"Idziemy ku zmatrwychwstaniu"

  • 14.04.2017, 10:01
  • admin 24
"Idziemy ku zmatrwychwstaniu"
W świątecznym "Przesłuchaniu" gościmy księdza prałata Antoniego Bączkowskiego - proboszcza Parafii Świętej Trójcy oraz kustosza kościerskich Sanktuariów Maryjnych.

Niedzielą Palmową rozpoczął się Wielki Tydzień. W ciągu całego roku liturgicznego to jest jedyny tydzień nazywany „wielkim”. Czy można powiedzieć to w pewien sposób esencja wiary?

 

Podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży powiedział ksiądz proboszcz: „Wyruszyliśmy w drogę z Panem Jezusem”. Młodzi potrzebują Boga w swojej życiowej wędrówce?

 

Widzimy, że pojawiają się nowe formy duchowości. Przykład to Ekstremalna Droga Krzyżowa. Niekonwencjonalne drogi na zbliżenie się do wiary są konieczne we współczesnym świecie? Modlitwa musi wychodzić poza mury kościołów?

Statystyki pokazują, że mieszkańcy kościerskiego dekanatu są bardzo religijni. W kwestii uczęszczania na msze Kościerzyna wybija się ponad przeciętną. Skąd bierze się to wielkie przywiązanie do wiary?

 

Już wkrótce parafię czekają wielkie jubileusze: 100-lecie kościoła i 100-lecie Objawień Fatimskich. W jaki sposób obchodzone będą te rocznice?

 

Rada Miasta wyraziła zgodę na udzielenie dotacji na remont dachu kościoła Świętej Trójcy. Kiedy ruszą prace i jaki będzie ich zakres?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 28.04.2017, 14:31
Kiedy będzie następna dotacja na śmieci dla ZGW ?. Burmistrz już nie jest w radzie ale za to Radny R. jest.
x
x 28.04.2017, 14:26
Dochody z chrztów, ślubów, pogrzebów, stawiania pomników na cmentarzu, opłat za miejsce pochowku, tace, inne zbiorki i jeszcze od Rady Miasta i Burmistrza dotacje na dach ?
Proponuje jeszcze dać dotacje na założenie porządnych kranów na cmentarzu, te które są pamiętają parę pokoleń oraz zrobienie porządku z grobami, których juz nikt nie pielęgnuje. Nie mieszać wiary katolickiej z gospodarnością bo ta jest w Kościerzynie tragiczna.
Proboszczu przyprowadź ludzi do Chrystusa
Proboszczu przyprowadź ludzi do Chrystusa 28.04.2017, 13:34
Księdza zadaniem jest sprowadzać do Kościoła tych, co są od niego daleko, a nie pocieszać się "dobrymi statystykami pobożności". Niech ksiądz zacznie wykorzystywać narzędzia, które mogą dotrzeć do człowieka. Samym pohukiwaniem na ogłoszeniach parafialnych nic ksiądz nie osiągnie.
Hana
Hana 18.04.2017, 19:33
Kiedy Ksiądz Proboszcz będzie dostępny dla parafian w biurze parafialnym w godzinach pracy biura?
Święta przeżyliśmy w ciszy
Święta przeżyliśmy w ciszy 18.04.2017, 07:24
Teraz możemy sobie POwiedzieć: MAMY KOMPLETNY ZASTÓJ W NASZYM KOŚCIERSKIM REGIONIE i nic nie wskazuje aby cokolwiek miało się ruszyć
ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16.04.2017, 10:43
Z okazji świąt wszystkim składam życzenia: zdrowych, spokojnych świąt oraz radosnych spotkań. Do zobaczenia PO świętach :)
Dziękuje!
Dziękuje! 15.04.2017, 07:36
W ciszy będziemy świętować. Cisza jest najwłaściwsza dla nas katolików.

Pozostałe