Złoto Marcina Łukowicza na Pucharze Europy Juniorów

  • 09.11.2015, 13:21 (aktualizacja 26.11.2015, 14:12)
  • UKS MANTA Kościerzyna
Złoto Marcina Łukowicza na Pucharze Europy Juniorów
Marcin Łukowicz zawodnik UKS MANTA Kościerzyna osiągnął historyczny i spektakularny sukces podczas zawodów Pucharu Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się 7- 8 listopada 2015r. w Opolu na długim 50m basenie, zdobywając złoty medal na dystansie 100m BF oraz 2 srebrne medale na dystansie 50 i 200 metrów BF (dwie płetwy).

Marcin był najlepszym Polakiem w klasyfikacji medalowej mężczyzn, swoim osiągnięciem sprawił, że UKS MANTA Kościerzyna, przy jednoosobowej reprezentacji osiągnęła 14 miejsce na 29 klubów biorących udział w zawodach.

W zawodach brało udział 159 zawodników, 5 klubów z Polski oraz 24 kluby z: Białorusi, Czech, Estonii, Francji, Litwy, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii,Turcji i Rosji.

Sukces Marcina to wynik talentu młodego zawodnika, jego ambicji,wyrzeczeń i pracowitości przy pomocy trenerów Tomasza Kubickiego i Mateusza Kąkola.

Udział Marcina Łukowicza w zawodach Pucharu Europy Juniorów był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta w Kościerzynie i sponsorowi ZPS Lubiana.

Wyniki dostępne są TUTAJ.

 

UKS MANTA Kościerzyna

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Radek
Radek 09.11.2015, 17:38
A ile ten Urząd Miasta wydał na tak zdolnego chłopaka promującego miasto Kościerzyna 200zł może 300 zł i to jest wielki wydatek powinni go sponsorować o wiele wyższymi kwotami płetwy ubrania czepki okulary to są setki złotych a nawet kilka tysięcy .Powinno się coś zmienić z tymi cwaniakami z urzędu niech w końcu pokażą i zaczną inwestować w Marcina i innych wiele znaczących młodych sportowców z powiatu Kościerskiego anie tylko Toczek a reszta mało ważna. Chłopak reklamuje swoje rodzinne miasto

Pozostałe