Biegi Uliczne w Skorzewie już 27 maja!

  • 19.05.2017, 09:37 (aktualizacja 25.05.2017, 13:23)
  • Mat. nadesłane
Biegi Uliczne w Skorzewie już 27 maja!
27 maja odbędzie się IX edycja Biegów Ulicznych Pamięci Jana Pawła II w Skorzewie.

Bieg ma na celu nie tylko popularyzację biegania, ale również uczczenie pamięci Św. Jana Pawła II oraz promocję Gminy Kościerzyna i regionu. W ubiegłym roku impreza zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Biegi ukończyło ponad 400 zawodników w tym dystans 5 km pokonało 167 osób. Bieg Główny na powyższym dystansie poprzedzają biegi dla dzieci i młodzieży, które są nieodzownym punktem wszystkich zawodów biegowych w małych miejscowościach.

Takie zawody jak Biegi Uliczne w Skorzewie mogą być świetnym wypadem weekendowym dla całej rodziny, tym bardziej, że podczas zawodów będzie prowadzona kategoria na najszybszą rodzinę. Przede wszystkim dlatego, że można wypocząć aktywnie na świeżym powietrzu. Również daje to możliwość poznania wspaniałych zakątków na Pomorzu oraz uczestnictwa w kameralnej imprezie z niezwykle urokliwą i rodzinną atmosferą, którą rzadko można doświadczyć na imprezach masowych.

Start imprezy nastąpi 27 maja o godzinie 16:00 przy Hali Sportowej Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie. Zgłoszenia  Na bieg można zapisywać się do poprzez formularz dostępny na www.elektonicznezapisy.pl/event/1450.html Zapisy będą także przyjmowane na miejscu w dniu zawodów od godziny 13:00.

Opłata startowa

Wpisowe wynosi 20 zł – do 21 maja. Po tym terminie wpisowe wzrasta do 30 zł.

Mieszkańcy Skorzewa, oraz osoby z kategorii 70+ są zwolnieni z opłaty startowej pod warunkiem zgłoszenia się do 21 maja. Po tym terminie opłata wyniesie 20 zł.

Pakiet startowy obejmuje: numer startowy i agrafki, elektroniczny pomiar czasu, koszulkę okolicznościową (dla zgłoszonych w terminie), medal na mecie, wodę oraz posiłek regeneracyjny.

Przed Biegiem Głównym na dystansie 5 km – zostaną rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży w 10 kategoriach. Zapisy do biegów młodzieżowych są bezpłatne i odbywać się będą tylko w Biurze Zawodów, które mieścić się będzie w Hali Sportowej przy ul. Peplińskiego w Skorzewie.

Biegi dziecięce i młodzieżowe:

Bieg dziewczynek i chłopców klasa (2010 i młodsze osoby) – 150 m

Bieg dziewcząt i chłopców (2008-2009) – 500 m

Bieg dziewcząt i chłopców (2006-2007) – 500 m

Bieg dziewcząt i chłopców (2004- 2005) – 1000 m

Bieg dziewcząt i chłopców z gimnazjum (2003-2001) – 1000 m

Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych otrzymują medale za ukończenie biegu a za zajęcie miejsc I-VI nagrody rzeczowe. W każdej kategorii biegów młodzieżowych zostaną również przyznane nagrody rzeczowe dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika ze Skorzewa.

Start Biegu Głównego nastąpi o godzinie 17:15.

Klasyfikacje i kategorie

Bieg Główny Kobiet i Mężczyzn - 5 km

Kobiety: do 19 lat, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+

Mężczyźni: do 19 lat, 20-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, 70-79, 80+

Kategoria na najszybszą rodzinę – Drużyna rodzinna musi składać się z minimum 3 osób zgłoszonych przez kapitana drużyny np.: dwójki rodziców z dzieckiem, dwójki rodzeństwa i jednego z rodziców. Klasyfikacja rodzinna będzie prowadzona według osobnego regulaminu.

Nagrody

Każdy uczestnik Biegu Głównego, który ukończy bieg – otrzyma pamiątkowy odlewany medal. Zdobywcy z miejsc I-III w klasyfikacji generalnej Kobiet i Mężczyzn otrzymają puchary i nagrody rzeczowe. Natomiast biegaczom z miejsc I-III w kategoriach wiekowych wręczone zostaną statuetki oraz upominki rzeczowe. W kategorii rodzinnej dla 3 najszybszych rodzin będą przyznane puchary oraz nagrody rzeczowe. Nagroda specjalna dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika ze Skorzewa w kategorii OPEN Biegu Głównego oraz dla najlepszej rodziny ze Skorzewa.

Wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą biegi zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Wśród uczestników biegu na 5km rozlosowanych będzie również 5 wartościowych nagród, w tym TV LED I kurs na PRAWO JAZDY.

Organizatorzy i współorganizatorzy:

- Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Skorzewo

- Urząd Gminy Kościerzyna

- Zakład Sportu Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna

- Ochotnicza Straż Pożarna w Skorzewie

- Zespół Szkół w Skorzewie

- Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na: www.uks-skorzewo.pl

Mat. nadesłane

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

disnajer
disnajer 25.05.2017, 09:16
Ekstra wiadomość! Już wiem, że w najbliższy weekend zabiorę moich znajomych na wspólne bieganie. Wiemy, że zdrowe odżywianie się (w tym oczyszczanie organizmu ze złogów) to lek na całe zło. Tutaj link do bloga o oczyszczaniu: http://zdrowa-watroba.info.pl

Pozostałe