"Przyroda i krajobraz to nasz największy atut"

  • 21.04.2017, 10:05 (aktualizacja 21.04.2017, 10:14)
  • admin 24
"Przyroda i krajobraz to nasz największy atut"
Z Lidią Narloch - kierownik Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub" rozmawiamy o ofercie turystycznej powiatu kościerskiego.

Przed nami majowy weekend, to też rozpoczęcie sezonu turystycznego na Kaszubach Czy wiadomo już, jaki będzie ten sezon? Jak było w zeszłym roku? Czy hotele i pensjonaty były pełne?

Kilka lat temu wielkim bumem były gospodarstwa agroturystyczne. Takie eko-wczasy są ciągle popularne na Kaszubach?

LOT "Serce Kaszub" rozpoczyna właśnie realizację nowego,internetowego projektu. Portal ma w sposób ciekawy i kompletny prezentować walory turystyczne powiatu kościerskiego i zachęcać turystów do przyjazdu na te tereny, natomiast panel rezerwacji noclegów - ułatwić znalezienie docelowego miejsca noclegowego. Kiedy strona zacznie działać?

Podróżowanie po świecie jest teraz kojarzone z niebezpieczeństwem. Czy Polska, a więc też Kaszuby to pewna destynacja? Jesteśmy odbierani jako miejsce bezpieczne?

W zeszłym roku LOT wprowadził Kartę Turysty. Uprawniała ona do zniżek na różne usługi: gastronomiczne, noclegowe i rekreacyjne. Jak wiele osób skorzystało z tej opcji? Kolejna edycja ma być dwuletnia, czyli raz zdobyta karta będzie obowiązywała przez dwa lata. Wszystko po to, by turyści wrócili?

Co najbardziej podoba się turystom w powiecie kościerskim i Kościerzynie, a czego wciąż brakuje?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lokals
Lokals 08.05.2017, 20:18
Nie rozśmieszajcie mnie... Piękno krajobrazu....Jedziemy w stronę Wdzydz - (miejscowości najbardziej znanej z turystyki w powiecie kościerskim). Za lasem zaczyna się krajobraz żwirowni, potem mała przerwa i żwirownia znów po lewej. Potem z krajobrazem jest nieco lepiej ale sząłu nie robi. Wszystko to podziwiamy z drogi która to czasy swojej świetności chyba za Gierka miałą, dziura na dziurze dziurą pogania. O jakiej turystyce my tu mówimy...
o remoncie POwiadaja od czasów starosty stencla...
o remoncie POwiadaja od czasów starosty stencla... 09.05.2017, 08:01
a PO nim byli inni i do dziś nic czyli czasy Gierka :)
Lokals
Lokals 10.05.2017, 00:31
Nie obchodzi mnie kto i do kogo ta droga należy tylko boli mnie że wcale za to nikt się nie zabiera. Koła można urwać nie mówiąc o prestiżu.
koscierzak
koscierzak 27.04.2017, 00:16
Moze Polska jest odbierana jako miejsce bezpieczne ale w Powiecie koscierskim juz nie do konca ze wzgledu na jakosc drog tu jest dziura na dziurze popedzana dziura.Inne gminy potrafia stac na wysokosci zadania a tu sredniowiecze.Chocby gm Sterzyca jakosc drog w porownaniu do naszych to niebo a ziemia.Jadac od nich do koscierzyny na granicy gmin przechodzimy szok totalny to cos w rodzaju jakby sie wiezdzalo do strefy zbombardowaniej po zmasowanych atakach wojennych.Sporo ludzi z koscierzyny jezdzi tam do pracy(bo tu tylko hipermarkiety stawiaja) a ta droga to jak przedzieranie sie przez linie frontu.

Pozostałe