Karetka utknęła w fontannie

  • 26.04.2017, 13:37 (aktualizacja 28.04.2017, 13:15)
  • admin 24
Karetka utknęła w fontannie
Podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia doszło do nietypowego zdarzenia. Karetka pogotowia kościerskiego szpitala utknęła w fontannie.

Nie tak miał wyglądać udział ratowników w Dniu Zdrowia. Karetka przyjechała na rynek, by wesprzeć akcję, a skończyło się tak, że sama potrzebowała pomocy. Kierowca, który nie pochodzi z Kościerzyny nieopatrznie wjechał na płytę fontanny, która zapadła się pod ciężarem pojazdu. Koło utknęło i jedyną opcją na wyjście z sytuacji było ściągnięcie dźwigu.

A wszystko to tuż przed rozpoczęciem sezonu. 1 maja fontanna miała zostać uruchomiona, być może się uda, ale to już zależy od rozmiaru uszkodzeń. Diagnozowanie trwa. Jak dowiedzieliśmy się od wiceburmistrz Ewy Aleksandrowicz, z pokryciem strat nie powinno być problemu, bo fontanna jest ubezpieczona, pojazd również.

Nie pierwszy raz kościerska fontanna nie wytrzymała ciężaru decyzji nierozważnego kierowcy. Wspomnijmy pamiętny rajd po rynku z 2011 roku. Pół roku po uruchomieniu fontanny kierowca osobówki zdecydował się na brawurową jazdę po inwestycji za 600 tys. zł. Kilka miesięcy później fontanna zapadła się po tym, jak wjechał na nią samochód dostawczy,

Chyba czas zastanowić się, jak uchronić kościerską fontannę przed kolejnymi, kosztownymi urazami. Czekamy na Państwa opinie: czy fontanna powinna zostać ogrodzona?

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a co na to Burmistrz?
a co na to Burmistrz? 28.04.2017, 06:51
Co na to radni? Co na to "mała eminencja" z Młodzieżowej Rady Miasta? Czy wiedzieli o zorganizowanym festynie? Czy był tam ktokolwiek ze Straży Miejskiej i pilnował porządku? A może wszystko było jak zawsze zorganizowane na "żywioł"?
hmmm
hmmm 28.04.2017, 06:26
obstawić ławkami dookoła i będzie SI;)
dziadostwo nie fontanna
dziadostwo nie fontanna 27.04.2017, 21:15
A ja proponuję posadzić tam ciecia czyli byłego kościerskiego Lorda, niech siedzi kontempluje i pilnuje, może przy okazji jeszcze się czegoś nauczy - w końcu na naukę nigdy nie za późno.
Gregory113
Gregory113 27.04.2017, 09:10
Należy fontannę tylko zabezpieczyć uniemożliwiając najazd na płytę za pomocą np. niskich słupków o rozstawie mniejszym od szerokości pojazdów dwuśladowych.
Toć to szok
Toć to szok 26.04.2017, 21:45
kto był pomysłodawcą tej fontanny? Kto to wymyślił??
Janusz
Janusz 26.04.2017, 21:53
Fontanna to pamiątka po małym burmistrzu Marcinku. Tak samo jak rynek z wypadającymi kostkami
rad
rad 27.04.2017, 21:41
tak zapewne tamten rynek był super? bo dla mnie to teraz wygląda ładnie i schludnie, ale jak widać jeszcze się nie urodził taki co każdemu dogodził...
Ania
Ania 28.10.2021, 09:23
przejdź się w butach na obcasie, powodzenia :D
czytelnik
czytelnik 26.04.2017, 20:35
Myślę, że szpital powinien ubiegać się o odszkodowanie od miasta za uszkodzenie karetki
Drajwer
Drajwer 26.04.2017, 19:37
Jestem ciekaw czy dźwig skasował 1000zł Bo ceny to Drajwer ma z Kosmosu !!!!
WerDraj
WerDraj 27.04.2017, 11:55
Jak mu zazdrościsz to zrób uprawnienia, kwalifikacje, badania lekarskie, badania psychologiczne, kup auto ciężarowe z wyposażeniem, ubezpiecz, zapłać podatki i ZUS, kup paliwo, zapłać pracownikom i do roboty !!!!!!!!!
Kiełbasa
Kiełbasa 27.04.2017, 13:47
Brawo!!! liczyć innym to każdy potrafi ...
Kaszub
Kaszub 26.04.2017, 19:08
Naturalnie,powinno się ogrodzić fontannę
Ma ona pełnić funkcję estetyczną a nie jak dotąd służyć do kąpieli
Sanepid dawno powinien zareagować aż dziw bierze że się jakaś epidemia nie rozszerzyła
Bezdomni mają łaźnię
Psy kibel
Dzieci kąpiel
Kaszubista
Kaszubista 26.04.2017, 19:28
Mądre słowa. Powinno ogrodzić się fontannę murem, na 2 metry i monitoring. No dyżury sanepidu i mandaty !!!!!
To nic że w Szwecji - Karlskronie np. we wszystkich fontannach woda jest zdatna do picia, bo tam fontanny są dla ludzi, u nas ma być mur i mandat !!!!! Bo fontanny są po to aby robić przy nich zdjęcia do ulotek reklamowych przed wyborami.
poldek
poldek 26.04.2017, 18:28
Zlikwidować ten zbędny rezerwuar bakterii.
Dawid
Dawid 26.04.2017, 16:59
Psy szczekają karawana jedzie dalej
diwaD
diwaD 26.04.2017, 18:08
No właśnie nie jedzie, stoi w fontannie.
Drajwer
Drajwer 26.04.2017, 14:55
Jeżeli tanie fontanny wewnętrzne przeznaczone do galerii itp. montuje się w płycie rynku to tak będzie się działo. Będzie ona non stop zapychana pisakiem, liśćmi, petami i rozjeżdżana samochodami, Teraz trzeba na rogatkach miasta każdemu wjeżdżającemu kierowcy rozdawać plan miasta z instrukcją i ostrzeżeniem gdzie znajduje się fontanna, w którą można przypadkiem wjechać.
kar
kar 27.04.2017, 21:45
fontanna nie jest od tego aby po niej jeździć.
Hydraulik
Hydraulik 28.04.2017, 09:05
Jeżeli byłaby to fontanna zewnętrzna to powinno dać się po niej jeździć, co w tym dziwnego ? Fontanny marketowe wytrzymają tylko obciążenie 2 żuli.
TSL
TSL 27.04.2017, 21:44
ty się drajwer nie udzielaj w tej kwestii tylko zajmij się swoim nosem, specjalisto od siedmiu boleści...
``