I Konferencja Szkoleniowa Bezpieczeństwo epidemiologiczne zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich

  • 29.05.2017, 11:19 (aktualizacja 05.06.2017, 11:17)
  • Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
 I Konferencja Szkoleniowa Bezpieczeństwo epidemiologiczne zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich
Zapraszamy wszystkich przeprowadzających oraz odpowiedzialnych za zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie na konferencję szkoleniową.

W pierwszej, przedpołudniowej sesji prelegenci skupią się na wymaganiach sanitarno-technicznych i higienicznych dla gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. Ekspert w dziedzinie mikrobiologii opowie o zagrożeniach transmisją zakażeń podczas wykonywania zabiegów związanych z naruszeniem ciągłości tkanek. W oparciu o najnowsze rekomendacje w zakresie dezynfekcji, sterylizacji i przechowywania materiału sterylnego zostanie omówiony temat doboru środków i metod dekontaminacji narzędzi i sprzętu.


Druga sesja będzie poświęcona aspektom związanym z bezpieczeństwem pracownika i klienta gabinetów fryzjerskich i kosmetycznych. Przedstawione zostaną zróżnicowane propozycje i rozwiązania zgodne z wcześniej omawianymi wymogami. W tej części prawnik poprowadzi wykład na temat odpowiedzialności za zdarzenia związane z zakażeniem podczas świadczenia usług kosmetycznych i fryzjerskich. 

Na końcu uczestniczy otrzymają Certyfikat potwierdzający udział w konferencji szkoleniowej.


Dr n. med. Dorota Gregorowicz-Warpas: pomysłodawca i opiekun konferencji, kierownik Działu Higieny i Epidemiologii z Centralną Sterylizatornią w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o.: Fryzjerstwo i kosmetologia w ostatnich latach rozwijają się bardzo dynamicznie. Nieustannie pojawiają się innowacyjne zabiegi, techniki i co za tym idzie coraz bardziej nowoczesny, profesjonalny sprzęt. Należy jednak pamiętać, że o wyborze salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego nie może decydować jedynie wystrój i estetyka gabinetu, piękna muzyka, która pozwoli nam się zrelaksować czy cena, ale przede wszystkim jakość realizowanych usług, w której zawarte jest bezpieczeństwo klientów. 
Pomyślałam sobie, że chciałabym zaangażować się w podnoszenie, a właściwie w uzupełnienie wiedzy związanej z profilaktyką zakażeń, czyli tym, czym na co dzień zajmuję się podczas mojej pracy w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. 
Bardzo ważne jest dla mnie wsparcie nie tylko merytoryczne w części wykładowej, ale równie objęcie patronatem konferencji przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościerzynie w osobie Pani mgr Grażyny Greinke. Nie można mówić o właściwej realizacji usług kosmetycznych i fryzjerskich bez nadzoru realizowanego przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. 
Istotną kwestią jest nieustanne podnoszenie świadomości osób pracujących w gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich poprzez zdobywanie aktualnej wiedzy, również medycznej. Bo przecież współczesna kosmetologia i fryzjerstwo jest związane z ryzykiem naruszenia ciągłości skóry a to z kolei może stworzyć ryzyko wystąpienia zakażenia. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest możliwości transmisji drobnoustrojów potencjalnie chorobotwórczych w trakcie wizyty u fryzjera czy kosmetyczki. W gabinecie na zakażenie narażony jest zarówno klient, kosmetyczka czy fryzjer. Tylko odpowiednio dobrany i właściwie stosowany sprzęt jednorazowy, drobiazgowa dbałość o dezynfekcję i sterylizację narzędzi i sprzętu, konsekwentne przestrzeganie zasad higieny w trakcie realizowanych czynności tj.: mycie i dezynfekcja rąk, stosowanie odzieży ochronnej gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług. Pamiętajmy, że profesjonalizm to nie tylko miła atmosfera, to także dbałość o szczegóły, zwłaszcza te dotyczące szeroko pojętej higieny.
Bardzo dziękuję Prezesowi Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. za poparcie i wyrażenie zgody na realizację przedsięwzięcia a Pani Dyrektor i Pracownikom Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Kościerzynie za wsparcie i życzliwą współpracę przy organizacji konferencji.

Mam nadzieję, że ta pierwsza konferencja zapoczątkuje coroczne spotkania poświęcone bezpieczeństwu epidemiologicznemu zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich oraz liczę, że Fryzjerzy i Kosmetyczki z naszego regionu, w przyszłości zechcą czynnie wziąć udział w naszych spotkaniach. 
 

 I Konferencja Szkoleniowa Bezpieczeństwo epidemiologiczne zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich
Nieodpłatna, otwarta konferencja szkoleniowa pod patronatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kościerzynie
Miejsce: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o., sala konferencyjna
Data konferencji: 31 maja 2017 r., godz. 9:30
 

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe