Dzień Ziemi w Kościerzynie

  • 24.04.2017, 12:43 (aktualizacja 28.04.2017, 13:16)
  • admin 24
Dzień Ziemi w Kościerzynie
Dzień Ziemi Kościerzyna już od lat obchodzi z wielkim przytupem. W tym roku międzynarodowe święto odbywa się pod hasłem „w kierunku natury” i właśnie w stronę ekologii wyruszył eko-pochód.

O wpół do dziesiątej pod Zespołem Szkół Publicznych nr 1 zebrało się kilkaset osób. To uczniowie i nauczyciele z niemal wszystkich szkół powiatu kościerskiego. Uczestnicy mieli ze sobą tablice z ekologicznymi hasłami, a wielu z nich przebrało się w barwne, odzwierciedlające bogactwo natury stroje.

Marsz Ziemi przeszedł ulicami Skłodowskiej, Księży Zmartwychwstańców, Wybickiego i Szopińskiego do Ogródka Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta. Tu odbył się Festyn Ekologiczny,

Ta impreza ma przede wszystkim promować zachowania proekologiczne. W tym roku najważniejszym tematem jest ochrona różnorodności biologicznej. Wszystko po to, by już najmłodsze dzieci nauczyć dbania o naszą planetę, która jest dla nas po prostu niezbędna.

W Ogródku Jordanowskim pojawiły się między innymi stoiska parków krajobrazowych, zielonych szkół, nadleśnictw, SANEPiD, MOPS, ZHP, Policji, Straży Pożarnej. Można było wziąć udział w konkursach ekologicznych, zobaczyć, jakie tropy zostawiają leśne zwierzęta, czy sprawdzić, jaka jest jakość wody dostarczanej przez KOS-EKO. Każdy, kto oddał makulaturę otrzymał w zamian drzewko. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kornem częstowali zdrowymi przekąskami.

Występy maluchów na scenie to jedna z ważniejszych części Dnia Ziemi w Kościerzynie. Dzieci mają szansę popisać się swoimi umiejętnościami przed dużą widownią. Wszystko oczywiście w ekologicznym stylu!

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe