Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem III rundy Pucharu Świata

  • 24.04.2017, 09:15 (aktualizacja 28.04.2017, 13:16)
  • Mat. nadesłane
Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem III rundy Pucharu Świata
W dniach 22-23 kwietnia 2017r na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyła się III runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach.

Marcin Łukowicz zawodnik UKS Manta Kościerzyna podczas swoich 3 startów zdobył 3 złote medale na dystansach 50 BF, 100BF, 200BF.

Osiągnięcie Marcina dało mu tytuł najlepszego zawodnika III rundy Pucharu Świata. Najlepszą zawodniczka została reprezentantka Ukrainy Vakareva Yelyzaveta.

Wśród 31 klubów, których zawodnicy zdobywali medale UKS Manta Kościerzyna uplasowała się na 7 miejscu, a 1 miejsce wśród 5 klubów z Polski.

Każdy zawodnik mógł płynąć w 3 startach, a klub mógł wystawić tylko 2 zawodników na każdym dystansie. W zawodach brało udział 14 zawodników UKS Manta, dla których udział w międzynarodowych zawodach był szansą zdobycia doświadczenia, sprawdzenia swoich możliwości na długim basenie (50m) i udowodnienia, że możemy rywalizować z najlepszymi.

W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników z 55 klubów z całego świata, prym wiodły kluby z Ukrainy i Kolumbii i Węgier.

Fantastyczna forma Marcina pozwala optymistycznie patrzeć na Jego udział w Mistrzostwach Świata Juniorów które odbędą się lipcu 2017r w Tomsku (Rosja).

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aurus_WAWA
Aurus_WAWA 26.04.2017, 00:55
Mentalność Polaków- prowincjonalne wszystko o czym nie ma pojęcia. A w innych państwach? Najlepsi pływacy w pletwach w Azji, we Włoszech czy na Ukrainie żyją lepiej niż najlepsi pływacy w Polsce! Startuja "u nas" Olimpiczycy z pływania od Rosji, po Węgry a kończąc na Szwajcarii:) tylko Polacy wolą hejtować na forum niz wziąć się do roboty????
XYZ
XYZ 25.04.2017, 09:03
Sport jest sportem, obojętnie jaka to dyscyplina, nie wolno żadnego sportowca dyskredytować, tylko cieszyć się jego sukcesem Ten chłopak wygrał, dlaczego umniejszacie Jego sukces?,
Niewielu może pochwalić się porównywalnym sukcesem np W.Kolczyk, D.Pek i nikt więcej, który także są niedocenieni.
Mam wrażenie, że komentarze podważające tę konkretną dyscyplinę to zazdrośni "specjaliści" od pływania z naszego kościerskiego środowiska,
Jakie Wy macie osiągnięcia ? nawet z okręgówki nie wychodzą pływacy z Kościerzyny
Stefan
Stefan 24.04.2017, 19:16
Jaki typowy ZAZDROSNY I ZAWISTNY wpis - prowincjonale zawody ? a nawet gdyby tak, to co z tego ? lepiej żeby te dzieciaki w parku chlały wódę i ćpały ?
ja
ja 24.04.2017, 23:07
Zgadzam się z wpisem poniżej. Sport ten jest raczej niszowym wymysłem osób, które w normalnych zawodach pływackich nie miałyby najmniejszych szans nawet ze średniakami... Równie dobrze mógłby odnosić sukcesy w takich dyscyplinach sportowych jak siatkówka kopana, boks szachowy, polorugby czy hokej pod wodą! Na siłę lansuję się chłopaka w naszych lokalnych mediach...
do Angeliki
do Angeliki 24.04.2017, 17:41
Proszę sprawdzić informacje zanim się takie bzdury napisze. Wyniki z 3 rundy PŚ w Olsztynie są na stronie Megatiming : http://megatiming.pl/contests/…
1 runda PŚ odbyła się w lutym na Węgrzech, 2 w marcu we Włoszech, 3 w Olsztynie, 4 w maju w Tunezji a finał we wrześniu w Turcji http://www.pzp-n.pl/ zakładka kalendarz
marek
marek 25.04.2017, 12:49
Zajrzałem na tę strone do ktorej podałaś link. Startowało tam zaledwie 14 panstw. I to ma byc puchar swiata? Jestes mitomanka. Nie mam nic przeciwko temu chlopakowi, zycze mu jak najlepiej, ale na Boga - skromnosci trochę.
Angelika
Angelika 24.04.2017, 17:05
Prowincjonalny związek, prowincjonalna ranga, prowincjonalne zawody. Dziwne, że te wszystkie "puchary świata" organizowane są w Polsce. Na stronie http://www.pzp-n.pl, nie ma śladu informacji o wynikach tego "pucharu". Są to po prostu zwykłe strefowe eliminacje do Mistrzostw Świata, a nie żaden "puchar świata". I co to za śmieszna liczba - 55 klubów i zaledwie 360 zawodników? 55 klubów to zarejestrowanych jest w jednej dzielnicy Moskwy. Myślę, że więcej pokory i skromności by się przydało.

Pozostałe