Warto odwiedzić Kino Remus!

  • 31.05.2017, 11:47 (aktualizacja 05.06.2017, 11:15)
  • Krzysztof Wencki
Warto odwiedzić Kino Remus!
19 maja kościerskie Kino Remus wzięło udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Promocyjne ceny biletów były sporą gratką dla miłośników filmów. Zwłaszcza, że nasze kino nie ustępuje jakością wielkim multipleksom.

Sala Szopińskiego, w której obecnie działa Kino Remus jest kościerskim centrum wydarzeń kulturalnych już od wielu lat. Zawsze sporo się tu działo, ale, co oczywiste, z biegiem lat obiekt po prostu się wysłużył. W 2009 roku miasto złożyło wniosek o dofinansowanie projektu jej modernizacji, rozbudowy i wyposażenia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

Zupełnie nową salę otwarto w 2011 roku. Zmieniło się wszystko: począwszy od parkingu, który pomieści teraz 83 samochody, przez salę, w której odbywają się sesje kościerskiej Rady Miasta, nowoczesną salę widowiskowo-kinową z profesjonalnym zapleczem operatorskim. Realizacja projektu kosztowała niecałe 11 milionów złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniosło prawie 3 miliony złotych. Teraz jest to miejsce, którego Kościerzyna nie musi się wstydzić.

Możemy tu oglądać filmy w technologii 2 i 3 D. Najnowsze produkcje trafiają do naszego kina tuż po polskich premierach, więc nie musimy długo czekać na obejrzenie filmowych nowości. Wszystko to sprawia, że Remus cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców.

Zaznaczmy, że obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, czego potwierdzeniem jest chociażby organizowany tu Dzień Osób Niepełnosprawnych.

A już w niedzielę 11 czerwca w Sali Widowiskowej Lubomira Szopińskiego wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów ANI MRU MRU z najnowszym programem „Ostatnie takie trio”. Po bilety zapraszamy do kasy Kina Remus oraz na stronę internetową kino-remus.pl.

 

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe