Wiwat Maj! Piknik w Strzelnicy

  • 05.05.2017, 10:43 (aktualizacja 11.05.2017, 10:39)
  • Krzysztof Wencki
Wiwat Maj! Piknik w Strzelnicy
Majówka bez pikniku pod gołym niebem nie byłaby w pełni majówką. 3 maja spotkaliśmy się więc w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica.

Przed długim weekendem największą niewiadomą była pogoda. Na szczęście okazała się łaskawa. Co prawda maj zawsze był bardziej zielony i cieplejszy, ale wielkim plusem był brak deszczu. 3-majowy piknik w Strzelnicy odbył się więc bez przeszkód.

Ważnym elementem Święta Konstytucji jest 3-majowe Strzelanie z Bractwem Kurkowym. W tym roku Kur padł najszybciej w historii: już w drugiej kolejce. A to za strzałem Piotra Dargacza, który tym samym został Królem 3-Majowym. Odbyły się już pierwsze rozmowy o wstąpieniu młodego, zdolnego strzelca w szeregi kościerskiego bractwa.

Zabawie w Strzelnicy akompaniował zespół „4 Asy” z Wielkiego Klincza. Dla najmłodszych gry i zabawy przygotował Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji Nie zabrakło też poczęstunku w postaci żołnierskiej grochówki z Garczyna, a na deser swojskiej drożdżówki.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ale były tłumy.
Ale były tłumy. 06.05.2017, 07:19
Gdyby odjąć funkcyjnych co mieli wyznaczone zadania to mieszkańcy zmieścili by się w jednym autobusie i to tym najmniejszym....
Bk
Bk 06.05.2017, 19:42
Dokładnie :-D

Pozostałe