WOPR podsumowało lato

  • 05.11.2015, 14:01 (aktualizacja 12.11.2015, 13:27)
  • Kościerskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
WOPR podsumowało lato
Bezpieczne Wody 2015 – pod takim hasłem odbyła się gala podsumowania sezonu letniego 2015 przygotowana przez Kościerskie WOPR.

Spotkanie rozpoczęło się w Sali Kina REMUS w Kościerzynie od przyrzeczenia ratowników. Przyrzeczenie po raz pierwszy składali absolwenci ostatniego kursu ratowniczego. Ślubowanie jednak przypomnieli sobie wszyscy członkowie WOPR obecni na Sali.


Po krótce zostały omówione główne działania prowadzone w sezonie letnim. Na szczególną uwagę zasłużyła nauka pływania prowadzona w gminie Kościerzyna przez ratowników Kościerskiego WOPR nad jez. Zagnanie, Graniczne oraz Dobrogoszcz – jako pierwszy element złotej zasady 3 x P, czyli Pływanie, Prewencja, Pomoc. Podkreślone zostały kursy ratownicze, płetwonurkowe, motorowodne, szkolenia skuterowe, KPP i inne organizowane przez Kościerskie WOPR.
 

Przypomniana została też akcja BEZPIECZNE WAKACJE, zorganizowana przy współpracy Policji, Straży Pożarnej oraz KOSiRu w Kościerzynie nad jez. Gałęźne i GOKSiRu w Lipuszu, nad jez. Skrzynki Duże. Obie akcje przeznaczone dla dzieci i młodzieży cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.


Nie mogło zabraknąć statystyki. Na szczęście dla naszego terenu – na tle Polski wypadamy wzorowo – 0 utonięć.
 

Po omówieniu działań przyszedł czas na nagrodzenie tych, którzy pracowali w tym sezonie – ze szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem. Podziękowano także przyjaciołom, osobom szczególnie zaangażowanym w funkcjonowanie organizacji, ale nienależącym do Kościerskiego WOPR. Ci, którzy są szczególnie życzliwi i pomocni również zostali obdarowani małymi prezentami.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył jeden z ratowników - Damian Zblewski, który kilka dni wcześniej uratował kolejne życie, udzielając pomocy przypadkowo zauważonej osobie.


Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do spotkania, które pozwoliło podziękować wielu osobom, dla których najważniejsze jest życie ludzkie.

 

 

Kościerskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe