Bardzo dobre wyniki Testu Coopera w Kościerzynie

  • 24.04.2017, 13:28 (aktualizacja 28.04.2017, 13:16)
  • KOSiR
Bardzo dobre wyniki Testu Coopera w Kościerzynie
22 kwietnia na Stadionie Miejskim odbyła się kolejna edycja Testu Coopera. Po raz pierwszy test ten odbywał się na bieżni wokół Stadionu. Oprócz sprawdzenia się w próbie można było skorzystać z profesjonalnego sprzętu do gry w Speed-ball. W ten weekend testy Coopera odbywały się w wielu miastach w Polsce.

Budującym jest fakt, że osób chcących się sprawdzić swoją aktualną kondycję było więcej niż w roku ubiegłym. Na 35 uczestników 19 osób uzyskało wynik bardzo dobry, 14 dobry, 2 osoby średni. Uzyskane rezultaty świadczą o wysokiej wytrzymałości miłośników biegania. Na teście nie zabrakło również członków i trenera klubu KUKS Remus Kościerzyna. Warto przypomnieć, że test Coopera polega na 12 minutowym nieprzerwanym biegu, zaś dystans jaki pokona się w tym czasie, uznaje się za miarę wytrzymałości. Próba ta uwzględnia różnice wieku oraz płci.

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury atmosfera na teście była sprzyjająca, można było liczyć na doping ze strony innych uczestników, posłuchać profesjonalnych porad doświadczonych trenerów i co najważniejsze sprawdzić swoją wytrzymałość.

Najmłodsza uczestniczka testu miała 8 lat, zaś najstarszy biegacz 67. Najkrótszy dystans jaki został pokonany w ciągu 12 minut to 1695 metrów, zaś najdłuższy – 3515 m.

Wszyscy uczestnicy testu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, zaś ci którzy osiągnęli w swojej kategorii wynik bardzo dobry, otrzymali także sportowy bidon.

Więcej zdjęć na profilu: www.facebook.com/kosirkoscierzyna

KOSiR

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Alojzy
Alojzy 25.04.2017, 07:25
I co tu komentować? Wszystko widać.

Pozostałe