Młode talenty przeniosły widzów do starego kina

  • 27.04.2017, 09:43 (aktualizacja 28.04.2017, 13:15)
  • admin 24
Młode talenty przeniosły widzów do starego kina
Do „Starego Kina” przenieśli widzów uczniowie i absolwenci kościerskiego Gimnazjum nr 1, którzy przygotowali widowisko muzyczne w klimacie lat 30. i 40.

Poniedziałkowy koncert to kolejna odsłona projektu „Filharmonia Młodych Talentów”. Idea promowania uzdolnionych mieszkańców miasta i powiatu zrodziła się w 2013 roku. Od ponad trzech lat w Sali Szopińskiego odbywają się pokazy umiejętności lokalnych artystów.

Jolanta Sutor - zastępca dyrektora Kościerskiego Domu Kultury: Filharmonia Młodych Talentów wciąż żyje. Od kilku lat na naszej kościerskiej scenie promujemy młodych artystów. Tych, którzy pochodzą z Kościerzyny i okolic, tych, którym udało się już zaistnieć na scenach nieco większych niż sceny kościerskie, których cały czas dopingujemy. A dzisiejszy koncert jest w wykonaniu zupełnie młodych talentów, czyli uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie.

Ponad 30 uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 przygotowało taneczno-wokalne widowisko, w którym przypomnieli wielkie przeboje sprzed wielu, wielu lat. Do dawnej epoki przenieśli widzów nie tylko melodiami, których nie sposób zapomnieć, ale też strojami i rekwizytami. Dzięki temu w Sali Szopińskiego można było odnieść wrażenie, że czas cofnął się o ponad 70 lat i wszyscy znaleźliśmy się w starym, małym kinie, wprost z piosenki Mieczysława Fogga.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe