"Pracujemy nie tylko w sezonie letnim"

  • 06.11.2015, 13:41 (aktualizacja 26.11.2015, 14:13)
  • Krzysztof Wencki
"Pracujemy nie tylko w sezonie letnim"
Gościem „Przesłuchania” jest w tym tygodniu Jan Dittrich - dyrektor Kościerskiego Domu Kultury.

Za nami sezon letnich imprez, ten najbardziej pracowity pod względem wydarzeń kulturalnych. Rozmowę zaczęliśmy więc od jego podsumowania. Co ciekawego działo się w Kościerzynie w te wakacje? Największa impreza to Dni Kościerzyny. Jak długo trwa ich przygotowanie i jaki to koszt dla naszego miasta? Czy są już plany na przyszły rok? Jednym z wydarzeń, które przyciągnęły tłumy na rynek był koncert Donatana i Cleo. Dotarły do nas skargi mieszkańców dotyczące braku toalet. Czy nie można zorganizować na Rynku przenośnych toalet podczas takich imprez?

 

W kwietniu Rada Miasta zdecydowała o dodatkowej kontroli komisji rewizyjnej w Domu Kultury. Jak wyglądała ta kontrola, czemu przyglądała się komisja? Jakie były wnioski komisji? Komisja rewizyjna miała zastrzeżenia między innymi do nieopłacania składek ZUS w terminie. Rzeczywiście były z tym problemy? Mówiono też o złym stanie budynku Domu Kultury przy ul Długiej. Czy on sprawdza się jako siedziba KDK? Co dzieje się w tym budynku? Przy okazji kontroli pojawiały się zarzuty, że spora część sal jest pustych, a powinny na siebie zarabiać. Czy możliwa jest sprzedaż budynku przy ul. Długiej i przeniesienie siedziby KDK np. do Sali Szopińskiego? Komisja Rewizyjna złożyła wniosek o powołanie Rady Programowej w Domu Kultury. Czy ona jest potrzebna?

 

Sezon letni za nami, ale to przecież nie oznacza, że Dom Kultury zapada w sen zimowy. Jakie imprezy przed nami?

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CIEĆ
CIEĆ 18.12.2015, 16:32
POCAŁUJCIE WY GO WSZYSCY W JEGO DUPE
wiesiek
wiesiek 04.12.2015, 03:12
Janie D nie wpisuj o sobie komentarzy
Wiesław
Wiesław 04.12.2015, 03:02
Jestem dumny, że poznałem osobiście pana Dittricha. Właściwy człowiek na właściwym stanowisku, co potwierdzają kolejni burmistrzowie. Koncert Pawła Nowaka z Filharmonią Kameralną z Sopotu na 5-lecie Muzeum Akordeonu to była prawdziwa uczta muzyczna.
@Itshak
@Itshak 12.11.2015, 17:20
I co nam z tej jego wiedzy? Czy ma to jakikolwiek wpływ na jego absolutny brak zrozumienia potrzeb kulturalnychw naszym mieście? Teraz czas na porządnego menagera, a nie błądzącego w obłokach melomana.
kaja
kaja 12.11.2015, 13:45
Proszę powiedziec kto otrzymuje wynagrodzenie za koncerty Big Bandu Fredens bo big band nic nie otrzymuje a podobno jest na to budżet.
Nie wiem
Nie wiem 12.11.2015, 23:03
Nie wiem. A kto powinien dostawać to wynagrodzenie ?
Itshak
Itshak 12.11.2015, 09:15
Pan Jan Dittrich jest największym autorytetem muzycznym w Kościerzynie, jego wiedza z dziedziny muzyki jest imponująca. Miałem z facetem troszke do czynienia, wiedziałem że jest dobry na swoim stanowisku ale szczęka mi opadła kiedy zaczęliśmy rozmawiać na temat historii i współczesnej muzyki. Do tego facet ma rozległe kontakty w świecie muzyki. No cóż czytając te hejtowskie wpisy współczuje wam drodzy Kościerzacy waszej świadomości i przyznaje Wam wszystki krytykom Jana Dittricha racje. On jest beznadziejny, ten facet kompletnie nie rozumie że poziom muzyczny przeciętnego Kościerzaka to dicopolo, techno, italodisco itd. Nie dziiwcie się zatem że bezrobocie, że brak połączenia PKM z Gdańskiem itd, bo jesteście ZAŚCIANKIEM, nie tylko muzycznym.
ja
ja 12.11.2015, 22:52
Trochę smutne, ale trudno się nie zgodzić z Itshakiem...
Majewskiobudzsie
Majewskiobudzsie 12.11.2015, 08:57
Dlaczego ten człowiek jeszcze odpowiada za życie kulturalne Kościerzyny??? Dlaczego Majewski akceptuje Dittricha na tym stanowisku? Tylko dlatego, że Dittrich poparł go w kampanii, gdy ubiegał się o stanowisko burmistrza?
Jaki burmistrz taki poziom kultury w mieście i ludzie za kulturę odpowiadający!!!
"po nazwisku to po pysku"
"po nazwisku to po pysku" 12.11.2015, 23:00
Ten człowiek odpowiada za "życie kulturalne Kościerzyny", bo się na tym zna (wielu tak mówi).
Dlaczego Majewski akceptuje Dittricha na stanowisku dyrektora KDK ? A dlaczego akceptował go na tym stanowisku Czucha ? A dlaczego akceptował go na tym stanowisku Modrzejwski ? Może dlatego, bo Dittrich jest dobry w tym co robi ? Jakoś za poprzednich burmistrzów nie słyszałem, żeby dyrektor KDK się nie nadawał na to stanowisko. A teraz nagle przestał być odpowiedni... Jestem optymistą i wierzę w mądrość mieszkańców Kościerzyny i mam nadzieję, że nie dadzą się wymanewrować przez kilku manipulantów w tym mieście !
widz
widz 12.11.2015, 15:49
Dzięki panu Dittrichowi zaściankowi kościerzynianie poznali wielkich artystów...widać nie o taki poziom chodzi przedmówcy, który wolałby pewnie diso polo :(
ja
ja 13.11.2015, 19:59
Wielkich artystów? Od parunastu lat żaden wielki artysta nie wystąpił w Kościerzynie.
Po co rada programowa w KDK ?!?!
Po co rada programowa w KDK ?!?! 10.11.2015, 18:04
Rada programowa ? Co to jest i do czego ma służyć ? Wg mnie już i tak w mieście jest za wiele komisji, rad i innych organów, które przejadają pieniądze i nic nie robią !!!
Totalna porażka
Totalna porażka 10.11.2015, 17:01
Ten facet nie tylko jest fatalnym organizatorem i wyjątkowo bezradnym menedżerem, dodatkowo jest człowiekiem oderwanym od realiów i rzeczywistości. On nie nadaje się do planowania i realizacji budżetu koła gospodyń wiejskich a co dopiero miejskiej jednostki kultury...
Johan von Dittrich
Johan von Dittrich 09.11.2015, 15:24
Największy Judasz w mieście!
john
john 08.11.2015, 23:42
Pan Jan jest zbyt inteligentny zeby przejmowa© sie tymi glupimi wpisami, ktore swiadcza o tym ile osob sie go boi . Jan trzymaj sie
Hm
Hm 08.11.2015, 10:54
Dittrich bardzo spokojnie się wypowiada na temat działalności KDK. Mam nadzieję, że w KDK postanie świetlica pokoleń dla młodzieży i seniorów. Takie miejsce spotkań jest bardzo potrzebne. To słuszna idea.
@Sebastian
@Sebastian 08.11.2015, 09:09
Seba, po co te wypociny? Możesz spokojnie patrzeć w lustro?
Apel o trochę przyzwoitości
Apel o trochę przyzwoitości 08.11.2015, 00:21
Komentarze na temat wyglądu dyrektora KDK-u są poniżej pasa. Żenada ! Proponuję dyskusję na argumenty a nie na obrzucanie błotem. Jeśli ktoś ma negatywną opinię o działalności p. Dittricha i KDK-u, to proszę o rzetelne fakty i konkretne sugestie. Pozytywne i konstruktywne opinie, jeśli są, też powinny się tutaj pojawiać. Tym, którzy dostosują się na tym forum do zasad dobrego wychowania - bardzo dziękuję !
M.W.
M.W. 07.11.2015, 23:23
Poprzednia detektor była beznadziejna więc obecny detektor może robić co chce i tak jest dobrze.
Choć według mnie i tak beznadziejnie.
Krzysiek
Krzysiek 07.11.2015, 22:18
Tylu fajnych wykonawocow lokalnych, a tutaj zaprasza sie tandetne gwiazdeczki MTV. Wspierajmy naszych mlodych wykonawcow, bo na tych Donatoanow, Liszowskich czy Feelow szkoda czasu. Od czasu koncertu Dzemu to na koncertach dni Koscierzyny wieje nuda. Kasa idzie w bloto, a lokalni za sama mozliwosc zagrania po uprzedniej preselekcji przyszliby zagrac za darmo.
Sebastian
Sebastian 07.11.2015, 20:59
Panie Janie dobrze Pan działa, ale niestety są osoby, które chciały by zająć to stanowisko. Mi się z Panem dobrze współpracuje i znam wiele podobnych instytucji i osób, które są zadowolone z współpracy. Jednak, aby współpracować trzeba dać też coś od siebie, a nie być tylko roszczeniowym. Pozdrawiam serdecznie
igorsory
igorsory 07.11.2015, 19:19
Po słodkich napojach i kuchach - bo co inne nie wchodzi w gre - faktycznie proponuję dietę- pozdrawiam i życzę powodzenia- i nie przejmuj się tymi wpisami
oma
oma 07.11.2015, 19:12
To racja dajcie ludziom pracowac !!!!!!
zaciekawiony perfidnym atakiem na KDK
zaciekawiony perfidnym atakiem na KDK 07.11.2015, 19:06
Czuję, że większość hejtów i negatywów jest autorstwa radnej Kariny, radnego Macha i pewnie kogoś z Inicjatywy. Co im tak bardzo nie pasuje w Dittrichu, że tak na niego atakują i szczują ? Nie mam pojęcia. Może chcieliby przejąć kierowanie w KDK-u ? Może chcą "pomóc" w sprzedaży budynku KDK-u na ul. Długiej, bo ktoś chętnie by kupił tę nieruchomość ?
Te pytania rzucam pod dyskusję i dla zastanowienia się, czy w tym ataku na KDK i J. Dittricha nie kryje się "drugie dno" ???

Pozostałe