Maj zaskoczył śniegiem. Kiedy będzie cieplej?

  • 09.05.2017, 13:26 (aktualizacja 12.05.2017, 10:52)
  • admin 24
Maj zaskoczył śniegiem. Kiedy będzie cieplej?
Ładną mamy zimę tej wiosny. We wtorek rano w Kościerzynie, ale też wielu innych miejscach Pomorza spadł śnieg.

Takiego widoku w maju raczej mało kto się spodziewał. Tymczasem zamiast zieleni i kolorowych kwiatów znowu nadeszła biel. Śnieg od rana padał bardzo intensywnie i szybko przykrył Kościerzynę „Pogoda zwariowała” - komentowali zaskoczeni mieszkańcy.

Ale meteorolodzy twierdzą, że śnieg w maju to nic niezwykłego. Winne jest arktyczne powietrze, które pojawia się w środkowej Europie właśnie w połowie maja. Stąd nazwa "zimni ogrodnicy". 

Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą występowały na obszarze Pojezierza Pomorskiego jeszcze do końca tego dnia oraz w nocy. Powoli będą jednak zanikać. W nocy przy gruncie możliwe są kilkustopniowe przymrozki do około -2 stopni.

Śnieg w Kościerzynie szybko stopniał, ale może się jeszcze pojawić. Powtórka z zimy ma potrwać do połowy maja. Choć niektórzy tracą już nadzieję: stopniowo ma robić się coraz cieplej. W środę termometry mają pokazywać do 8 stopni.

Grażyna Dąbrowska - synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: Miejscami jeszcze początkowo może padać gdzieś deszcz ze śniegiem, ale będzie to przechodzić w opady samego deszczu. I kolejne dni i kolejne noce już bez przymrozków i temperatura będzie nam ciągle rosła. W czwartek będziemy mieli w ciągu dnia od 10 do 12 stopni, a kolejne dni: piątek, sobota, niedziela będą bardzo ciepłe. To już będzie kilkanaście stopni.

Wiosennie zrobi się dopiero po „Zimnej Zośce”. To kiepskie wieści dla kierowców, którzy muszą zmagać się z bardzo zmiennymi warunkami na drogach. Pozostaje trzymać się nadziei, że prognozy się sprawdzą i już wkrótce na długo pożegnamy zimę.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

takie "cuda" tylko u nas
takie "cuda" tylko u nas 11.05.2017, 12:05
Burmistrzem jest Majewski, "członkiem" zarządu Związku Gmin Wierzyca jest Radelski, a Kąkol asystentem i doradcą od wizerunku, tego nawet dyrektor z KOSiR nie wytrzymał :)
G57
G57 10.05.2017, 17:20
Za Tuska takie coś było nie do pomyślenia.

Pozostałe