Ponad podziałami - spotkanie samorządowców w Grabówku

  • 13.04.2017, 09:31 (aktualizacja 18.04.2017, 09:52)
  • admin 24
Ponad podziałami - spotkanie samorządowców w Grabówku
10 kwietnia w Zajeździe nad Stawem odbyło się wielkanocne spotkanie samorządowców. Gospodarzem był radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski.

Przedświąteczne spotkania w Grabówku to już wieloletnia tradycja. Przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą przyjeżdżają tu duchowni, parlamentarzyści, reprezentanci władz wojewódzkich i lokalnych, a także przedsiębiorcy, dyrektorzy jednostek i wielu innych. W tym roku na zaproszenie Dariusza Męczykowskiego odpowiedziało około 100.

Dariusz Męczykowski – radny Sejmiku Województwa Pomorskiego: Zaproszenie było skierowane do wszystkich samorządowców, bez względu na to, jakie mają orientacje polityczne. Tak samo do posłów, senatorów, tak samo do pana wojewody, do pana marszałka, do ekscelencji biskupa Ryszarda Kasyny, który nas nie zawodzi. Ale także wielu innych znamienitych gości z różnych środowisk: przedsiębiorców, lekarzy, nauczycieli, ambasadorów.

Spotkanie odbyło się w dzień 7 rocznicy katastrofy w Smoleńsku. Obecni niejednokrotnie wracali do wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku, podkreślając, że ta tragedia powinna łączyć, a nie dzielić Polaków.

Wspólny powinien być nie tylko szacunek do przeszłości, ale też troska o dobrą przyszłość naszej małej i dużej ojczyzny. To zadanie powinno przyświecać nam wszystkim – mówił marszałek województwa Mieczysław Struk.

Symbolem pojednania oraz okazją do złożenia świątecznych życzeń było podzielenie się jajkiem, które poświęcił biskup diecezji pelplińskiej – ks. Ryszard Kasyna.

Wielkanocne spotkanie uświetnili swoją muzyką i śpiewem członkowie Capelli Gedanensis.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radek
Radek 19.04.2017, 07:36
Czy to prawda, że w Święta Wielkanocne pan Tusk był na mszy u Burych Misi? Cud? Dziś przesłuchanie....
do franc
do franc 16.04.2017, 22:30
Ten cymbał i zdrajca Ossowski jak widać na całego kolaboruje ze zdrajcami Polski Rządu ,Prezydenta i PiS i wbrew jej interesom . Ciekawe co Poseł Śniadek na to
Adam T
Adam T 16.04.2017, 10:54
Dużo dobra dla Pana i Pani Asi życzę. Zdrowych radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
CBŚ
CBŚ 16.04.2017, 21:21
To napisz mu to na fejsie albo złóż osobiście, a nie próbujesz robić mu dobry PR. Niektórzy dalej uważają, że jak komuś w tyłek powchodzą to coś zyskają. Czasy się zmieniły. Weź się chłopcze do roboty i nie rób z siebie dna człowieka.
Adam T
Adam T 16.04.2017, 21:40
Matko jedyna nawet w święta ataki na wszystkich i na wszystko. Skąd w tobie człowieku tyle goryczy, żalu, wściekłości i nienawiści? Będę się za ciebie modlił.
Ola
Ola 16.04.2017, 22:22
Może zachowanie adekwatne do zachowania samego zainteresowanego?!!! Czasami warto pomyśleć dlaczego taka fala leci w jego stronę i proszę, nie piszcie setny raz tego dziadostwa, że dlatego lecą po nim bo zazdroszczą; bo to taki cudowny i wspaniały itp.
Dareczek
Dareczek 15.04.2017, 12:18
Ci co udają świętych i próbują grać tych co leżą przed ołtarzem krzyżem to na samym końcu jako pierwsi wbiją ci nóż w plecy.
masz pełna rację
masz pełna rację 16.04.2017, 10:44
znam kilku takich, PO świętach o tym POrozmawiamy :)
Życzliwy
Życzliwy 15.04.2017, 13:08
Masz rację tak jest wszędzie. Najpierw ktoś jest w jednej, opcji, za chwilę w kolejnej, a potem w jeszcze innej. Darek jest wierny swoim przekonaniom i poglądom, ale jak widać ma też wrogów. Darku życzę Ci abyś pozostał sobą w tym co robisz, patrzał z optymizmem do przodu i myślał pozytywnie. Tymi którzy Ciebie nie lubią się nie przejmuj, bo ich zniszczy ich własny jad.
do Życzliwego
do Życzliwego 15.04.2017, 17:59
Bardziej chodziło o inną personę - odwrotność twojej wypowiedzi. Cóż... jak widać w dzisiejszych czasach jak nie napiszesz prosto, językiem rodem ze wsi to nikt nie zrozumie sarkazmu, metafory itd. itp. etc.
Alleluja i do przodu
Alleluja i do przodu 15.04.2017, 18:19
Kochanowski, fraszkę byś jakąś zapodał, talent marnujesz na tym forum
do Alleluja
do Alleluja 15.04.2017, 19:06
Człowieczku, idź do łopaty bo tam jesteś najwydajniejszy.
Oj
Oj 15.04.2017, 18:38
nie śmiej się proszę z tego gościa, który wypisuje tutaj ukryte przesłania do ludzi ze wsi. To pewnie taki nowy mieszczański zakamuflowany styl.
do Oj
do Oj 15.04.2017, 19:11
Odwal się jak szczur na otwarcie kanału i idź na sumę o 12:00. A potem zabierz dzieci na lody. Może to będzie praktyczniejsze niż krytykowanie ludzi, którzy mają olej w głowie, a nie sieczkę jak to u ciebie występuje.
Spokoju zyczę
Spokoju zyczę 15.04.2017, 19:15
Ludzie święta są! trochę spokoju i pokory! Matko co za lud TylKOD kłócić się i kłócić i atakować! Przestań już to czas refleksji jest
franc
franc 14.04.2017, 18:33
Ten zdrajca Ossowski z nimi !!
lll
lll 14.04.2017, 09:44
Artykuł powinien mieć tytuł: " Wspólne żarcie ponad podziałami "
Marta
Marta 14.04.2017, 10:08
Święta są. Wielki Piątek. Chciaż w takie dni przestań zatruwać siebie i innych jadem nienawiści.
PONAD PODZIAŁAMI - żart?
PONAD PODZIAŁAMI - żart? 14.04.2017, 07:38
a gdzie jest Burmistrz Majewski? Gdzie jest były Burmistrz Czucha? Gdzie jest Wójt Piechowski? Gdzie jest były Wójt Tkaczyk? CZY WYMIENIENI POLITYCY NIE BYLI ZAPROSZENI? Dlaczego? Przecież to oni w naszym środowisku kształtują kierunki polityki.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 14.04.2017, 08:46
Oj nie było ciebie tam skoro nie wiesz kto był. Żal ci ściska 4 litery. No i dobrze. Pan Czucha kształtuje kierunki polityki? Przecież jego ludzie przeszli do KOD u. Oj joj joj masz zerową orientację hejterze
Czyżby?
Czyżby? 14.04.2017, 13:33
Chyba jednak mylisz się. Ciebie tam nie było.
JJ
JJ 14.04.2017, 01:55
"Sztuczność" jak zawsze. To już nie jest śmieszne, to jest po prostu żałosne.
Zen
Zen 13.04.2017, 22:23
Fajnie by było jak by politycy potrafili tak się dogadywać i wspólnie działać. To by wyszło na dobre nam wszystkim.
Janusz
Janusz 13.04.2017, 13:32
Ponad podziałami to jest dobre dzialanie. Zgoda buduje. Tak właśnie powinno być.
Darku
Darku 13.04.2017, 11:28
Trzymaj się. Ty potrafisz budować i scalać, a grono osób tylko niszczy się wzajemnie. Dobrze że są wybory i że o nich myślisz. Gratuluję wczorajszego meczu.
Wspaniale, cudownie...
Wspaniale, cudownie... 13.04.2017, 11:10
Wybory "samorządowe 2018" czas zacząć! Czyżby Pan Darek planował COŚ nowego? Cóż tam była za mieszanka: Pani poseł Jakubiak (była w PIS, Polska jest Najważniejsza a teraz?), Pan Marszałek Strug, Wice Starosta Ossowski, wielu działaczy POwszechnie znanych ze swoich poglądów lewicowo - liberalnych oraz jeden AS w talii...

Pozostałe