Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kościerzynie

  • 17.05.2017, 14:40 (aktualizacja 25.05.2017, 13:24)
  • Krzysztof Wencki
Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Kościerzynie
Fundusze europejskie zapewniły całej Polsce potężny zastrzyk finansowy, dzięki któremu udało się zrealizować wiele inwestycji. Z unijnych pieniędzy niejednokrotnie skorzystała także Kościerzyna. Dlatego też nasze miasto włącza się w Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych.

Od 18 do 21 maja w całym kraju zaplanowano wiele atrakcji prezentujących inwestycje powstałe z wykorzystaniem środków unijnych. Kościerzyna często sięgała po europejskie fundusze, dzięki czemu miasto zmieniało swoje oblicze poprawiając komfort życia mieszkańców i uatrakcyjniając ofertę dla turystów. Wsparcie unijne umożliwiło rewitalizację kościerskiego rynku i wybudowanie Centrum Kultury Kaszubskiej, powstał Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości STOLEM, a ekologiczną energię w postaci instalacji solarnych upowszechnił projekt Słoneczna Kościerzyna. To, oczywiście nie wszystko.

Jednym z najważniejszych wspieranych przez Unię przedsięwzięć była rewitalizacja Muzeum Kolejnictwa. I właśnie to miejsce włącza się w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

18 maja muzeum będzie można zwiedzać bezpłatnie. A jest tu co oglądać. Kościerska Parowozownia posiada najliczniejszą i wciąż rozrastającą się ekspozycje pojazdów szynowych w Północnej Polsce. To prawdziwa muzealna perełka i przystanek obowiązkowy dla miłośników kolei.

A po wizycie w Parowozowni Kościerzyna zaprasza na seans do Kina Remus. Mieści się ono w Sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego. To miejsce również istnieje dzięki wsparciu unijnemu. Fundusze europejskie pozwoliły na modernizację, rozbudowę i wyposażenie budynku. Teraz kościerskie kino cieszy się wielką popularnością wśród widzów, którzy nie muszą już jeździć na seanse do Trójmiasta.

Już 19 maja Kino Remus oferuje specjalny seans filmowy w promocyjnej cenie. Rezerwacji miejsc na komedię „Wszystko albo nic” można dokonać przez internet, telefonicznie lub w kasie kina.

 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe