Kościerzyna - Dzierzgoń. Młodzi radni chcą współpracować

  • 24.05.2017, 12:03 (aktualizacja 05.06.2017, 11:19)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna - Dzierzgoń. Młodzi radni chcą współpracować
Kościerzynę odwiedziła delegacja Młodzieżowej Rady Miasta z Dzierzgonia. Nie była to wizyta czysto towarzyska – w Sali Szopińskiego przedstawiciele kościerskiej i dzierzgońskiej rady podpisali akt umowy o współpracy.

Dzierzgoń i Kościerzynę dzieli około 90 kilometrów, ale oba miasta już od kilku miesięcy łączy przyjaźń między młodymi radnymi, którzy wspólnie działają w Młodzieżowej Radzie Województwa Pomorskiego.W zeszłym tygodniu delegacja z Dzierzgonia przyjechała do Kościerzyny, by jeszcze bardziej zacieśnić współpracę.

Umowę podpisał Mateusz Wódkowski i Zuzanna Dziubczyk, która zastępowała przewodniczącą rady z Dzierzgonia. Przypieczętowaniem porozumienia był uścisk dłoni obu reprezentantów młodzieżowych rad. Podczas wydarzeni obecni na sali byli nie tylko młodzieżowi radni obu miast, ale również ich opiekunowie oraz burmistrz Michał Majewski, a także przewodniczące kościerskiej dorosłej miejskiej rady: Teresa Preis i Helena Kaszubowska-Nitz.

Po oficjalnej uroczystości w Sali Szopińskiego młodzież pojechała do Strzelnicy, gdzie odbyło się ognisko integracyjne. Dłuższy materiał z kościersko-dzierzgońskiego spotkania w Telewizji Kaszuby tuż po „Wydarzeniach”.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe