodarstw domowych oraz 2 budynki wielorodzinne z terenu Kościerzyny, które przejdą proces zmiany ogrzewania.

Tylko do końca kwietnia w Urzędzie Miasta Kościerzyna złożyć można wniosek na dofinansowanie (do 40%) modernizacji domowych systemów grzewczych w ramach do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Czyste powietrze Pomorza" (edycja 2017) Burmistrz Miasta Kościerzyna ogłasza nabór wniosków. Więcej informacji na stronie www.miastokoscierzyna.pl .

Urząd Miasta Kościerzyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe